Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(17-01-2019, 14:11)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Odnośnie Blade Runner UHD pewnie mówisz o zielonawym Final Cut, nie dzięki.
Tak po prostu to brednie. Teraz w końcu masz możliwość dzięki nowoczesnej technologii obejrzeć film w DOMU podkreślam, dokładnie z kolorami tak jak miał wyglądać kiedyś. Pieczę na remasterami mają twórcy tego filmu, więc oglądasz najczęściej jego wizję. Niestety vhs ze swoją nędzą w całej rozciągłości nie mógł tego zaoferować. Dvd już próbowało coś zrobić, ale to dalej była nędza. Kupowałem tylko wybiórczo. Jestem fanem staroci jako filmów. Nie czuję potrzeby odpalania tego na vhs, moja nostalgia to nie zboczenia tego typu. Podobnie jak lubię grać w gry z Amigi, ale nie używam jej do netu czy rzeczy, które robię na szybkim Pc. Ty wciąż wybrzydzasz , ale żebyś chociaż obejrzał 10 filmów u kogoś na dobrym sprzęcie i wtedy napisał. Ocenianie filmu po screenach i nie widząc tego co naprawdę ma w ofercie jest żenujące Smile.
Gdybyś miał wtedy zieleń na vhs i oglądał ją 100x przez ten czas, a dziś byłoby niebiesko, bo vhs miałby powiedzmy problem z pokazaniem tego koloru. a takowy jest w oryginale, to co wtedy?
Kolego nie masz racji, jest TAKA MODA, że ma być coś zielono-niebieskie albo kremowe. Bo to niby daje lepsze kontrasty kolorów w nowych tv i tyle.

Final Cut jest do wyrzygania paskudny!!!

https://forum.fanres.com/thread-1442.html

BD/IC Regrade/Restored Director's Cut Regrade tutaj to widać na przykładzie Directors Cut ( o ile już ta wersja filmu na szczęście nie jest spierdolona kolorystycznie) to i tak ludzie chcą ją lekko poprawić:

BD/IC Regrade/Restored Director's Cut Regrade

[Obrazek: vUvny99.jpg]

Oczywiście do mnie przemawia wersja Regrade Wink

I nie chodzi, o to nawet, że obraz który widziałem po raz pierwszy jest dla mnie referencyjny ale mi się najbardziej takie kolory podobają.

W ogóle to jedna kwestia Final Cut to jest odrębny twór. Scott zrobił to, czy zostało to wydane w 2007 tak? Bo mu coś się nie podobało to pozmieniał DC na FC i kolory schrzanił.

DC czy Theatrical zostały w tej samej kolorystyce.

Tutaj o ukochanym moim Aliens:

https://forum.fanres.com/thread-43.html

Wersja HDTV wymiata i jest najbardziej przyjazna moim oczętom.

[Obrazek: oKQzNXR.jpg]

Piszę tutaj aby nie zaśmiecać inny wątków.
Spytam raz jeszcze, oglądałeś 4k hdr na żywo czy tylko te gówniane obrazki? Jeśli to jest wyznacznikiem do zakupów to o czym my rozmawiamy. O cyckach kobiety , które zobaczyłeś przez ubranie i twierdzisz ,że są brzydkie. Potem pokazujesz mi kaszalota i mówisz , że jest piękny.
Nfsfan83, błędne jest Twoje założenie, że na UHD Final Cut ma taką samą kolorystykę co BD/DVD. Pod tym względem (i nie tylko) są dość poważne zmiany i m.in. obraz na UHD nie jest tak zielonkawy.
(17-01-2019, 15:52)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]I nie chodzi, o to nawet, że obraz który widziałem po raz pierwszy jest dla mnie referencyjny ale mi się najbardziej takie kolory podobają
Pytanie, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ten pierwszy obraz to było VHS, względnie DVD i kolorki były jakie były niekoniecznie dlatego, że tak było w "oryginale", ale dlatego, że już sam format je modyfikował? Oba wspomniane przeze mnie nośniki miały problem z czerwonym kolorem, zdaje się.
(17-01-2019, 16:38)misfit napisał(a): [ -> ]Pod tym względem (i nie tylko) są dość poważne zmiany i m.in. obraz na UHD nie jest tak zielonkawy.
Próbowałem do tego dojść małymi krokami, jak psycholog z pacjentem. Kolega tkwi w epoce starych obrazków.
Po pierwsze, to trzeba zadać pytanie, czy kolega zdaje sobie sprawę z tego, że te foteczki, którymi tak podnieca się przed komputerem wyglądają zupełnie inaczej na jego telewizorze...
Najpierw jedna sprawa, dla mnie nie jest ważna rozdz tak obrazu tak jak u niektórych. Nie lubię masakrycznie złych artefaktów na ekranie tv to wiadomo ale takie widzę bardzo rzadko, prawie wcale. Jak jest dym, deszcz i wieczór to obraz jest nie idealny i tutaj nie jest super ale nie jest tak, że oczy bolą.

