Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Głośniki do kina domowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Z jakiego nagłośnienia korzystacie? Głośniki w telewizorze, system 2.1, 5.1, 7.1, a może nawet 9.1, 11.2 lub Dolby Atmos? Big Grin

Ja obecnie korzystam z tych wbudowanych w tv, ale przymierzam się do kupna amplitunera + system 2.1 lub 5.1 (powierzchnia ok 25 m2). Korzystałem już z dobrego systemu 5.1 i wrażenia jak najlepsze. Chciałbym mieć w domu chociaż namiastkę dobrego dźwięku, niektóre filmy na blu też w tej kwestii potrafią dać kopa. Jak dla mnie obraz a dźwięk 50/50, chociaż wiem, że dla niektórych dźwięk w kinie domowym jest nawet ważniejszy niż sam obraz.

Według was lepiej zainwestować pieniądze w dobre 2.1 czy trochę gorsze jakościowo 5.1?

I pytanie do posiadaczy 5.1/7.1 czy dodając te dwa tylne w głośniki w 7.1 jest aż taki skok jakościowy w porównaniu do 5.1?
(25-10-2014, 20:49)Jaszczomp89 napisał(a): [ -> ]Według was lepiej zainwestować pieniądze w dobre 2.1 czy trochę gorsze jakościowo 5.1?

nie rozumiem jak system 2.1 ma być lepszy od 5.1,skoro 5.1 to podstawa kina
Czego nie rozumieć jak wszystko zostało wyjaśnione w tamtym zdaniu? Albo kupujesz porządne 2.1 na początek i potem inwestujesz w więcej kolumn podobnych jakościowo albo bierzesz np. cały zestaw - jakich pełno w saturnach i tym podobnych - amplituner+5.1 plastikowych pierdziawek. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Dla przykładu - ja bym nie nazwał plastikowych głośników creativea 5.1 za 300 zł podstawą kina. Samo 5.1 w nazwie g*wno znaczy.
Ja niestety pewnie nie mam czym się chwalić przy Was, ale skoro temat powstał to zaprezentuję moje małe kino.

DENON AVR-X500
[Obrazek: 4570358064]
+ głośniki PURE ACOUSTICS SUPERNOVA 8
[Obrazek: p18ivv6t7t1msjpkb1r241hdskgr1.jpg]

Myślę teraz nad dokupieniem jakiegoś przyzwoitego subwoofera.
W większośći na forum są chyba raczej kinomaniacy a nie technomaniacy więc myślę, że masz się czym chwalić Smile ja sam niestety od jakiegoś czasu jadę tylko na głośnikach z telewizora.

Jak oceniasz te głośniki? I na jakim metrażu grają u Ciebie?
Też jadę na głośnikach z telewizora także na mnie taki zestaw jak najbardziej robi wrażenie. Sam jednak na razie nie odczuwam potrzeby inwestowania w jakiś sprzęt audio, może kiedyś.
W moim przypadku do nagłośnienia używam starej wieży stereo Technicsa Tongue Do małego 16m2 pokoju w sam raz wystarcza mocą ale marzy mi się konkretny zestaw co najmniej 5.1 tak żeby dźwięk po prostu mnie pochłonął Wink Malutką namiastkę takiego zestawu jaki pokazał mati007kom dają mi od dłuższego czasu komputerowe Logitech x-540.
Ja również w rodzinnym domu mam wyżej przeze mnie wspomniane głośniki komputerowe 5.1 creativea za ok 300 zł. Grają w pokoju ok 14m2. Chociaż może powiedzenie grają to za dużo powiedziane Smile pierdzenie z dudnieniem byłoby chyba właściwsze Smile takie głośniki w ogóle nie umywają się do tych nawet najtańszych drewnianych.

igoriev - na Twoim dosyć małym metrażu może warto pozostać przy dobrym 2.1 Wink
Póki na dobre nie wrócę do domu (końcówka studiów) to wszystko zostanie tak jak jest w tym małym pokoju. Natomiast później planuję dokończyć zagospodarowywanie salonu 28m2 a do niego myślę, że już ładniejszy zestaw się dobierze Smile Nie wiem tylko czy fakt, że ów salon jest podzielony na dwie części: wypoczynkową i jadalnianą miałby jakiś wpływ na dobór sprzętu Huh albo czy w ogóle by się nadawał do tego.
(27-10-2014, 15:12)Jaszczomp89 napisał(a): [ -> ]W większośći na forum są chyba raczej kinomaniacy a nie technomaniacy więc myślę, że masz się czym chwalić Smile ja sam póki co jadę na głośnikach z telewizora.

Jak oceniasz te głośniki? I na jakim metrażu grają u Ciebie?

Dziękuje Panowie za te komentarze, jest mi bardzo miło Smile

Głośniki grają na moich ogromnych.. 12 m2. Więc mi jak najbardziej wystarczają.

Oceniam je jak na audio-laika bardzo wysoko.
Świetny bas, nie harczą.
Dialogi z głośnika centralnego to mistrzostwo.
Ale tak jak piszę, nie jestem w tym temacie ekspertem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26