Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Reputacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Nie wiem czy wszyscy zauważyli, ale na forum można podziękować autorowi za dany post poprzez system reputacji. Przy każdym poście poniżej zdjęcia profilowego znajduje się ikonka serca. Po jej naciśnięciu możecie przyznać 1 lub 2 punkty reputacji zarówno pozytywne, jak i negatywne oraz krótko uzasadnić swoją decyzję. Zachęcam do dziękowania za posty, które pomogły Wam znaleźć ciekawe informacje lub odpowiedzi na nurtujące pytania. Mile widziane jest również przyznawanie reputacji za informacje o promocjach.

Pamiętajcie, aby korzystać z tej funkcji rozsądnie i z umiarem. Każde spamowanie reputacją lub natarczywe dodawanie ujemnych punktów będą wyłapywane i odpowiednio nagradzane ostrzeżeniami i banami.

W przyszłości użytkownicy z odpowiednią liczbą reputacji będą mogli korzystać z licznych przywilejów.
Właśnie zarobiłem negatywa za zwrócenie uwagi na lenistwo zakładających tematy i post z linkami zawierającymi wszelkie możliwe info o wydaniach filmu w temacie o Absolwencie założonym "na odwal się".

W związku z powyższym usunąłem całe zebrane info i jak następnym razem zobaczę tak założony temat będę miał na to całkowicie wywalone.
Dodam, że to punkt od kolesia, który na forum napisał całe osiem postów i zasadniczo nie ma nic do powiedzenia na żaden temat.
Dobra wyłączyłem możliwość przyznawania ujemnych punktów reputacji - po problemie.
That's more like it.

Ula87

(03-12-2015, 17:18)Mateusz napisał(a): [ -> ]Dobra wyłączyłem możliwość przyznawania ujemnych punktów reputacji - po problemie.

Z jednej strony to dobry ruch, ale z drugiej to droga na skróty, która nie rozwiązuje problemu. To tak jakby prohibicja miała stać się panaceum na falę alkoholizmu. O wiele bardziej przydałoby się lepsze kontrolowanie takich nieodpowiedzialnych użytkowników, którzy rzucają negatywami na lewo i prawo, niż wprowadzanie embarga na moźliwość wyrażenia swojej dezaprobaty. Teraz sytuacja będzie wręcz kuriozalna. Jeżeli ktoś, przykładowo będzie pisał posty obraźliwe lub mocno agresywne, jego wypowiedzi, z dużym prawdopodobieństwem, będą usuwane, nie dając możliwości wypowiedzenia się innym użytkownikom, na dany temat czy w danej sprawie.

Ale to tylko moje zdanie.
Od tego chyba jest admin by blokować kompletnych buraków i nie dawać im się rozkręcić. Big Grin
Poza tym to forum straciłoby swój urok, gdyby nie można było już sobie dogryzać (oczywiście w granicach przyzwoitości).
Cytat:. Teraz sytuacja będzie wręcz kuriozalna. Jeżeli ktoś, przykładowo będzie pisał posty obraźliwe lub mocno agresywne, jego wypowiedzi

To się go zgłosi i dostanie ostrzeżenie. Od tego są. A od pilnowania porządku jest administracja. Wlepianie sobie nawzajem negatywów NIE SŁUŻY NICZEMU poza psuciem atmosfery. Chciałabyś na co dzień chodzić oblepiona naklejkami z czerwonym "minus 1" od znajomych za to, że ci się zdarzyło powiedzieć coś, co im nie przypadło do gustu?

Cytat:Teraz sytuacja będzie wręcz kuriozalna.

Kuriozalne to były właśnie te negatywy, szczególnie przydzielane przez niedzielnych userów, którzy na forum napisali trzy posty na krzyż. Udzielałem się na kilkudziesięciu forach - nigdzie czegoś takiego nie było. Ten powyższy przykład idealnie obrazuje jak słabo to działa - ktoś zakłada temat o filmie i podaje w nim tylko datę wydania (w USA, wydania region A, bez wersji PL, tym samym info bezużyteczne pewnie dla 90% uzytkowników), mówię mu - postarałbyś się trochę bardziej i wrzucam pięć linków z informacjami, o wydaniach danego filmu, a tu ktoś wlepia mi negatywa bez słowa wyjaśnienia.

Cytat: jego wypowiedzi, z dużym prawdopodobieństwem, będą usuwane, nie dając możliwości wypowiedzenia się innym użytkownikom, na dany temat czy w danej sprawie.

Nie wiem czemu sądzisz, że opcja negatywów cokolwiek w tej kwestii zmienia.
Wskażesz mi jakikolwiek plus wynikający z funkcjonowania na forum takiego systemu?
Pozwolę sobie zabrać głos, bo to mnie się sprawa tyczy. Przeprosiłem Pana Gieferga, wycofałem negatywny punkt reputacji, mój błąd; w epoce Facebooka wszystko się ocenia, takoż uczyniłem, przyznaję - niesłusznie. Utopijna zasada, w myśl której wszyscy muszą być dla siebie przemili może nie być taka właściwa, jak mi się wydaje. Tak więc - proszę potraktować mój przypadek jako odosobniony; taki, który więcej się nie powtórzy.
Na Facebooku chyba jeszcze punktów ujemnych nie wprowadzili, bardzo jestem ciekaw co się stanie, gdyby to kiedyś zrobili.

I daj spokój z tym "Panem", w necie się tego zazwyczaj nie stosuje Smile
(04-12-2015, 11:16)Gieferg napisał(a): [ -> ]I daj spokój z tym "Panem", w necie się tego zazwyczaj nie stosuje Smile

Racja, wybacz. Smile
Stron: 1 2 3 4