Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Blu ray w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(20-11-2019, 13:32)Daras napisał(a): [ -> ]Pai, napisz przy okazji kilka słów w dziale „Oglądamy filmy z kolekcji...”. Twoja ocena będzie dla mnie dość ważna ponieważ wiem, że nie kupujesz płyt z facetami fruwającymi w rajtuzach.
Z komentarzem chyba se dam spokój. Tak, chodzi  o to że nie kupuję komercji,. Komercji, czyli kupa jest dobra bo milion much nie może się mylić.

Komentarze na filmwebie ogólnie sceptyczne, typowe kiedy chodzi o polskie kino... no ciekawe.
Tu ocena lekko wyższa: https://www.imdb.com/title/tt7240616/?ref_=fn_al_tt_1
Cytat:Tak, chodzi o to że nie kupuję komercji

Tekst jak z licealnego korytarza. Poczułem się prawie jakbym cofnąl się w czasie o 20 lat.
Wyobraź sobie, że też nie kupuję filmów dlatego, że podobał się innym lub odniosły sukces kasowy, a mam na półce pewnie zupełnie inny zestaw niż twój. I co teraz?
Jak juz wspominalem imdb czy filmweb to zart. Najsensowniejsze oceny znajdziemy na rate your films. Filmowej wersji slynniejszego rate your music. Roznica miedzy filmweb/imdb a ryf jest taka jak pomiedzy czasopismami film vs kino.
Wracając do tematu wątku, to jutrzejsza data premiery kilku polskich komedii została przełożona na 5 grudnia. Niestety widać że zmieniły się też okładki filmów. Na szczęście spadła cena za pojedynczy tytuł i jest to obecnie maksymalnie 49.99zł. Jeśli nie przelecieli tego intensywnie DNRem to będzie parę nowych filmów w kolekcji.

Oby nie skończyło się na tych tytułach, bo nawet z kina czysto rozrywkowego/popularnego jest jeszcze sporo filmów które warto by wydać na Blu-ray.
(20-11-2019, 18:05)Ethan napisał(a): [ -> ]Jak juz wspominalem imdb czy filmweb to zart. Najsensowniejsze oceny znajdziemy na rate your films. Filmowej wersji slynniejszego rate your music. Roznica miedzy filmweb/imdb a ryf jest taka jak pomiedzy czasopismami film vs kino.

Fajnie, że jeszcze wydają (w tradycyjnej formule) miesięcznik KINO. Cechuje go między innymi porządny papier oraz wysokiej jakości fotki. Są to przypuszczalnie ostatnie podrygi magazynu (?).
Dla niewtajemniczonych - w każdym numerze podają wszystkie premiery miesiąca, natomiast recenzje dotyczą wyłącznie filmów godnych zauważenia. W niedzielne popołudnia, przy kawie, lektura stanowi ucztę. Shy

Wolfman, swoją odpowiedzią zaszachowałeś mnie, ale nie dałeś mata (nieźle wybrnąłeś). Wink  
Niech nagrodą dla mnie za Twój 5000 post będzie batonik. Odbiorę w dogodnym terminie.
(20-11-2019, 15:05)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Cytat:Tak, chodzi o to że nie kupuję komercji

Tekst jak z licealnego korytarza. Poczułem się prawie jakbym cofnąl się w czasie o 20 lat.
Wyobraź sobie, że też nie kupuję filmów dlatego, że podobał się innym lub odniosły sukces kasowy, a mam na półce pewnie zupełnie inny zestaw niż twój. I co teraz?

Ale ty Gief się stresujesz jak tylko ktoś chociażby pomyśli, by jakoś „dowartościować” swoje zbiory (przy okazji uderzając w twoje, bo wiadomo, co lubisz :-) ) Przecież jasnym jest, że to subiektywna opinia. Po co te szkole przepychanki?

Na marginesie, to ja akurat jestem zły na sytuację z Krwią Boga, bo impulsywnie kupiłem polski badziew. Ehhh No nic, wstrzymam się z seansem. DVD komuś sprezentuje i dam zarobić Włochom.
Mam uczulenie na głupie pie***lenie i wywyższających się pozerów :>

To jest wręcz kuriozalna sytuacja, żeby polski film wychodził za granica na blu-ray a u nas nie. Wcześniej Katyń co prawda wyszedł u nas ale ze spieprzonym AR a za granicą były wydania z dobrym - wisiał mi co prawda ten film, ale takie sytuacje wybitnie irytują. Podobnie jak to, że czegoś produkcji PL u nas w ogóle nie wydają, a jest np u ruskich.
Ogółem po Wilkołaku Panka to już drugi taki przypadek w niedługim czasie. Chory Shit. No i jak tu nie dawać zarobić „obcym” :-)
(21-11-2019, 01:32)Szczepan600 napisał(a): [ -> ]Wilkołaku Panka
Dzięki za ten tytuł...nie znałem.[kupione]
(21-11-2019, 00:24)Daras napisał(a): [ -> ]Niech nagrodą dla mnie za Twój 5000 post będzie batonik. Odbiorę w dogodnym terminie.
Ale to u Gieferga, on nabił pierwszy 5000. On rozdaje batony.
Sprawa jest dosyć ciekawa, bo mam znajomych wielu obcokrajowców. Chcieli by obejrzeć nie jeden film, ale z napisami we własnym języku (pisałem z Włochami i Francuzami, są zainteresowani jak najbardziej, ale skoro dystrybutor ma ich gdzieś to trudno). Polskie wydania bd powinny być przygotowywane z myślą o rynkach zagranicznych. Myślę, że i chętni by się znaleźli na Trylogię w 4k z hdr. Dobry remaster jest pożądany dla tego arcydzieła, z multi językową wersją. Braliby od razu i historię Polski, by trochę łyknęli.
Ostatnio mnie nawet jeden Włoch poprosił o informację o rycerstwie polskim. Jak to zobaczył to był pod wrażeniem, jak wyglądała armia. Powinna być nawet konkretna kolekcjonerka z dioramą przedstawiającą bitwę przy użyciu Husarii Wink