Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gwiezdne wojny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ucięta góra i dół ujęcia, więc pewnie masz obraz 4:3 tyle że powiększony przez ustawienia TV.
Sprawdź co się stanie jak dasz opcję 4:3.
Po wybraniu opcji 4:3 obraz się zwęża ukazując pasy po bokach
Czy to oznacza że oryginalny obraz jest 4:3 właśnie ?

Jeżeli tak to przepraszam za wprowadzenie w błąd
Jeśli w 4:3 masz obraz z pasami po bokach, ale niezdeformowany i widać nieco więcej w pionie niż na wcześniej wrzuconej fotce to na to by wychodziło.
(26-11-2019, 19:10)Dżem napisał(a): [ -> ]Posiadam na VHS wersję specjalną edycja "złota"
Przed filmami jest krótkie wprowadzenie z lektorem dot.wersji specjalnej.

Potwierdzam. Miałem takie samo wydanie (dostałem na Gwiazdkę w '97). Tym lektorem był Tomasz Knapik. Kaset niestety już nie mam - pożyczyłem je komuś i już do mnie nie wróciły. Miałem też wydanie od Imperiala z 1995 r. (czytał też T. Knapik) - na 1 zdj. widać z niego kasetę Imperium kontratakuje.
(26-11-2019, 18:51)Juby napisał(a): [ -> ]Widzę, po okładkach, że srebrna edycja i ta ostatnia były panoramiczne, srebrna na 100% z polskimi napisami. Czy ta ostatnia też? A co z tą złotą? Pewnie też z napisami, ale czy była w 4:3? I czy we wszystkich były te dokumenty na początku, czy w którejś je pominięto? Jeśli ktoś wie / pamięta, dajcie znać, żebym nie kupił coś, czego nie chciałem. Wink

Mam srebrną (panorama, napisy), złota jest 4:3.

Tutaj jest krótki opis tych wydań:
https://star-wars.pl/Tekst/2157
Wersja "złota" to było 4:3. Wersja srebrna to był "widescreen".
(27-11-2019, 00:32)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Mam srebrną (panorama, napisy), złota jest 4:3.

Tutaj jest krótki opis tych wydań:
https://star-wars.pl/Tekst/2157

Super, wielkie dzięki. Więc to srebrna wersja jest tą, której szukam (ta z 2000 prawie taka sama, ale z tego co czytam w podanym przez ciebie artykule miała dodany jeden materiał dodatkowy przed IV i nie mam potwierdzenia, czy są przed filmami materiały dostępne ze srebrnej edycji).

Nie miałbyś możliwości u siebie przegrać zawartość swoich kaset na płyty, lub nie chciałbyś mi ich pożyczyć na kilka dni? Wink Bo widzę, że z dostępnością wersji srebrnej na OLX i allegro krucho.
Już to widzę jak ktoś ryzykuje uszkodzeniami swojego egz kolekcjonerskiego byś sobie spiracił
A to jaka jest?
https://allegro.pl/oferta/gwiezdne-wojny-zestaw-3-kaset-vhs-ogl-grzeczn-8699146915

(27-11-2019, 00:32)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Mam srebrną (panorama, napisy), złota jest 4:3.
Założyłbyś wątek z kolekcją i wrzucił to co posiadasz. Taki SW maniak ocierający się o zboczenie musi mieć tego dużo Smile
Dzięki za link. Szkoda tylko, że tak drogo (widzę, że wydania z 2000 chodzą już od 29 zł). W każdym razie, napiszę do osoby wystawiającej.
(27-11-2019, 15:31)Juby napisał(a): [ -> ]Dzięki za link. Szkoda tylko, że tak drogo (widzę, że wydania z 2000 chodzą już od 29 zł). W każdym razie, napiszę do osoby wystawiającej.
Spoko, na paczkę w te i z powrotem wydasz 30 złocisza. Jaki to ma więc sens pożyczanie.