Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za ile nabyłeś Terminatora 2? Z tego co widziałem to wydanie potrafi osiągać szalone ceny
Na blu-ray owszem, ale na DVD?

EDIT: ok, widzę, że i DVD na allegro są po 200 zeta ale z kont powiązanych z DVDMax.
Z dwa miesiące temu widziałem licytację na allegro jak T2 na Blu-ray poszedł za ponad 300zł
Nic mnie nie bawi na tym forum tak jak poruszenie w tym temacie, za łatwo się na to wszystko nabieracie.
Obawiam się, że nie wiem o czym piszesz.
#eMAR z TVS tv silesia? tam czyta taki lektor, że przy nim Siudziński to naprawdę dobry głos. Moja wersja DVD ma dobą jakość obrazu jak na DVD to zamiast HD nie lepiej już BD wersję?

#Remek trafiło się na OLX za 30 zł.

# Gieferg do T2 ja mam słabość do Lucjana, Gudowski spoko głos ale faktycznie czyta tutaj lżej, szczególnie scenę w windzie " co to kurwa jest"

Do tego jak widzę, na poral jest wersja na BD ale jak rozumiem, ta wersja nie szokuje dobrą jakością jak na standard BD

http://poral.eu/terminator_2_judgment_day.php
(04-01-2019, 15:37)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Do tego jak widzę, na poral jest wersja na BD ale jak rozumiem, ta wersja nie szokuje dobrą jakością jak na standard BD
To syf z obrazem rodem z dvd, powinieneś mieć to wydanie. Klimat vhs murowany. Jak odpaliłem menu to się cofnąłem w czasie i sprawdzałem krążek czy to blu, bo było to tanie na premierę.
Polska to kraj jak zarabiać krocie na wyprzedanych egzemplarzach. Niektóre na dvd czy blu chodzą po 200+ złotych, a wydawca ma w głębokiej dupie wznowienie i samemu zarobić na tym. Co szkodziło im wydać ten nowy remaster na bd i 4k. Za granicą anime studia Gibhli chodzą w steelbook po 10 funta, w Polsce analfabeci komputerowi przepłacają po 300 zł za te anime na dvd. Sam się czasem zastanawiam, czy nie zebrać info o unikatach dvd i zostać januszem biznesu i założyć sklep dvdmax2
#Wolfman ostatni twój post mnie natchnął i masz rację odnośnie klimatu vhs było by pięknie. Ale co sobie pomyślałem, poszedłem w myślach o krok dalej i co by mogło być ciekawym następcą vhs-u w prostej lini.

Jak wiemy było takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=jiu0LPeLQPE

HD obraz nagrany na taśmie D-VHS, ale jak wiadomo taśma nie jest tak trwała jak płyta to co byś powiedział na to:

Sony stworzyło kiedyś minidisc do muzyki nie zdobył jednak popularności ze względu na drogie odtwarzacze i koszt produkcji.

Przewaga minidisc nad tłoczoną płytą było to, że można było edytować zawartość.

"MiniDisc to magnetooptyczny dysk wielokrotnego zapisu zamknięty w 2,5-calowej kasetce ochronnej. Całość wyglądała, jakby w pudełku zamknięto płytę CD. Producent zapewniał, że nośnik przetrwa 30 lat i będzie można wymieniać na nim dane do miliona razy"

I teraz najlepsze MY TRUE OWN IDEA Smile

Zwiększenie pojemości minidisc-a do np powiedzmy tych 17 gb (2 x DVD9 ) i najlepsze zablokowana lub odblokowana coś jak zaślepka w VHS sekcja VIDEO, ale możliwość dogrywania AUDIO!!! już tłumaczę mamy film i dogrywamy własną ścieżkę audio np w formacie ac3 do tego co jest.

Całość zamknięta w obudowie zbliżonej do wymiarów VHS Smile

Klimat retro s-f pełną gębą.
Stwórz coś takiego i umrzesz z głodu. Większość normalnych ludzi chce przeżywać nostalgię w odświeżonej formie, a nie rozpikselowanej z dennym dźwiękiem i rysiem z ery komuny. Sam uwielbiam retro sf , ale chcę by wyglądało obłędnie na miarę 21 wieku. Powinieneś spróbować obejrzeć dobry klasyk np Blade runner w 4k na dobrym sprzęcie, niedługo będzie okazja Alien 1.
Widzisz Wolfman i tutaj masz paradoks, lubisz retro ale chcesz nowoczesności.

https://pl-pl.facebook.com/vhshell/

Ja ich podziwiam ale nawet dla mnie VHS ma jedną wadę, trwałość taśmy., ale szacun, że robią to co robią do tego projekcyjny 40-60 cali i bajka Wink

Ale przy tej pojemności 17 GB można by było umieszczać tam:

DVD materiał bardzo dobrej jakości albo np 720p zamiast FHD dla mniej wymagających widzów, co wiemy przy zastosowaniu kodeka x264 daje bardzo dobre efekty . Mi chodziło bardziej o możliwość łatwej edycji i dogrywania audio.

Odnośnie Blade Runner UHD pewnie mówisz o zielonawym Final Cut, nie dzięki.