Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-08-2019, 18:16)Wolfman napisał(a): [ -> ]
(03-08-2019, 18:10)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Przez takich jak Ty mam gównianych lektorów i tłumaczenia.
A co tacy jak ja mają do głosu lektora?

Lubisz napisy ok, ale nie pisz ciągle, że lektor to zło najgorsze. Wydawcy filmów na DVD czy BD słyszą takie głosy i dają Załuskiego albo Machnickiego do tych wydań bo przecież i tak każdy, jak Ty wybierze napisy.
Załuski to akurat jest spoko w porównaniu z tymi najgorszymi leszczami. I dawno go już nie spotkałem w nowych wydaniach.
Wiesz o co mi chodzi, o te "nowe" pokolenie lektorów, których nazwisk nawet nie pamiętam.

Czy ktoś wie albo ma maila do ITI Film Studio??? zastanawiałem się aby do nich uderzyć bo i tak powstają nowe wersje np dla TVN ścieżek lektorskich pod filmy HD i taki film Double Impact 1991 czytał ostatnio chyba Straszewski ( on czasami brzmi jak Rosołowski w Coś tak lekko zalatywał) i na TVN leciał Gudowski w czasach 4:3 ale mam ucięte 15-20 min ostatnie ;( i te ścieżki albo marnieją albo ich nie ma.

PS. Załuski w Krwawy Sport Sad



Z nowego pokolenia Leszczyński jest jeszcze całkiem ok, reszta raczej same cienkie bolki.



Tu nawet czyta najlepsze tłumaczenie.
A to nie jest tak że Załuski w ogóle już nie jest lektorem? Od 7 lat go nie słyszałem.
(03-08-2019, 18:33)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Lubisz napisy ok, ale nie pisz ciągle, że lektor to zło najgorsze
Wcale tak nie twierdzę. Wyobraź sobie, że śpię spokojnie jak Gieferg ogląda filmy z lektorem na Tvp1. Raczej głosowanie ludzi portfelem na dvd i tworzenie paradoksu na rynku, w którym to stary przeżytek nie został wyparty. Nijak to Ciebie też nie dotyczy, kupujesz używki, więc i tak zarobku nie mają na Tobie.
Film w telewizji (nie licząc "oglądania" na zasadzie że u kogoś siedzisz i ten ktoś włączył TV a tam akurat jakiś film leci) to ostatnio oglądałem kilkanaście lat temu.
Nowe nabytki:

[Obrazek: pbDLqq7.jpg]

Cool As Ice i Pure Luck Empik. Lubię Martin Short a oprócz Captain Ron i Innerspace brakowało mi tego filmu. Drogi ale co najlepsze w USA film dostępny w wydaniu tym z 2013:

https://www.ebay.com/itm/Pure-Luck-DVD-NEW-/392093213710

ale jest nagrywany na DVD R - Smile u mnie tłoczony do tego niezły transfer i format anamorficzny 16:9

Double Impact długo polowany bo chodziło o tą dokładnie wersję 6,6 gb anamorficznego bardzo dobrego transferu. Polecam.

Outland w/g mnie klimatyczny duchowy następca Alien ( scenografia i efekty jakby wyjęte z Alien)

John Candy Comedy Favorites Collection: (Uncle Buck / The Great Outdoors / Going Berserk) - wydanie NTSC kupiłem dla Great Outdoors bo bdb transfer i anamorficzny , mam też wydanie z UK

A tutaj wersje z moich booklet-ów w wydaniach prawidłowych

[Obrazek: vZk6SBv.jpg]
@Nfsfan83 napisz też jakie było źrodło zakupów, czy są PL napisy lub lektor, albo czy będziesz dorabiał?Smile
1. Empik: Cool As Ice i Pure Luck - Empik - brak polskiej wersji - będzie lektor
2. Dvdmax to wszystko booklet-y : Firma - Brzostyński dvd, Top Gun - Szczotkowski dvd, Forrest Gump - Gudowski dvd, Cast Away - napisy PL

Do reszty będzie lektor dorabiany