Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie chodzę, nie mam na to funduszy i nie interesuje mnie to co tam jest grane, poza tym wolę wygodny seans wieczorny na kanapie. Ale nie może sobie odpuścić i się ciągle czepiasz, że ktoś może oglądać DVD zamiast BD czy UHD, że może oglądać coś innego niż TY. Jak zdecyduje kiedyś przejść na BD to będziesz miał radochę ale na razie ja się nie spinam i Ty też wyluzuj.

Ja nie znam się i nie wnikam za bardzo w pre-, pro- i postprodukcje filmów a obraz to dla mnie NIE absolutny priorytet. Daj żyć Smile

Pewnie to ktoś dla jaj napisał ale miło poczytać...

https://popkulturysci.pl/blu-ray-filmy-4k/
Ale ja się nie czepiam tego co i na czym oglądasz, bo mnie to nie obchodzi, kapujesz?

Czepiam się twojego braku wiedzy (w dobie internetu gdy można coś sprawdzić w kilka sekund jest to co najmniej dziwne) i używania idiotycznej argumentacji. Skoro lubisz DVD to sobie je oglądaj, ale nie tłumacz tego w sposób obrażający inteligencję, wiedzę i pasję innych.

No i dzięki za odpowiedź, tak jak myślałem film / kino to nie jest obszar twoich zainteresowań, to wszystko wyjaśnia.
Kino jako miejsce nie, filmy tak.
Ostatni raz jak patrzyłem na ten graf to UHD miało poniżej 5 %.

[Obrazek: XCt64Pv.jpg]
(03-08-2019, 11:23)Mierzwiak napisał(a): [ -> ](...)
Specjalnie odpaliłem sobie wczoraj kilka DVD i jedynym które jest, powiedzmy, w jakimś tam, choć niewielkim, stopniu oglądalne, to Sin City i to tylko i wyłącznie z racji swojej specyficznej strony wizualnej. To kontrastowe zestawienie czeni i bieli oraz mniejsza niż w standardowym filmie ilość detali na ekranie oszukuje wzrok, ale gdy już jakieś detale widoczne być powinny, to ich zwyczajnie nie ma.

Brawo! Bardzo trafnie ująłeś kwestię, w której myślimy identycznie. Smile Oczywiście punkt reputacyjny!
Dodam, że z opisanych przez Ciebie powodów akceptują czarno białe rekonstrukcje cyfrowe wydane na DVD, głównie obrazy obyczajowe. Filmowe plany - od zbliżenia do średniego - ukazują detale w sposób zadowalający, nawet z nośnika SD. Natomiast zawsze masakrycznie wyglądają ujęcia ogólne oraz dalekie. Bez BD / UHD nie wyda. No, oczywiście wszelkiej mści kreskówki również można podpiąć pod Twoją wypowiedź, Mierzwiak.

P.S.
Luźny przykład na półzbliżenie z udziałem Mariana:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Półzbliżenie
@djgromo
Tylko że sprzedaż ogólnie leci na pysk, więc wzrost UHD to wzrost wyłącznie w ramach malejącej sprzedaży Smile

@Daras
No tak, ale koniec końców to jest tylko złudzdnie. Brakujące detale nasz mózg sobie "dopowiada".
Kiedyś już wklejałem filmiki z CES jak przedstawiciel konsorcjum Blu-Ray przedstawiał prognozy gdzie UHD ma zwiększać sprzedaż chyba dwukrotnie co 2 lata (jeśli dobrze pamiętam). Aż tak źle chyba nie jest, że sprzedają mniej UHD niż rok temu.
(03-08-2019, 12:37)djgromo napisał(a): [ -> ]Ostatni raz jak patrzyłem na ten graf to UHD miało poniżej 5 %.

[Obrazek: XCt64Pv.jpg]

No to jak to USA i ceny BD prawie jak DVD i nie ma większej sprzedaży BD??? no co jest nie tak Wink albo czemu UHD tak mało przecież to takie świetne wydania ( to nie ironia rodz prawie jak taśma filmowa)

Ps. A ma ktoś DVD Poza Światem z Hanks, mam booklet-a a chce zrobić DVD skan ktoś podrzuci?
Wkleję jeszcze raz:

Polecam obejrzeć reportaż z CES 2019 z gościem od konsorcjum Blu-Ray:





Sprzedaż Playerów UHD miała 44% wzrostu w 2018 roku i szacują, że w 2019 liczba zwiększy się o kolejne 30%.
15% playerów Blu-Ray sprzedanych w 2018 to playery UHD. Planują, że w 2019 będzie to już 25% sprzedaży.

Filmy UHD miały 83% wzrostu sprzedaży w 2018 i planują wzrost o 45% w 2019.
11% filmów Blu-Ray w 2018 to wydania UHD. Planują, że udział w sprzedaży będzie zwiększał się dwukrotnie w ciągu 2 lat: 22% w 2020 i 40% w 2022.
Tak na marginesie, czytam te wasze posty o kolorach odnośnie danego filmu i wydania a czy ktoś z Was ma skalibrowany TV lub projektor aby mieć jakieś źródło odniesienia...?