Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ustawienia obrazu TV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Mam prośbę do specjalistów, aby pomogli w ustawieniu najlepszego obrazu pod filmy dvd i blu-ray, cudowałem na pare sposobów i zawsze czegoś brakuje Smile mam TV 40cali samsunga LCD. chciałbym poznać waszą opinię i na co forumowicze zwracają uwagę przy ustawieniu najlepszego obrazu (co włączyć, co podkręcić itd)

Obecnie mam takie ustawienia:

Podświetlenie - 8/10
Kontrast - 99/100
Jasność - 47/100
Ostrość - 5/100
Kolor 52/100

Regulacja czerni - wył.(niska,sednia,maks)
kontrast dynamiczny - wył.(niski,średni,maks)
przestrzeń kolorów - oryginalne (auto,użytkownika)
poprawa krawędzi - wył.
tonacja kolorów - normalny (zimny1,zimny2,ciepły,ciepły2)
cyfr.red.szumu - wył.

prośba o wasze zdanie czy jest ok, i jak coś, to co byście poprawili Smile
Nawet znając konkretny model trudno będzie coś doradzić "na sucho", nie widząc efektu tych ustawień na żywo. Ze swojej strony polecam google: model telewizora + calibration settings = duże prawdopodobieństwo, że ktoś kto zna się na rzeczy już skalibrował nasz telewizor.
Na Samsungach (miałem do czynienia z trzema) choćbym nie wiem co ustawiał i tak nie wygląda to tak, jakbym sobie życzył. Po takich doświadczeniach sam sobie nigdy nie kupię TV tej marki.
(09-11-2014, 09:07)frantic85 napisał(a): [ -> ]Mam prośbę do specjalistów, aby pomogli w ustawieniu najlepszego obrazu pod filmy dvd i blu-ray, cudowałem na pare sposobów i zawsze czegoś brakuje Smile mam TV 40cali samsunga LCD.

Jaki to dokładnie model?

Co do samej marki to sam posiadam model h6400 i jest naprawdę w porządku. Kwestia dobrania odpowiednich ustawień/kalibracji. A to, że na samsungach nic dobrego nie można osiągnąć to można między bajki włożyć, a tym bardziej w odniesieniu do zeszło- i tegorocznych modeli.
Nie wiem czy można czy nie można, ale na dwóch Toshibach i jednej Bravii bez problemu ustawiłem obraz tak, żeby być z niego zadowolony, a na samsungach ni cholery, choć próbowałem sporo.
To fakt, że są trudniejsze w kalibracji, ale jak się poświęci trochę czasu można osiągnać naprawdę dobry efekt. Poza tym telewizory samsung to prawdziwe kombajny multimedialne i jedna z najlepszych marek jeśli chodzi o stosunek cena/jakość.
(09-11-2014, 09:07)frantic85 napisał(a): [ -> ]prośba o wasze zdanie czy jest ok, i jak coś, to co byście poprawili Smile
Nie wiem w jakim pomieszczeniu stoi telewizor, nie wiem jak jest ono oświetlone, nie wiem czy oglądasz głównie w dzień czy w nocy, a jak w nocy to czy przy włączonym świetle, wreszcie nie wiem jak wyglądający obraz preferujesz. Są oczywiście ustawienia obiektywnie właściwe, ale pytanie się o coś takiego jest delikatnie mówiąc bezcelowe Smile

Ja np. oglądam filmy w certyfikowanym trybie THX, ale jasność obniżyłem o jeden punkt, a kolory lekko podbiłem.
(09-11-2014, 11:05)Gieferg napisał(a): [ -> ]Na Samsungach (miałem do czynienia z trzema) choćbym nie wiem co ustawiał i tak nie wygląda to tak, jakbym sobie życzył. Po takich doświadczeniach sam sobie nigdy nie kupię TV tej marki.

W moim Samsungu padła matryca po niecałych 3 latach, a nie wyrabiam na TV nawet średniej krajowej Smile Nigdy więcej tej marki.
(10-11-2014, 09:46)LepP napisał(a): [ -> ]W moim Samsungu padła matryca po niecałych 3 latach, a nie wyrabiam na TV nawet średniej krajowej Smile Nigdy więcej tej marki.

Znajdziesz masę osób którym matryca poszła po 3 latach oszczędnego użytkowania na Panasonicu, Sonym, Toshibie, Sharpie, LG itd.
Zawsze zadziwia mnie umiejętność ludzi do wyciągania generalnych wniosków na pojedynczym przypadku. Mi się zepsuł/mi nie działa - oznacza że tak jest zawsze.
Budowanie opinii poszczególnych marek właśnie stąd najczęściej się bierze - jakiś osobistych odczuć, bądź skojarzeń. Nie mam zamiaru mówić że to coś złego. Ważne aby ze swoją marką czuć się "komfortowo". Ale dorabianie do tego uniwersalnej teorii wszystkiego nie ma absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością.
W pełni się z tym zgadzam, to, że trafiło się na jakiś wadliwy egzemplarz nie oznacza od razu żeby wszystkie produkty danego producenta wrzucać do jednego wora. Zresztą obecnie telewizory są dosyć wadliwe i po paru latach coś się psuje. A co do róznych producentów każdy ma coś ciekawego do zaoferowania - panasonic (świetne plazmy, ktorych już niestety nie produkuje), samsung (multimedialność telewizorów i dobre ceny), philips (ambilight) czy sony (świetna jakość obrazu).
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11