Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ceny filmów w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
(06-02-2019, 15:53)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]Dlaczego gry w wersji cyfrowej mogą być jakościowo w stosunku 1:1
Bo muszą. Skompilowany kod gry musi być po zainstalowaniu na dysku zawsze poprawny, dokładnie taki sam bez względu na to jakim kanałem go dystrybuujesz. Nie da się inaczej. Ma tylko jedną, finalną działającą formę. To po pierwsze. Po drugie kod gry, czy to z nośnika, czy z netu "pobierasz" tylko raz, instalujesz i działasz z tej zainstalowanej formy. Oglądanie filmu z netflix, to zwykle pobieranie za każdym razem na nowo filmu z serwera. TO musi się odbywać w czasie rzeczywistym, tak aby nie było przerw w trakcie seansu. Z tego wynika, że wyższa jakość  wymusza wyższy transfer, a więc wyższą "przepustowość" serwerów z filmem. To kosztuje. Jak pobierasz grę, to bez różnicy czy było to szybko, czy wolno. W tym momencie jeszcze nie grasz.

(06-02-2019, 17:14)Mefisto napisał(a): [ -> ]Nie wiem tylko skąd znowu ta histeria, skoro we wcześniej wrzuconym newsie jak byk stoi "music".
Dokładnie. Miło, że ktoś to zauważył. Na podobny krok zdecydowała się chyba sieć BestBuy w USA. Działy z płytami CD zredukowano. Filmy na blu w dalszym ciągu leżą na pólkach.

(06-02-2019, 18:36)Kris napisał(a): [ -> ]„Jak to - kupować filmy? Ale po co, przecież mam wszystko na kodi!”
Słyszałem podobny tekst. Ludzie nie widzieli różnicy w jakości. Jakby zobaczyli, to przynajmniej część by zrezygnowała z streamowania "piratów" przez "kodi".

(06-02-2019, 21:58)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Netflix w 4K też wygląda coraz lepiej, więc jak dla mnie dramatyzujesz...
Ale filmów dalej mało. Tylko seriale, produkcje własne no i coś ze studia Paramount.

Póki co to spadająca sprzedaż wcale nie musi oznaczać, że zostanie tylko streaming. Skoro takiemu arrow opłacało się wydać nowego remastera Waterworld, który miał (i jeszcze ma) duże wzięcie, to znaczy, ze nie jest tak źle. Jak serwisy streamingowe się rozmnożą (co już widać), to potrzebne będzie kilka abonamentów. Tego problemu nie ma zasadniczo w przypadku streamingu muzyki (przynajmniej w takiej skali). Ludzie zaczną liczyć i okaże się, że czasem nośnik fizyczny to tańsza opcja.
(07-02-2019, 01:32)sebas napisał(a): [ -> ]Ale filmów dalej mało. Tylko seriale, produkcje własne no i coś ze studia Paramount.
To już inna kwestia, dyskutowaliśmy tylko o jakości. Ale sprawę rozwiązuje Apple TV, gdzie znajdziesz więcej filmów UHD z polską wersją językową niż na płytach.
No niestety dobre czasy dla streamingu w sensie dla klietna dobiegaja konca, netflix, hbo go, amazon, chili zaraz disney i tak się to mnoży a co najgorsze koszty rosną, filmy znikaja z platform bo kazdy ciagnie w swoja stronę, dlatego zamiast sie skupiac na streamie powoli od niego odchodze i zaczynam budowac własna kolekcje...
(07-02-2019, 01:32)sebas napisał(a): [ -> ]Bo muszą. Skompilowany kod gry musi być po zainstalowaniu na dysku zawsze poprawny, dokładnie taki sam bez względu na to jakim kanałem go dystrybuujesz. Nie da się inaczej. Ma tylko jedną, finalną działającą formę. To po pierwsze. Po drugie kod gry, czy to z nośnika, czy z netu "pobierasz" tylko raz, instalujesz i działasz z tej zainstalowanej formy. Oglądanie filmu z netflix, to zwykle pobieranie za każdym razem na nowo filmu z serwera. TO musi się odbywać w czasie rzeczywistym, tak aby nie było przerw w trakcie seansu. Z tego wynika, że wyższa jakość wymusza wyższy transfer, a więc wyższą "przepustowość" serwerów z filmem. To kosztuje. Jak pobierasz grę, to bez różnicy czy było to szybko, czy wolno. W tym momencie jeszcze nie grasz.
Co za bzdury. Przecież filmy też możesz kupić i pobrać na dysk. Nie słyszałeś o takich cudach? Przecież o to mi chodzi, a nie o streaming.
(07-02-2019, 20:45)marioking napisał(a): [ -> ](...) zamiast sie skupiac na streamie powoli od niego odchodze i zaczynam budowac własna kolekcje...

https://www.youtube.com/watch?v=nkoSrIZYEOw

(07-02-2019, 20:55)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]
(07-02-2019, 01:32)sebas napisał(a): [ -> ](...)
Oglądanie filmu z netflix, to zwykle pobieranie za każdym razem na nowo filmu z serwera. TO musi się odbywać w czasie rzeczywistym, tak aby nie było przerw w trakcie seansu. Z tego wynika, że wyższa jakość  wymusza wyższy transfer, a więc wyższą "przepustowość" serwerów z filmem.
(...)

Co za bzdury. Przecież filmy też możesz kupić i pobrać na dysk. Nie słyszałeś o takich cudach? Przecież o to mi chodzi, a nie o streaming.

I odtwarzasz bez aplikacji czy jakiegoś ichniego urządzenia? Podaj może przykłady, bo nie siedzę w temacie streamingów.
(07-02-2019, 20:55)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]Co za bzdury.
Co konkretnie jest bzdurą w tym co napisałem?

(07-02-2019, 20:55)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]Przecież o to mi chodzi, a nie o streaming.
To może najpierw przeczytaj to co napiszesz, zanim to opublikujesz. Z Twojego postu wynika coś innego.

Gra musi być 1:1. Film nie musi, więc dostawca oszczędza i miejsce na serwerze i przepustowość. Bez względu na to czy streamuje, czy daje opcję pobrania w całości.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7