Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Kolekcjonowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
(23-11-2018, 19:18)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Być może w tym momencie legalne filmy w postaci cyfrowej nie dorównują jakości filmowi na nośniku (bo pirackie już tak)

Pisałem Ci już, że te dorównujące nośnikowi treści z pirackich serwisów to jest własnie obraz 1:1 z nośnika, który ktoś wrzucił do sieci.
I co w związku z tym ? Czasami słyszę od znajomych, po co Ty kupujesz te filmy jak można je sobie za darmo pobrać z sieci. Odpowiedź jest zawsze taka sama - bo czułbym się tak jakbym każdej z osób zaangażowanych w powstanie takiego filmu napluł w twarz.

Cytat:ale to tylko kwestia czasu, kiedy zaczną. I to kwestia raczej bliższa, niż dalsza. A np. w przypadku muzyki już to zrobiono. Czy ebooków, czy komiksów w postaci cyfrowej, czy czegokolwiek innego, o czym "kolekcjonerzy" mówią, że lepiej mieć fizycznie i postawić na półce.

Masz nieaktualne informacje. Takie serwisy już istnieją, lecz nie w Polsce. Tyle, że jest to zabawa dużo droższa od zakupu tego tak wyśmiewanego przez Ciebie nośnika z filmem.
Dlaczego tak się dzieje ? Odpowiedz sobie sam, jako podpowiedź podam, że jest różnica w kosztach prowadzenia biznesu pomiędzy czymś co waży kilka megabajtów, a czym co waży kilkadziesiąt czy kilkaset gigabajtów.

(23-11-2018, 19:18)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Przecież telefonów/telewizorów/samochodów nie zbieram. Pełnią dla mnie funkcję użytkową.

To tak jak dla mnie filmy. Wyobraź sobie, że nie kupuję ich aby sobie popatrzeć na pudełka lecz aby z nich korzystać, czyt. oglądać je. Wielokrotnie.
Jeśli mam odczucie, że do jakiegoś filmu nie będę już wracał to go po prostu sprzedaję. Niesamowite, nie ? Smile

(23-11-2018, 19:18)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Znów porównujesz jabłko do marchewki. Jakie znaczenie ma polska czy niepolska dystrybucja?

Odpowiedź masz na forum w wielu postach, a to że pytasz o takie rzeczy świadczy tylko o Twojej ignorancji w poruszanym temacie. Ma to ogromne znaczenie, zarówno jeśli chodzi o oferowane ceny filmów na nośniku BD/UHD pomiędzy polską dystrybucją, a zagranicą jak i dostępność samych filmów czy seriali. W polskiej dystrybucji na BD i UHD razem wziętym wychodzi niespełna 10% tego co jest dostępne np. w USA. A jeśli chodzi o seriale to nie wiem czy jest to choćby 1%.

Cytat:Abonament takiego Netflixa też jest różny cenowo, w zależności od poszczególnych krajów. I zawartość jest różna. Ale niezależnie od tego, za kwotę abonamentu nie kupisz tylu filmów, ile możesz obejrzeć w ramach abonamentu właśnie.

Tu z kolei to Ty porównujesz jabłko do marchewki. Mam Netfliksa od dawien dawna i korzystałem z niego na długo przed tym zanim oficjalnie zawitał do Polski. I sobie go chwalę. Ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy aby przyrównywać go do kupowania filmów, czy to w formie cyfrowej czy na nośniku fizycznym, a traktuję go tylko i wyłącznie jako jego uzupełnienie.
Na Netfliksie niczego nie masz na własność i w każdej chwili każdy film czy serial (nie licząc ich własnych produkcji) może z niego zniknąć. Poza tym odpowiedz mi jakie filmy można tam obejrzeć w jakości UHD oprócz tego badziewia ich produkcji (w ponad 90% przypadków) ? Być może odpowiesz mi, ale ile jest tam filmów w 1080p... No trochę tego jest, ale nie interesuje mnie to kompletnie ze względu na oferowaną jakość obrazu i dźwięku. Jeśli kupisz kiedyś OLEDa czy zainwestujesz w porządne głośniki do kina domowego to może zrozumiesz dlaczego mam takie podejście.
Misfit mógłbyś napisać przykazania filmożercy, które każdy musiałby akceptować jako regulamin. Tego typu dyskusji jeszcze przeprowadzisz bez liku i w zasadzie nic to nie zmieni. Choćbyś wklejał obrazki porównawcze i wykresy. Pierwsze przykazanie powinno być Uhd ma region free. Niejeden zakłada konto, aby o to spytać Big Grin . Cierpliwość nie z tej ziemi
(23-11-2018, 18:05)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]Ale przecież on wie co robi, napisał wyraźnie wyżywa się na was za to że Gieferg go tu źle potraktował,
więc wie co robi i dobrze się bawi. Po wypowiedziach widać że nikt tego nie zrozumiał  Angel

