Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ekstradycja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
W maju na TVP HD premiera pierwszego sezonu serialu "Ekstradycja" po rekonstrukcji!!!

https://media2.pl/media/150183-Ekstradycja-w-nowej-jakosci-na-TVP-HD.html
Dobra wiadomość. To kiedy wydanie... DVD?
Skalowali z oryginalnych negatywów do 4:3 a TVP i tak to osra woskiem, obetnie i zrobi zooma do 16:9 ;] Te ich rekonstrukcje mogą sobie wsadzić skoro i tak będą latami przetrzymywane w skarbcach a o wydaniach typu Dekalog od Arrow to możemy sobie pomarzyć ;] Mogliby w końcu wydać na BD Psy 1 i 2 a resztę to mogą sobie puszczać do bólu w TVPiS skoro i tak nam tego nie dadzą jak należy do domowych bibliotek Tongue
(28-04-2018, 16:07)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Dobra wiadomość. To kiedy wydanie... DVD?
Nie będzie fizycznego nośnika, przy zakupie Super HD dekodera Polsatu dostaniesz kod na pierwszy sezon
"Ekstradycja" w oryginalnych proporcjach będzie najprawdopodobniej w serwisie VOD, tak jak w wypadku serialu "Najdłuższa Wojna Nowoczesnej Europy" który można tam zobaczyć w obu formatach. Na DVD czy Blu Ray zaserwują raczej przekadrowany obraz.
Screeny z pierwszego odcinka Ekstradycji po rekonstrukcji cyfrowej i kilka słów o obrazie.

Pierwszy odcinek Ekstradycji po rekonstrukcji cyfrowej - jak wypada?
Pewnie tego nigdzie nie wydadzą nawet.
Mateusz, z tym black crushem to raczej wygląda na problem techniczny po Twojej stronie (być może nieprawidłowy zakres dynamiki obrazu w ustawieniach grafiki).
Skąd takie moje przypuszczenie ? Przed chwilą puściłem pierwszy odcinek przez przeglądarkę na vod.tvp.pl i nie wygląda to u mnie tak źle.

Po rozjaśnieniu obrazu (w celu wydobycia wszystkich detali z cienia) w tym samym stopniu w obu przypadkach, tak to wygląda u mnie (po lewej), a tak u Ciebie (po prawej):

[Obrazek: 80330e865929704.jpg] [Obrazek: a56de0865929614.jpg]

Wersja 16:9 to taki kastrat, że aż oczy bolą. Powinni takie rzeczy zakazać. Całe szczęście, że przynajmniej w tym przypadku jest jakaś alternatywa.
Masz rację, nie jest tak źle z tą czernią. Screeny robiłem na lapku, a nie na kompie stacjonarnym, gdzie zawsze robię screenshoty. Podmieniłem już w porównywarce. Rzuciłem teraz jeszcze okiem na TV na drugi odcinek na TVP HD i jest OK.

Ale co trzeba zmienić w laptopie, żeby tak czerni nie odcinało? Sprawdziłem jeszcze na 3 innych laptopach i jest ten sam black crush.
Jaka grafa ? Jeśli jest tam zintegrowany układ graficzny Intela to spróbuj Właściwości grafiki -> Wideo -> Poprawa jakości kolorów -> Zasięg wejścia.
I zaznacz ustawienia sterownika oraz pełny zakres.
Stron: 1 2 3 4