Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Quick and the Dead (Szybcy i martwi)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś z Was już widział ten film na BD UHD? Pytam, bo jest na Amazon i przymierzam się do niego Smile
Miejsce tematów założonych w tym dziale w taki sposób jest w koszu.
Ok, to go usuń Smile
Panowie czapki z głów dobry i poczciwy Wolfman doczekał się w końcu należnego mu wydania tego filmu
Specyfikacja techniczna
Details:

Studio and Year: Sony Pictures – 1995
MPAA Rating: R
Feature running time: 105 minutes
Genre: Western

Disc Format: BD-66
Encoding: HEVC
Video Aspect: 1.85:1
Resolution: 2160p/24

Audio Format(s): English Dolby Atmos/TrueHD 7.1, English/French DTS-HD 5.1 Master Audio, Spanish Dolby Digital 5.1
Subtitles:English, English SDH, French, Spanish
Starring: Sharon Stone, Gene Hackman, Russell Crowe, Leonardo DiCaprio, Lance Henriksen, Pat Hingle, Keith David
Directed by: Sam Raimi
Music by: Alan Silvestri
Written by: Simon Moore
Region Code: A,B,C

Release Date: July 17, 2018

Dla przypomnienia wydano to na razie tylko w Usa jak dobrze poszperacie to i ze slipcover się znajdzie
[Obrazek: KLwMPbn.jpg]

O samym wydaniu słów kilka. Wydanie 4k uhd pożera poprzedniego nieudacznika jakim jest wydanie blu ray. Bd jest prawie tak samo brzydkie jak vhs i osoba, która to wypuściła powinna zasuwać na galerach.
Wydanie 4k to przede wszystkim uczta dźwiękowa po prostu głośniki mają co robić w poszczególnych scenach. Obraz idzie na równi z dźwiękiem (prawie) na to czekałem, po takim gniocie jakim było bd nowy transfer jest piękny. Nie dorównuje może Ludziom honoru, ale nie zostaje w tyle. Porównałem oba na tv gdyż są to filmy z minionej epoki i podobny czas 1992 i 95 ich premier. Nawet hdr tu nie próżnuje, przewijając sceny oślepiła mnie odznaka Smile. Kolorki są ładne utrzymane w ciepłych tonach, chyba standard w westernach.

kilka słów o bd. Pastwił się już nie będę. Było wydane w Polsce przez Imperial w 2009. Nakład się wyprzedał i tyle go widzieliśmy. Zniknął z rynku. Zdarzają się zagraniczne wydania jak z Węgier czy z Czech z PL

[Obrazek: WTBaDuJ.jpg]

Wydania bez Pl jak z Uk są łatwo dostępne
Można dodać, że film na BD z tego wydania, również obraz ma zadowalający i jest to wydanie Region Free. Dźwięk Dolby True HD 5.1 Nie wiem jak wyglądało wcześniejsze wydanie (film przedostatni raz oglądałem na VHS Big Grin ) ale do tego raczej przyczepić się nie ma o co. Dźwiękiem obydwa filmy już się różnią i to zdecydowanie. Te dwa dodatkowe kanały w wydaniu UHD, to bardzo duża różnica na +. Chyba czas na powtórkę Wink
Jeśli bd jest zadowalający to masz niskie wymagania Big Grin.
Niskie? Smile W przeciwieństwie do Ciebie, nie potrafię się zmusić do obejrzenia filmu na DVD Wink Wracając do tematu- jak pisałem, przedostatni raz oglądałem ten film na VHS, ostatni raz w wersji UHD, więc nie wiem jak wyglądały inne wydania na BD.
A to nie oglądałeś na bd? Nie ma masz czego żałować