Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Polskie filmy, które warto kupić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
(10-06-2019, 16:57)Daras napisał(a): [ -> ]Wkrótce polecę kolejny film DVD, który stoi na mojej półce, a że to nośnik fizyczny mogę po niego sięgnąć w każdym momencie.

„Bez znieczulenia” względem „Przesłuchania” został nazbyt odziarniony. Na BD też nie byłoby różowo. Kilka słów o dojrzałym filmie A. Wajdy napisałem tu: http://forum.filmozercy.com/watek-ogladamy-filmy-z-kolekcji?page=36
W kilku miejscach na forum napisałem, że najciemniej jest pod latarnią. Nie będę oryginalny przypominając, że nadal nie potrafimy docenić dorobku mistrzów polskiego kina. Cry

Na marginesie. Dziś śledząc serwis pana Porala miałem szczere chęci uaktualnić swoją listę zakupową. Naprawdę.  Hmm, wynotowałem może ze dwa tytuły do analiz poprzedzających ewentualne wyciągnięcie karty kredytowej. Reszta to w sporej mierze produkcje o ludziach w obcisłych strojach. OK, jeśli dopasowany kombinezon przypomina ekwipunek nurka, a główny bohater korzysta z niego zgodnie przeznaczeniem, to czemu nie. Chętnie przeczytam jakiekolwiek recenzję. Jednak w gros przypadków chodzi o osoby  mające w sempiternie jakby rakietę. Oni zamiast nurkować, fruwają.

Szkoda, że nie mam już 15 lat. Blush Zresztą nie, coś sobie przypominam. Nawet z wiekiem mój gust pozostał dość stabilny.
Idzie lato. Siłą rzeczy odpocznę od kina domowego. Czy jesienią sytuacja na rodzimym rynku ulegnie zmianie (?). Żywię nadzieję na powrót w dobrym nastroju.

A tymczasem…
https://www.youtube.com/watch?v=ckZKfgQF1ks

EDIT:
Unikając potencjalnej dyskusji uzupełnię swój wpis (coraz częściej będę poza zasięgiem komputera). Wiem dobrze, że wydawcom zależy na sprzedaży, stąd takie, a nie inne propozycje. Temat wałkowano na forum wielokrotnie. Jednak co by nie pisać - nabywcy będący w mniejszości najprawdopodobniej całkowicie wypadną z krajowego rynku (?).
Oglądam każdy, no prawie każdy polski film w oczekiwaniu na to, że mnie trąchnie i znowu kupię coś naszego.

@Daras, nie jesteś w osamotnieniu, trykotem świat nie stoi Wink

p.s. Kobiety Mafii 2 wyczekuję na DVD, ale po sytuacji jaka wynikła z ShowMax...
MarianPaz - było już o tym tutaj i kontynuowałbym dyskusję o tych filmach w tamtym temacie.
Dekalog i całą resztę już raczej kupił tu każdy , kto chciał kupić. Więc nie ma co tu o nim pisać.
@Daras jesteś jedyny, który pisze o kimś na forum per pan. Po co? Brzmi to dziwnie. Zwłaszcza, że obstawiam, że jesteś najstarszy.

@Korben
Kobiety mafii 2, będą na blu, ale czy warto to kupić to mam wątpliwości po jedynce.
Wg dvdmax wyjdzie na blu Kurier, Miłosć i miłosierdzie, Ślepnąc od świateł sezon 1, Diablo, Rojst, Underdog, Kamerdyner, Fuga, Habit i zbroja, Twarz, Kobieta sukcesu, Pech to nie grzech, Tarapaty, Los numeros, Wałęsa, Ciemno prawie noc , Słodki koniec dnia, Uwikłanie, Ki, Lęk wysokości, Moje córki krowy, nowy Pitbull, Janosik historia prawdziwa,Smoleńsk, Karol, Bodo, Niewinne, Hel, Zgoda, Soyer, Czuwaj, Juliusz, Wymyk, Daas, Odnajdę cię, Sierpniowe niebo.
Tylko w kategorii 'do zaliczenia' oraz aby mieć własne zdanie.

Dobrze wiedzieć, pewnikiem żona ucieszy się z Kamerdynera, dzięki za info
Przecież to co napisał Wolfman to bzdury. Od dawna wiadomo, że na dvdmax jest mnóstwo wydań widmo, które mimo że są tam na liście, to nigdy nie wyjdą. Wystarczy śledzić ofertę w miarę regularnie, żeby się w tym połapać.
Wielką szkoda, że tak wiele w miarę nowych filmów nie wychodzi na Blu-ray a co dopiero klasyka polskiego kina. W dalszym ciągu w wypadku większości z nich jestesmy skazani na DVD, VOD lub emisje HDTV.
(23-06-2019, 08:17)Wolfman napisał(a): [ -> ]@Daras jesteś jedyny, który pisze o kimś na forum per pan. Po co?  Brzmi to dziwnie. Zwłaszcza, że obstawiam, że jesteś najstarszy.

Masz rację. Czynię tak nieco podświadomie. Zatem wyluzuję, tym bardziej, że niekiedy sam apeluję o swobodniejsze podejście do forumowych dyskusji.
Choć pamiętam seanse z kin lat 70 – tych, to nie jestem aż tak stary jak można by wnioskować z niektórych Darasowych wypowiedzi. Analizując wybrane posty wnoszę, że jestem jedynie o kilka lat bardziej posunięty od pewnego (dość aktywnego) tu dinozaura. Wink

Korben, widać jest nas tu więcej niż sądziłem. Smile

Marioo ma rację. Dvdmax bywa wyjątkowo niewiarygodny w zapowiadaniu polskich edycji. Zauważyłem to już kupę lat temu. Ciekawe skąd biorą te abstrakcyjne dane?

Jeszcze szczypta biadolenia, ale szlag trafia. W innym miejscu stwierdziłem (pomógł w tym Marian), że obecnie dane rekonstrukcje cyfrowe można obejrzeć wyłącznie na DVD. Pomijam emisje telewizyjne bo te nie są w zasięgu ręki / na życzenie. W tym całym „dramacie” czuję się dość komfortowo nie będąc krytykowanym za kupowanie fizycznych nośników SD. Bo czy mam inne wyjście w dużym oraz (podobno) rozwiniętym państwie UE?

I jeszcze coś. W całej tej determinacji (a ceny kiedyś nie chciały spadać) potrafiłem płacić po 200 zeta za polskie filmy BD sprowadzone z Japonii. Czujecie to? Ja naprawdę mam dużo żalu do polskich wydawców. Angry
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18