Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Kolekcjonowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Dokładnie. Równie dobrze, można wleźć na forum wędkarskie, żeby ludziom truć dupę, że zamiast siedzieć godzinami nad wodą powinni iść do sklepu i kupić paluszki rybne. Ciekawe ile jeszcze nasra na tym forum zanim ktoś z nim zrobi porządek Tongue
(31-10-2018, 16:31)sebas napisał(a): [ -> ]Od kiedy to kolekcja ma stanowić jakąkolwiek spóściznę po człowieku i być odzwierciedleniem jego życiowych dokonań?
Autor po prostu pomylił forum, miał się zalogować w innym gdzie kolekcjonują ikony na pulpicie ze steam czy ze sklepów oferujących muzykę w digitalu. I tak bywa. Nie każdy będzie Alexandrem Wielkim czy Kazimierzem Wielkim, o których to dokonaniach czyta się po wiekach i zdajemy sobie z tego sprawę. Więc po prostu cieszymy się z tego co mamy.
(31-10-2018, 16:31)sebas napisał(a): [ -> ]
(31-10-2018, 13:39)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]O tyle w temacie, że jak będzie Ci kiedyś dane przez los możliwość podsumowania swojego życia i swoich poczynań, to docenisz tylko takie chwile. Ciekawy jestem na którym miejscu w hierarchi wartości pojawią się wtedy Wasze kolekcje?
Od kiedy to kolekcja ma stanowić jakąkolwiek spóściznę po człowieku i być odzwierciedleniem jego życiowych dokonań? Ludzie kupują filmy, żeby postawić na półce i obejrzeć kiedy przyjdzie na to ochota. Jeżeli mają ich na tyle dużo, że można to nazywać kolekcją, to znaczy że po prostu lubia oglądać filmy. Jedni ludzie w wolnym czasie przykłądowo jeżdzą na rowerze, inni czytają książki, ktoś może oglądać w TV paradokumenty w każdej wolnej chwili. Jeszcze inni mogą nic nie robić. Każdy wybiera taką formę spędzania wolengo czasu jaka mu odpowiada. Każdy ma takie hobby jakie mu pasuje.





(31-10-2018, 13:39)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]Pytanie jest co po Was wtedy pozostanie?
A co pozostanie po Tobie? Sugerujesz, że skoro ktoś ma "kolekcję" to znaczy, że niby marnował swój czas, pieniądze? W wątku o słuchawkach pochwaliłeś się przyzwoitymi słuchawkami. To ja zapytam Cię - do czego potrzebne Ci dobre słuchawki? Twoje życie będzie przez to lepsze? Czy gdy tak jak napisałeś:




(31-10-2018, 13:39)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]będzie Ci kiedyś dane przez los możliwość podsumowania swojego życia i swoich poczynań
te lepsze słuchawki i fakt, że to na nich słuchałeś, a nie na jakichś tańszych będzie miał jakiekolwiek znaczenie?

1. Kolekcje  o jakiej my tu rozmawiamy nic, bo to nie ma żadnej wartości.
2. Nie wiem co po mnie pozostanie. Włożony czas i pieniądze zainwestował w taki rodzaj rozrywki i taką rozrywką wypełnia swój czas
3. Lepszy odsłuch ma znaczenie teraz a nie jak mnie nie będzie.

Użytkownik usunięty

sebas - wow, niezła histeria. Ale po co się tak denerwujesz? Jeśli tak osobiście i boleśnie odbierasz opinie człowieka, którego nigdy w życiu nie poznasz, to chyba czas się wylogować. A jeśli potrafisz dyskutować bez zbędnych emocji, oto moje odpowiedzi.

(31-10-2018, 16:31)sebas napisał(a): [ -> ]
(31-10-2018, 12:47)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Zwłaszcza w kontekście tego, co napisałem wcześniej o wprowadzaniu coraz to nowych, lepszych nośników danych.
A co to ma do rzeczy? Nikt nikomu nie każe wymieniać posiadanego wydnia filmu na wydanie na nowszym nośniku.

I ja również nikomu nie każę. Natomiast wielu kolekcjonerów odczuwa jednak taki przymus, tym samym stając się niewolnikiem swojego hobby.

Cytat:A kto twierdzi, że trzeba coś zbierać. To jest, tak jak napisałem wcześniej hobby, dobrowolna forma spędzania wolnego czasu. Jedna z wielu. Nie widzisz potrzeby posiadania filmu na półce, to Twoja sprawa. Nie odbieraj jednak innym prawa do tego.

Nie odbieram przecież. Korzystam jedynie ze swojego prawa do wyrażania poglądów. A co, masz z tym jakiś problem?

Cytat:To, że Ty nie widzisz w tym sensu, to nie znaczy, że tego sensu nie ma.

Wiem i dlatego właśnie o ten sens pytam w stosownym wątku. Może mi go w takim razie wyjaśnisz?

