Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak niektórzy pewnie już zauważyli jestem specyficznym forumowiczem Wink objawia się to też tym, że mam słabość do okładek w stylu VHS, miałem to zrobić kiedyś ale nie miałem natchnienia, udało się na dniach zrobić:

[Obrazek: 1Q3918W.jpg]

mam te filmy z Kolekcja Bessona-a ale tam bida czarne okładki

A tutaj Bounty ale lepsza wersja bo bez tego białego tła jak w wydaniu BD:

[Obrazek: clZAhHh.jpg]
Ostatnie nabytki, te filmy były moimi białymi krukami i w końcu udało się je dostać:

W obu filmach mimo usilnych prób Wink nie jestem w stanie zaakceptować kolorystyki na wydaniach nowych na BD/DVD

[Obrazek: 0cf2H6C.jpg]

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie poprawił okładki do Death Machine (fotki będą potem jak poprawię też do Hardware i Ukryty Wymiar - zakupiłem Special Edition 2DVD)

Tył z opisem z VHS polskiego przód z lepszego wydania:

[Obrazek: g1geppF.jpg]
DM na tym DVD ma zrypane po całości nienaturalne kolory, przepalenia i brakuje oryginalnego audio.
Kijem i przez szmatę bym tego nie tknął mając nowe wydanie.

https://caps-a-holic.com/c.php?d1=6615&d2=6622&s1=62434&s2=62399&i=0&l=0&a=0

No ale lepsze to niż pocięty brytyjski non-anamorphic albo jeszcze bardziej pocięty amerykański pan & scan.
Już mu to wklejałem na priva, więc zapomnij. Zwłaszcza, że remaster jest tańszy o połowę Smile. A to całkiem przyzwoite kino jak na taki budżecik i fajnie się ogląda.
Tak, tak wiem. Ale po 1 jestem zbzikowany na punkcie DVD Smile po 2 kolorystyka gdzie jest za dużo niebieskiego wpisuje się w trend filmów s-f: Terminator 2, Split Second, Robocop czy Aliens.

Kolor niebieski można zmniejszyć w balans bieli i dać na ciepłe.

Audio do DM, mam ENG nie wiem skąd, tzn miałem z custom-a ale skąd oni to wzieli nie wiem. A lektor Orlicz z VHS. Poza tym to biały kruk to wydanie Big Grin kiedyś można opchnąć za dużą kasę.
Cytat:Ale po 1 jestem zbzikowany na punkcie DVD
Na punkcie tych najbardziej skopanych, bo dobre jest i go nie chciałeś Tongue

Cytat:Audio do DM, mam ENG nie wiem skąd, tzn miałem z custom-a ale skąd oni to wzieli nie wiem.
Ja wiem Tongue

Cytat:A lektor Orlicz z VHS.
To też.
Czy dobrze rozumiem, z tego:

http://www.eravhs.fora.pl/filmy-ery-vhs-fantastyka,2/death-machine-maszyna-smierci,64.html

audio ENG z laserdisc??? A można laserdisc zripować? Bym chciał choć jeden zobaczyć Smile np: Aliens
Widziałem z Death Machine (nie w całości), nic ciekawego Tongue
(20-02-2020, 18:33)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]A można laserdisc zripować?
To jest analogowe źródło sygnału video (dźwięk może być cyfrowy i analogowy), więc tutaj raczej powinniśmy mówić o kopiowaniu. Laserdisc nie miał zaimplementowanego zabezpieczenia Macrovision znanego np z VHS, więc teoretycznie nie powinno być problemu.
Ciekawe jak to by wyglądało, po zgraniu Smile