Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rojst
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
W końcu jest! Po pierwszym odcinku na razie na wyrost piszę, że mamy serial na światowym poziomie! Rojst pod każdym względem i technicznym i scenariuszowym jest na naprawdę wysokim poziomie. Seweryn i Ogrodnik lepsi nawet niż w Ostatniej Rodzinie. Ten serial ma swój własny klimat. Idealnie oddane lata 80 XX wieku. Pewex, jadłodajnie, herbaty w szklankach z koszyczkami, dewizy! Polecam! Dajcie serialowi szansę!
10 minutowy prolog dla nieposiadających Showmax.



Po pierwszym odcinku chce więcej.Jest dobrze.

czuubakka

Prolog, pierwszy odcinek, kawał solidnej roboty. Idealnie dobrani aktorzy, plenery, no i szklanki w koszykachSmile.
Jeszcze 4 odcinki....Sad
[Obrazek: 433b7fc9c4c2d9534f23070d29c0763f76ea1a1d.jpg]
[Obrazek: Rojst-Jana-Holoubka-na-Showmax.-Kiedy-pr...rticle.jpg]
Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.
[opis producenta]

Jestem po drugim odcinku i pierwsze skojarzenia jeśli chodzi o klimat serialu, to Twin Peaks. Morderstwa,mroczny klimat,lata 80, świetni aktorzy z Andrzejem Sewerynem (!) oraz dobra ścieżka dźwiękowa.Taki serial, to ja wciągam bez popity. Zapowiada się dobry rodzimy serial.
Również jestem po drugim odcinku. Jestem zaskoczony, że pojawił się już dzisiaj, bo myślałem, że premiera ma być jutro. Wysoki poziom tej produkcji w stosunku do pierwszego odcinka nadal utrzymany, choć klimat nowego odcinka była nieco inny. Jeszcze bardziej mroczny niż poprzednio. I fajnie i dość zaskakująco pokazane retrospekcje. Teraz akcja pokaże nam wydarzenia z całkowicie innej perspektywy i ja to kupuję Big Grin
Bardzo mi podszedł ten serial.Jak na razie gra wszystko.Andrzej Seweryn rewelacja jak dla mnie.
Udało się twórcom Rojsta utrzymać wysoką jakość do samego końca. Jestem bardzo zadowolony z finału i mam nadzieję, że to nie koniec, że będą kolejne sezony.

czuubakka

Finał taki sobie. Przewidywany. Spodziewałem się czegoś innego.....
To dość krytyczna recenzja finału - https://www.youtube.com/watch?v=7V9b61g6VL4 z którą w większości się nie zgadzam. Moim zdaniem było za mało odcinków i twórcy musieli wszystko na szybko zakończyć w finale. Mam nadzieję, że powstanie drugi sezon w większą ilością odcinków.
Stron: 1 2 3