Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: iTunes na Filmoskopie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(04-05-2018, 21:03)Daras napisał(a): [ -> ]1. Zakładając, że jestem kompletnym analfabetą komputerowym (choć coś tam o tym sprzęcie jednak wiem), w jaki sposób mógłbym kupić film? Proszę o instruktarz krok po kroku. A może już takowy istnieje?

2. Na czym można taki film obejrzeć (wymagania sprzętowe)?

3. Czy są dodatkowe koszty, np. „abonament”.

Z góry dziękuję. Być może Twoje odpowiedzi zainteresują więcej osób.


1. Film kupujesz jak w zwykłym sklepie internetowym. Zakładaz konto, wybierasz interesujący Cie tytuł i płacisz kartą albo Paypalem.

2. Filmy w 4K można obejrzeć aktualnie tylko po podłączeniu do telewizora (oczywiście obsługującego 4K) urządzenia Apple TV 4K. Koszt urządzenia to jakieś 600-800 zł. Filmy HD można oglądać na komputerze, telefonie, tablecie.

3. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów typu abonament lub innych opłat. Kupujesz film i masz go w kolekcji. Możesz też wypożyczać filmy za niższą cenę, ale nie każdy film jest dostępny w opcji wypożyczenia.

Tak z grubsza to chyba wszystko.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Raczej wszystko ogarnąłem za wyjątkiem jednego…
Czekając na Twój wpis trochę poszperałem w necie.

Cytat:
Urządzenie Apple TV jest zgodne z telewizorami HD i UHD wyposażonymi w interfejs HDMI

https://www.apple.com/pl/apple-tv-4k/specs/

Jak rozumieć tę kompatybilność z HD? Czy dotyczy ona jedynie filmów np. 640 na 480 pikseli (o takich wspomniano na stronie)? No, chyba, że ja znalazłem jakiś inny iTunes PL?
Jeśli nie masz telewizora 4K to filmy odtwarzane będą w 1080p.
Dzięki. To bardzo ważna informacja.
Co zresztą można wymusić mając telewizor 4K, tak samo jak z odtwarzaniem w SDR filmu w HDR. Wystarczy zmienić odpowiednie ustawienia.
Myślę aby wypróbować w końcu iTunes na projektorze Full HD. Od lat obserwuję ten serwis i nie było za ciekawie. Płyty wygrywały. Natomiast dziś stream 4K może w jakiś sposób zastąpić mi krążek BD 1080p (jeśli danego tytułu nie będę chciał mieć na półce).
Na początek wypróbuj sobie np. Netflix. Wbrew temu co twierdzą niektórzy oferowana przez niego jakość jest bardzo dobra, zwłaszcza w 4K, choć bardziej w przypadku czystego obrazu niż mocno ziarnistego.
(05-05-2018, 00:29)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Wbrew temu co twierdzą niektórzy oferowana przez niego jakość jest bardzo dobra, zwłaszcza w 4K,
Bleeee... Kompresja w ciemnych scenach będzie zapewne wyglądać znakomicie na projektorze.
Daras, koniecznie przygotuj sobie wiadro przed projekcją. Smile
Spoko loko, doskonałe czernie i nieskończony kontrast na pewno to zrekompensują Smile
Najlepiej po prostu zobaczyć na własne oczy jak wypada różnica Smile Szczerze mówiąc również bawią mnie komentarze, jako to UHD na iTunes wygląda biednie i w ogóle płyta BD ma lepszą jakość obrazu Smile
Stron: 1 2 3 4