Jak jest ujęcia jasne, dzienne lubi mniej akcji to jest bardzo dobrze - piszę teraz o Aliens.

Odnośnie Blade Runnera UHD

https://caps-a-holic.com/c.php?d1=12213&d2=12215&s1=120974&s2=121007&i=7&l=0&a=1

ja widzę większą rozdz i HDR niektóre sceny jaśniejsze ale kolorystyka jak na BD.

#misfit masz rację nie jest "AŻ TAK" zielony ale ciągle jest.

http://www.dvdbeaver.com/film/DVDReviews24/bladerunner.htm

Jak Tyrell siedzi z fajką od niebieskiego do turkusowego zmiana kolorystyki. Decard i Rachel za ciemne w Finalu Cut ( ok są ustawienia w tv albo przy kodowaniu ale to JA umiem ale czy kowalski to też umie?)

#Mr.Hankey mam wersję Aliens HDTV i na TV wygląda bardzo dobrze kolory prawie takie same.

Ostatnio spróbowałem zmienić przy kodowaniu lekko kolory Aliens BD. I jest szansa, że BD wersja da się uratować. Robiłem to na szybko w XmediaRecode czy jakiś program dobry do zmiany kolorów polecacie w miarę lekki w działaniu?

DVD - BD Green redukcja - Oryginalny BD

[Obrazek: 011c6191fa4bb57f.jpg]

I pytanie czy ktoś wie czy jak reżyser zmienia kolorystykę to zmienia dla całego filmu czy np każdy rozdział oddzielnie?

Zaraz Gieferg powie, że w tv można tak ustawić, u mnie nie można efekt słaby.
(17-01-2019, 18:50)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Odnośnie Blade Runnera UHD

https://caps-a-holic.com/c.php?d1=12213&d2=12215&s1=120974&s2=121007&i=7&l=0&a=1

ja widzę większą rozdz i HDR niektóre sceny jaśniejsze ale kolorystyka jak na BD.
Na monitorze / telefonie w SDR patrzysz na screeny przekonwertowane z HDR do SDR rec.709 i piszesz że widzisz HDR. Spoko. Pewnie screeny 2D z BD 3D też widzisz w 3D?

Kolorystyka jest inna, zielony odcień i silny cyjan z Blu-ray na UHD w ogóle tak nie wygląda, ale o czym my tu w ogóle rozmawiamy.

Niech żyją pliki .avi!
Odnośnie Aliens. Nie widzisz , że na tym nędznym ripie masz wszystko na niebiesko? Mam skalibrowany 4k tv i np obrazek gdzie podpala jaja miotaczem , widzę naturalną kolorystykę czerwoną gdzie płomienie są pokazane w naturalny sposób , wkoło nich jest mocno czerwona obwódka, a im dalej tym mniej czerwone kolory. Jaja mają swój naturalny kolor i odbiają się w nich płomienie , ripley również wygląda normalnie. Dvd wszystko na czerwono zero efektu płomieni jak i ona również jak Indianin. Niut w kanałach, dvd wszystko na niebiesko, jakim cudem? Tam światło wpada i jest biały kolor na pierwszym planie, na bd masz biały. Dvd całość niebieski. Ten rip również