Jeśli mózg funkcjonuje normalnie, to czy potrzebuje tego typu "zabaw"? Pytanie retoryczne, oczywiście. Wink

Na marginesie. A czy sprawdziłeś znaczenie słówka gajdus, bo takiego wcześniej użyłem?
Mieszkańcy miasta królów i okolic wiedzą Wink
(23-11-2018, 21:15)wolfman napisał(a): [ -> ]Misfit mógłbyś napisać przykazania filmożercy, które każdy musiałby akceptować jako regulamin. Tego typu dyskusji jeszcze przeprowadzisz bez liku i w zasadzie nic to nie zmieni. Choćbyś wklejał obrazki porównawcze i wykresy. Pierwsze przykazanie powinno być Uhd ma region free. Niejeden zakłada konto, aby o to spytać Big Grin . Cierpliwość nie z tej ziemi

Ja wiem, że to nie ma większego sensu i zaraz kończę... na razie jeszcze sprawia mi radość te przekomarzanie się Big Grin
(23-11-2018, 22:47)misfit napisał(a): [ -> ]na razie jeszcze sprawia mi radość te przekomarzanie się
To chyba, że tak, to sobie nie żałuj.

Użytkownik usunięty

Ech, witki opadają.... ale widzę, że oświaty kaganiec zaczyna przynosić pewne efekty, bo zaczynasz pisać dokładnie to samo, co ja. Tylko się nie zgadzasz Big Grin No to jeszcze raz.

(23-11-2018, 20:26)misfit napisał(a): [ -> ]Pisałem Ci już, że te dorównujące nośnikowi treści z pirackich serwisów to jest własnie obraz 1:1 z nośnika, który ktoś wrzucił do sieci.
I co w związku z tym ? Czasami słyszę od znajomych, po co Ty kupujesz te filmy jak można je sobie za darmo pobrać z sieci. Odpowiedź jest zawsze taka sama - bo czułbym się tak jakbym każdej z osób zaangażowanych w powstanie takiego filmu napluł w twarz.

Szczerze mówiąc mało mnie interesuje co byś czuł. Oczywiście możemy ten wątek rozwinąć i porozmawiać jak to osoby zaangażowane w powstanie filmów plują widzom w twarz, ale na chwilę obecną dywagujemy na temat jakości dystrybucji cyfrowej vs takiej na nośniku fizycznym. Od tego zaczęła się dyskusja, pamiętasz? Wyśmiałeś moje stwierdzenie, że jakość postaci cyfrowej jest taka sama, jak na nośniku. A teraz napisałeś dokładnie to samo. Oczekuję przeprosin.

Cytat:Masz nieaktualne informacje. Takie serwisy już istnieją, lecz nie w Polsce. Tyle, że jest to zabawa dużo droższa od zakupu tego tak wyśmiewanego przez Ciebie nośnika z filmem.
Dlaczego tak się dzieje ? Odpowiedz sobie sam, jako podpowiedź podam, że jest różnica w kosztach prowadzenia biznesu pomiędzy czymś co waży kilka megabajtów, a czym co waży kilkadziesiąt czy kilkaset gigabajtów.

Zastosowałem skrót myślowy. Chodziło mi o powszechną dostępność takich rozwiązań. Oczywiście zdaję sobie sprawę jak kosztowne i trudne jest pozyskanie takiego filmu obecnie, ale stanie się to łatwiejsze i tańsze szybciej, niż ci się wydaje.


Cytat:To tak jak dla mnie filmy. Wyobraź sobie, że nie kupuję ich aby sobie popatrzeć na pudełka lecz aby z nich korzystać, czyt. oglądać je. Wielokrotnie.
Jeśli mam odczucie, że do jakiegoś filmu nie będę już wracał to go po prostu sprzedaję. Niesamowite, nie ? Smile

No i fajnie. Przecież dokładnie to przez cały ten wątek wałkuję. Wątek dotyczy kolekcjonerstwa, a ja cały czas tu argumentuję, że większy sens ma korzystanie, niż zbieranie. Oglądanie filmów, a nie płyt w pudełkach stojących na półce. Ustawiłeś się w opozycji do moich stwierdzeń, dlatego założyłem, że bronisz kolekcjonowania, być może trochę z rozpędu. Cieszę się jednak, że ostatecznie się ze mną zgadzasz.