Cytat:To, że ktoś ma film na półce, to nie znaczy, że się nad jego treścią nie zastanowił. Powiem więcej, fakt posiadania na półce oznacza, że ktoś do tego filmu wraca - czyli poznaje go lepiej. Poza tym, żeby obejrzeć, to muszę ten film w jakiejś formie zdobyć. Może to być dostęp do serwisu internetowego, bilet do kina, czy właśnie nośnik fizyczny który preferuję. Czyli tak czy siak musze zapłacić. A Ty w jaki sposób zdobywasz dostep do filmów? W temacie o TV wspominałeś o BD ripach więc nietrudno się domyślić. Uważasz, że jesteś dzięki temu sprytnieszy, mądrzejszy? A tak na marginesie, to żeby był BDrip to najpierw musiał powstać ten nośnik fizyczny i ktoś musiał go kupić.

Nie bardzo rozumiem jakie to ma znaczenie dla dyskusji, ale ja dostęp do filmów zdobywam w różny sposób - kino, kupno nośnika, zakup abonamentu do serwisu streamingowego, ściągnięcie ripa, itp. I wracam nawet do tych filmów, które mam w plikach, bo niezależnie od sposobu obejrzenia, liczy się dla mnie doświadczenie tego obejrzenia, a nie sam fakt posiadania danego filmu. Nie rozumiem natomiast potrzeby posiadania i stąd pomysł na założenie tego wątku. Przy okazji nie rozumiem oburzenia. Ja jeśli coś robię i lubię, to potrafię wytłumaczyć dlaczego i to uzasadnić. Na spokojnie. Wy nie potraficie?

Cytat:
(31-10-2018, 14:36)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Zapomniałem wcześniej dopisać, że rzeczy materialnych (czyli też "kolekcji") po śmierci ze sobą nie zabierzemy
Stosujac się do tego należałoby  zaprzestać w życiu jakiekolwiek aktywności, posiadania dóbr materialnych, zamknąć się w celi i czekać na koniec. Żyjesz w zgodzie z tymi maksymami, które tu głosisz? Wątpię. Masz komputer/telefon/tablet, bo to konieczne do korzystania z tego forum, słuchania muzyki o którym piszesz dalej. Ten sprzęt to przecież dobra materialne.

Ale dlaczego? Dlaczego popadasz ze skrajności w skrajność? Kilkukrotnie już wspominałem tutaj, że istotne jest doświadczenie czegoś, a nie posiadanie czegoś. Bo pewne jest, że rzeczy materialnych na tamten świat nie zabierzemy, a doświadczenia być może tak.

Cytat:
(31-10-2018, 15:32)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Nie czuję potrzeby posiadania fizycznego nośnika, czuję potrzebę słuchania muzyki. A dystrybucja cyfrowa jest znacznie wygodniejsza.
Ponownie, czy posiadanie fizycznego nośnika oznacza, że ktoś preferuje posiadać nad słuchać, oglądać, kontemplować? A co jak usuną albumy jakiegoś wykonawcy, czy jakieś konkretne filmy które lubisz z serwisu internetowego? Zostajesz z niczym.

To akurat żaden argument, bo równie dobrze utracić można fizyczny nośnik. Ba, cyfrową zawartość trudniej jest utracić, bo w łatwy sposób można ją kopiować i przechowywać w różnych miejscach. Łatwiej też jest po utracie odzyskać.

Cytat:Mam takie pytanie do Ciebie - w  jakim celu udzielasz sie na tym forum? Jego tematyka jest Ci znana. Wiesz na co tutejsi Forumowicze wydają pieniądze i jakie maja hobby.
Widzisz, ja przykładowo  nie jestem hodowcą i miłośnikiem kanarków czy innych papóżek. W związku z tym nie rejestruję sie na forach fanów "ozdobnego drobiu" i nie podważam sensowności ich zainteresowań, bo według mnie takie ptaszki to nikomu niepotrzebne, to zbytek, próżność, a ogólnie drób to jest OK, ale w formie pieczonych skrzydełek z KFC.
W jakim celu próbujesz ośmieszyć to, co lubią użytkownicy tego forum? Próbujesz pokazać, że jesteś "ponad to". Próbujesz się dowartościować?

Twoich dywagacji na temat powodów mojego udzielania się na tym forum nie zamierzam komentować, bo są kompletnie nieprawdziwe. Odpowiadając natomiast na pytanie - zaglądam tu, bo zdarza mi się uzyskać dzięki temu jakąś interesującą mnie informację. Rzadko, ale się zdarza. A udzielam się tu z nudów. Czasem po prostu nie mam co robić w pracy, więc dyskutując na forum urządzam sobie intelektualną rozrywkę. Jedni grają w pasjansa, inni oglądają kotki na YT, ja udzielam się na forum.
(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]sebas - wow, niezła histeria. Ale po co się tak denerwujesz?
Jaka histeria? Masz przywidzenia, delikatnie rzecz ujmując.

