Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:ja widzę większą rozdz i HDR

Na czym widzisz ten HDR?

Cytat: czy jakiś program dobry do zmiany kolorów polecacie w miarę lekki w działaniu?
Sony Vegas. Tylko nie wiem czy w nim zrobisz Divixa Tongue
Może po prostu wyobraził sobie w głowie ten HDR? Big Grin
A mi tylko chodzi o to, że twarze wyglądają w BD (na moim monitorze i tv) jak zgniłe zielone zombie, w Aliens wolę rumiane i zdrowe Wink

I Wolfman masz rację, profesionalna dobra i droga kalibracja zmieni kolory filmów wyświetlanych na tv, ale czy mam sądzić, że po tej kalibracji na tv twarz Ripley będzie takiej kolorystyki jak wersja z dvd? myśle, że nie. Druga sprawa chcesz powiedzieć, że przed każdym odpaleniem filmu mam robić kalibrację pod dany film?

#Mierzwiak ja jestem skromną osobą i mi styka dobre skromne avi z moich DVD (dogrywam lektora dlatego avi). HDR pisało na tym wydaniu a jak dobrze rozumiem - HDR:

Obraz HDR (ang. High Dynamic Range image) – obraz o zakresie jasności (luminancji) porównywalnej do zakresu jasności widzianego przez człowieka. Zakres jasności definiowany jest jako stosunek najjaśniejszego punktu na obrazie do punktu najciemniejszego.

Dla mnie taki HDR to nic innego jak podbicie kontrastu i nasycenia:

[Obrazek: 02_hdr_i_jego_rodzaje_krotki_poradnik_dl...cych_0.jpg]

I widzę, że niektóre capsy są lepszy kontrast czy jasność w porównaniu do BD.
**uja widzisz. Tak w skrócie. Dokładniej wyjaśni ktoś inny, ja niestety nie widziałem jeszcze HDRu w akcji.

Bredzisław Bzdurzyński napisał(a):Druga sprawa chcesz powiedzieć, że przed każdym odpaleniem filmu mam robić kalibrację pod dany film?




Bo już nie wiem co powiedzieć...

Cytat:(dogrywam lektora dlatego avi)
Ale wiesz, że można go dograć też do DVD i Blu-ray? I zrobisz to SZYBCIEJ niż konwersję na avi, a przy tym, UWAGA, zachowasz jakość oryginału.
(17-01-2019, 20:10)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Ripley będzie takiej kolorystyki jak wersja z dvd? myśle, że nie. Druga sprawa chcesz powiedzieć, że przed każdym odpaleniem filmu mam robić kalibrację pod dany film?
Zwariowałeś Smile. Chodzi o kalibrację kolorów by wyglądały bardziej naturalnie. Masz oddzielny profil do bd i uhd. Ja bym obecnie żadnego filmu nie odpalił na monitorze, bo tam biały to nie jest biały, a te kolorki z dvd i tego ripa wyglądają ohydnie. Gdzie tam w ogóle widać biały jak pisałem? Sam niebieski, a Ripley w zależności od tła , albo czerwona, albo niebieska. Od lat oglądasz filmy, dużo ich oglądasz, nie możesz przyoszczędzić na normalny tv i wtedy pogadamy o kolorach i obrazie? Przecież na tym starym transferze sprzed wielu lat one się wręcz zlewają w wielu scenach, choćby kanały, desantowiec jak leci, akcji Ripley z miotaczem i wielu innych. O ciemnych scenach nie wspomnę. Oglądałem ten film na dvd - tylko dwójkę kupiłem ,99 złotych wydałem i podziękowałem za pozostałe. BD i wydanie z jajem było moją nagrodą za czekanie. Niedługo remaster jedynki. Co powiesz o niej samej? Kolorki z bd też nie pasują?

(17-01-2019, 20:10)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]I widzę, że niektóre capsy są lepszy kontrast czy jasność w porównaniu do BD.
Jak masz lato i wstajesz, słoneczko ładnie świeci i oślepia, widzisz taki ładny promień słoneczny i to samo masz w nowych tv. Oddaje rzeczywiste barwy i nasycenie światła. Doprawdy piękne efekty.
Mam Sony 40W705C - 2600 zł dałem w 2015 jak dla mnie świetny tv na matrycy VA.

Mógłbym mieć nawet HD ready w tym rozmiarze, też bym mi stykało. Procesor X-Reality Pro na prawawdę fajnie skaluje. Teraz w średnim segmencie to lipa same gówniane IPS-y

Do Alien 1 i 3 nie mam zastrzerzeń tylko mam ból dupy o Aliens Wink
(17-01-2019, 20:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Mam Sony 40W705C - 2600 zł dałem w 2015 jak dla mnie świetny tv na matrycy VA.
To bardzo niska półka. Używałem przez jakiś czas podobnego ciut droższy o jakieś 400 zł. W porównaniu do mojego Szajsunga 4k nie spełniał wymogów bym oglądał na nim filmy, a jak postawiłem go przy moim oledzie i odpaliłem ten sam film. To złapałem się za głowę co to za szrot, dobry do oglądania filmów na kanale Polsat, Tvp 1 i 2. Nie chodzi mi by kogokolwiek obrazić. Piszę jakie miałem pierwsze myśli, na drugi dzień już go sprzedałem. Mimo ,że mam dobry laptop to gry odpalam na tv, wyglądają o wiele lepiej.

(17-01-2019, 20:26)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Do Alien 1 i 3 nie mam zastrzerzeń tylko mam ból dupy o Aliens
To czemu po 8 złocisza nie kupiłeś tych filmów choćby do testów. Zawsze mogłeś sprzedać i nic nie stracić.
#Mierzwiak

https://www.purepc.pl/poradniki/hdr_i_jego_rodzaje_krotki_poradnik_dla_poczatkujacych

Im też zabronisz pisać o HDR?

#Wolfman ja czuję, ze ty wyżej srasz niż dupę masz. Serio przypomina mi to Bolka Smile JA, JA to mam najlepsze, Ja najmądrzejszy, JA JA JA. Dla ciebie szrot mi wystarcza i nie kupiłbym nic z tych obecnych 4k nigdy. Jak znam życie pierwszy będziesz kupował 8k.
(17-01-2019, 18:50)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Odnośnie Blade Runnera UHD

https://caps-a-holic.com/c.php?d1=12213&d2=12215&s1=120974&s2=121007&i=7&l=0&a=1

ja widzę większą rozdz i HDR niektóre sceny jaśniejsze ale kolorystyka jak na BD.

#misfit masz rację nie jest "AŻ TAK" zielony ale ciągle jest.

Tu też widzisz kolorystykę jak na BD ?
http://screenshotcomparison.com/comparison/128052

Specjalnie je przeskalowałem do 1080p aby Ci się łatwiej oglądało. Poza tym tak jak wyżej wspominano to jest konwersja do SDR Rec. 709 więc w rzeczywistości inaczej to wygląda na UHD, ale daje to pewne wyobrażenie na temat różnic w kolorkach pomiędzy BD a UHD (tak, ostatnia para #5 to ta sama klatka).

Aha - i te screeny z fanres.com rzekomo przedstawiające BD to jest lewizna. Tak, miejscami BR straszy turkusem, ale nie aż tak.
(17-01-2019, 20:48)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Dla ciebie szrot mi wystarcza
Chyba nie wystarcza, ale oszukuj się dalej niebieskimi ripami i wmawiaj sobie, że obraz w Blade runner uhd jest zielony. Tak trzymaj!