Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Opakowania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Co preferujecie?

Osobiście najbardziej lubię digipacki, ale ostatnimi czasy bida w tym temacie a na węgierskie customy już sobie raczej nie pozwolę. Ogólnie nie mam jednak specjalnych wymagań, steelbooki są fajne, ale się nimi nie jaram jak niektórzy, a jak mam za nie dopłacać więcej niż dychę to podziękuję (no chyba że dopłacam za zawartość, jeśli w steelbooku jest np dodatkowa płyta czy coś, nie za samo pudełko). Amaray jest ok, ale pod warunkiem, że nie jest to angielski, niezgrabny "spaślak" - tych nie znoszę, a mam ich trochę w kolekcji bo kupowanie z UK często wychodziło najtaniej, od jakiegoś czasu jednak unikam jak mogę, a zniesienie darmowej wysyłki z Amazona tylko mi w tym pomogło.

Niczego poza amarayami, digi i steelbookami nie toleruję.
Digipack, zdecydowanie. Bardzo lubię też digibooki, o ile nie ograniczają się do pięciu stron z samymi zdjęciami. Na trzecim miejscu metal - dobrze wykonany steel z ciekawą grafiką, to coś czemu czasem trudno się oprzeć.
Digibooki dodane do ankiety, sam mam tylko jedno takie wydanie blu (Titanic) ale akurat ten digibook jest beznadziejny.
U mnie różnie to jest. Na pierwszym miejscu pod względem występowania stawialbym steelbooki. Poźniej plastiki, kolekcjonerki, digibooki (oczywiście te zagraniczne bo polskie sa do d...) a najmniej mam chyba digipack`ów.
Standardowe plastikowe pudełko: to, w którym ukazuje się większość tytułów w PL i USA, ale których Brytyjczycy unikają jak ognia. Może być Amaray, może być Elite, nie ważne, grunt, żeby było cienkie i nie miało eko-dziur.
Zajmują mało miejsca, łatwo je wymienić, a gdy się porysują, nie trzeba popełniać seppuku.

Dodatkowy plus za opakowania zbiorcze: wszystko, żeby zaoszczędzić miejsca.
u mnie głównie amaray i to 14 mm najlepiej z nakładką (slipcase) staram się unikać amaray 10,11 mm
Digipack bezkonkurencyjny.
Steelbook też potrafi być bardzo efektowny ale 90% dostępnych steelbooków jest wykonana w bardzo słabej jakości. Głównie dzięki zavvi, który zasypuje rynek tego typu wydaniami (często w cenie konkurencyjnej nawet do amarayów), niestety w zdecydowanej większości jakość pozostawia wiele do życzenia. Jednak tak jak powiedziałem, steelbook wysokiej jakości jest bardzo efektowny.
W przypadku amarayów nieporównywalnie lepiej wyglądają wydania brytyjskie w grubym opakowaniu. Cienkie opakowania wyglądają tandetnie.
Digibooków niezmiennie nie trawię.
Natomiast opakowania kolekcjonerskie to już zupełnie inna kategoria i nie można ich tak generalnie ocenić.
Zastanawiam się skąd się to wzięło, że w UK są inne amaraye niż w większości krajów. Poza UK (i Australią o ile pamiętam) zdarzają się chyba główniei wtedy, gdy jest taka potrzeba, np wydania trzypłytowe - jak włoski Braveheart, czy rozszerzone edycje Hobbita. No, mam jeszcze jakieś skandynawskie wydanie drugiego Sherlocka, oraz dwupłytowe francuskie Casino Royale w takim opakowaniu.
ja jeszcze dodam,ale nie wiem czy w temacie,zauważyliście że polskie wydania w amarayach mają za wąskie okładki,nie wszystkie ale jest troszkę tego,czy to naprawdę problem zrobić odpowiednią okładkę do pudełka 11 mm
Witajcie

Mam pytanie z gatunku cholernie prostych, ale jak wiadomo to co proste czasem jest najtrudniejsze.
Jak nazywają się poszczególne rodzaje opakowań do płyt.
O Steelbooka nie pytam, bo to tak charakterystyczne opakowanie że chyba każdy wie.

1. Opakowanie w kształcie książki. Zawiera strony z opisem filmu, poszczególnych aktorów i ich ról, dane techniczne i reklamy. Zwykle na końcu jest wklejone plastikowe mocowanie dla płyty.
[Obrazek: 7HSfDdT.jpg]

2. Standardowe plastikowe opakowanie mieszczące zazwyczaj jedną płytę, umieszczone zazwyczaj w tekturowej okładce. Posiadam kilka wariantów takiego opakowania.
2.a. Plastikowe pudełko z płytą wsuwane w okładkę z boku.
[Obrazek: eFbEpVu.jpg]

2.b. Plastikowe pudełko z płytą wsuwane w okładkę z góry [okładka tekturowa bądź plastikowa].
[Obrazek: fwJxAey.jpg]

3. Opakowanie rozkładane. Zazwyczaj umieszczone w okładce jak na 2.a.
[Obrazek: bDyqcXm.jpg]

3. Zwykłe plastikowe opakowanie [15/10/7 mm szerokości]
[Obrazek: aqjwi0T.jpg]

4. Tekturka z wsuniętą płytą.
[Obrazek: QgsbIq8.jpg]

Jeśli chodzi o Blu-ray, to na chwilę obecną mam tylko  zwykłe plastiki, jednego steelbooka i Avatara w opakowaniu jak na 2.b. z naklejką w 3D.
Czy rodzaj opakowania Amaray odnosi się tylko do tych niebieskich opakowań Blu-ray?
Stron: 1 2 3 4 5 6