(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]A jeśli potrafisz dyskutować bez zbędnych emocji, oto moje odpowiedzi.
I to pisze osoba, która tutejszych Forumowiczów do małp porównała.
Poniżej fragment dyskusji z wątku "Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady":

Użytkownik usunięty napisał:
"Hehe widzę, że wystarczy przejechać prętem po kratach i od razu małpy robią wrzask  Panowie, naprawdę, przyszliście tu z forum dla idiotów i takie zarzuty względem innych... Trochę powagi. Ale proponuję nie kontynuować offtopu. Do usłyszenia przy okazji następnego stuknięcia prętem w klatkę "

Wypowiedź przeniesiona do kosza.


(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Jeśli tak osobiście i boleśnie odbierasz opinie człowieka, którego nigdy w życiu nie poznasz, to chyba czas się wylogować.
Znowu nadinterpretujesz to co napisałem. Twoje zdanie na temat "kolekcjonowania" jest mi kompletnie obojętne. Zapytałeś, to odpowiedziałem w swoim imeniu. Kulturalnie. To, że te odpowiedzi Ci nie pasjuą, to Twój problem, nie mój.
(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Wiem i dlatego właśnie o ten sens pytam w stosownym wątku. Może mi go w takim razie wyjaśnisz?
Przecież to wyjaśniłem, podobnie inni Koledzy. Ty po prostu nie przyjmujesz tego do wiadomości. Próbujesz na siłę drążyć temat.

(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Ba, cyfrową zawartość trudniej jest utracić, bo w łatwy sposób można ją kopiować i przechowywać w różnych miejscach. Łatwiej też jest po utracie odzyskać.
Rozumiem, że z BD tego się nie da zrobić? Filmy na netfixie też sobie backupujesz?
(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]A udzielam się tu z nudów. Czasem po prostu nie mam co robić w pracy, więc dyskutując na forum urządzam sobie intelektualną rozrywkę. Jedni grają w pasjansa, inni oglądają kotki na YT, ja udzielam się na forum.
Właśnie, nie masz nic do zaoferowania temu forum oprócz tego, że czegoś nie wiesz i marnych prowokacji, takich jak założenie tego tematu. To co robisz, robisz z nudów, więc nie zależy Ci na konsensusie, tylko na przedłużaniu dyskusji w nieskończoność. Nawet nie masz zamiaru zmierzać do jakiegoś wyjaśnienia sprawy.

Podejrzewałem, że próba odpowiedzi na Twoje pytanie, to strata czasu. Nie myliłem się.
Nie wysilaj się, troll zaczął swoją karierę na forum od posta o treści:
Użytkownik usunięty napisał(a):Poproszę o wyłączenie działu z filmami.
(31-10-2018, 16:31)sebas napisał(a): [ -> ]
(31-10-2018, 12:47)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Zwłaszcza w kontekście tego, co napisałem wcześniej o wprowadzaniu coraz to nowych, lepszych nośników danych.
A co to ma do rzeczy? Nikt nikomu nie każe wymieniać posiadanego wydnia filmu na wydanie na nowszym nośniku.
(05-11-2018, 17:09)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]I ja również nikomu nie każę. Natomiast wielu kolekcjonerów odczuwa jednak taki przymus, tym samym stając się niewolnikiem swojego hobby.

Z Twoich postów na forum można wywnioskować, że planujesz zakup odtwarzacza UHD, jak mniemam przesiadka na TV UHD też będzie.
Pytałeś się też o rozszerzone Hobbity i Władcę Pierścienia na tym nośniku oraz planujesz zakup wszystkich sezonów Gry o Tron na UHD.

Czy zatem można Cię nazwać technologicznym niewolnikiem oraz zbieraczem niewolnikiem ?
Odpowiedź uzasadnij Wink
(05-11-2018, 18:07)Gieferg napisał(a): [ -> ]Nie wysilaj się, troll zaczął swoją karierę na forum od posta o treści:
Użytkownik usunięty napisał(a):Poproszę o wyłączenie działu z filmami.
Ja na zapas poproszę o wyłączenie mnie z działu zbieraczy grzybów i wędkarzy.
Jak widac koniec sezonu sprawił, iż niektórzy próbują wypełnić sobie pustkę.
(05-11-2018, 18:11)misfit napisał(a): [ -> ]Czy zatem można Cię nazwać technologicznym niewolnikiem oraz zbieraczem niewolnikiem ?
Skoro ma pieniądze to na nie pracuje, skoro pracuje to jest w systemie i jest niewolnikiem jak i reszta Big Grin Próbuje sobie wytłumaczyć, że my jesteśmy większymi niewolnikami, bo wydajemy nasze drobniaki na zbędne rzeczy.
Ja kolekcjonuje, bo mnie to cieszy! Dziś właśnie przyszła paczka z Grą o tron sezony 1-7 na bluray, co za radość! Gdyby to był GOT ściągnięty w formie plików mkv, wcale by mnie to nie radowało.....
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33