Cytat:Odpowiedź masz na forum w wielu postach, a to że pytasz o takie rzeczy świadczy tylko o Twojej ignorancji w poruszanym temacie. Ma to ogromne znaczenie, zarówno jeśli chodzi o oferowane ceny filmów na nośniku BD/UHD pomiędzy polską dystrybucją, a zagranicą jak i dostępność samych filmów czy seriali. W polskiej dystrybucji na BD i UHD razem wziętym wychodzi niespełna 10% tego co jest dostępne np. w USA. A jeśli chodzi o seriale to nie wiem czy jest to choćby 1%.

Nie bardzo rozumiem jaki to ma związek z porównaniem jakości samego filmu w postaci cyfrowej i na nośniku fizycznym?


Cytat:Tu z kolei to Ty porównujesz jabłko do marchewki. Mam Netfliksa od dawien dawna i korzystałem z niego na długo przed tym zanim oficjalnie zawitał do Polski. I sobie go chwalę. Ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy aby przyrównywać go do kupowania filmów, czy to w formie cyfrowej czy na nośniku fizycznym, a traktuję go tylko i wyłącznie jako jego uzupełnienie.
Na Netfliksie niczego nie masz na własność i w każdej chwili każdy film czy serial (nie licząc ich własnych produkcji) może z niego zniknąć.

No to co? Tu zniknie, gdzieś indziej się pojawi. Po co MIEĆ? Dla samego "mania"? Mania posiadania jest jak uzależnienie - w którymś momencie to ona zaczyna kontrolować ciebie. Na pierwszy rzut oka zabrzmi to dla ciebie jak herezja zapewne, ale jak się chwilę zastanowisz, to dojdziesz do wniosku, że coś w tym jednak jest. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem Wink



A na koniec mała dygresja - Świerzbiak muszę ci powiedzieć, że dostarczasz mi mega ubawu swoimi detektywistycznymi zdolnościami. Teraz twierdzisz już nie tylko, że jestem kimś, kim nie jestem, ale że w dodatku wiesz gdzie pracuję Smile Nie wiem, czy to ma mnie przestraszyć, czy co, ale zapewniam cię, że czuję się całkowicie swobodnie. Znaczy pewnie czułbym się mało komfortowo, gdybyś faktycznie coś o mnie wiedział, ale na szczęście, że tak się kolokwialnie wyrażę: chuja wiesz Smile A żeby to udowodnić wszem i wobec, chciałbym cię sprowokować do ujawnienia gdzie pracuję. Proszę bardzo, powiedz nam wszystkim Smile
(31-10-2018, 14:36)Daras napisał(a): [ -> ]Jeśli mózg funkcjonuje normalnie, to czy potrzebuje tego typu "zabaw"? Pytanie retoryczne, oczywiście. Wink

Na marginesie. A czy sprawdziłeś znaczenie słówka gajdus, bo takiego wcześniej użyłem?

Gajdus - a co to za ryba nie ma tego w słowniku! Co to?
(drzewiej jest w słowniku, tudzież kontusz i hajdawery, a jak ktoś dobrze poszuka to i znajdzie coitus  Smile  )
(23-11-2018, 23:00)Użytkownik usunięty napisał(a): [ -> ]Po co MIEĆ? Dla samego "mania"? Mania posiadania jest jak uzależnienie - w którymś momencie to ona zaczyna kontrolować ciebie. Na pierwszy rzut oka zabrzmi to dla ciebie jak herezja zapewne, ale jak się chwilę zastanowisz, to dojdziesz do wniosku, że coś w tym jednak jest. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Lekko się kompromitujesz tą gimnazjalną psychoanalizą. Interesuje się filmami, muzyką, sztuką i komiksem od kiedy pamiętam. Zawsze coś kupuję, czegoś szukam, natomiast od lat jest to przyjemność i rozrywka i nie zanosi się, by za chwile w Uwadze TVN pokazywali moje mieszkanie wypełnione po brzegi workami z DVD i mnie w samym środku tego wszystkiego z szaleństwem w oczach. Big Grin Nie dyskredytuj czegoś czego nie rozumiesz, bo to źle to świadczy wyłącznie o Tobie, a nie o tym co krytykujesz. W manię może się zamienić wszystko, zbieranie płyt, sprzątanie ale i gadanie bzdur na forach, więc wiesz.. uwaga Smile
Typowa manipulacja und3ra.

Od kiedy PIRACKA KOPIA wydania fizycznego to dystrybucja cyfrowa?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33