Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gwiezdne wojny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie będę miał później problemów, co zrobić z niepotrzebnymi mi już kasetami? ;D

Ogłoszenie od ciebie jest tylko z odbiorem osobistym w Gdańsku, więc chyba będę musiał zaryzykować brak tych materiałów o powstawaniu SE przed każdym filmem i wziąć box z 2000.
(27-11-2019, 09:26)Juby napisał(a): [ -> ]Nie miałbyś możliwości u siebie przegrać zawartość swoich kaset na płyty, lub nie chciałbyś mi ich pożyczyć na kilka dni? Wink Bo widzę, że z dostępnością wersji srebrnej na OLX i allegro krucho.

Niestety nie mam takiej możliwości w tej chwili - wczoraj dzwoniłem do kolegi który kiedyś przegrywał mi prywatne filmy z kaset VHS na DVD i powiedział że sprzęt padł mu już kilka lat temu.
W przyszłym miesiącu mam trochę więcej wolnego to jeszcze poszukam innych możliwości, a to dlatego że sam chciałem z kolei przegrać wersje z lektorem i poszukać różnych zabawnych dialogów.
Najlepsze są wersje pirackie, których niestety nie posiadam ale wiem że jakiś kolega miał.

Tu jest próbka, czyste złoto Big Grin
https://youtu.be/UUIq-BvJyxY?t=243

Co do wysyłki mojego egzemplarza to będę niechętny, gdyż ma dla mnie dużą wartość sentymentalną - to kamień węgielny mojej kolekcji, pamiętam że trylogia kosztowała 150 złotych i były to z pewnością wszystkie pieniądze jakie wówczas posiadałem Big Grin
Taka ciekawostka -  nigdy nie miałem odtwarzacza VHS, nie było mnie stać, filmy oglądałem u kolegów lub pożyczałem magnetowid, moim marzeniem - nigdy nie zrealizowanym - był taki wypasiony sprzęt stereo, 6 głowic itp.
W sumie mam 7 oryginalnych kaset VHS: OT, OT SE i TPM (jest to jak wiesz, jedyna dostępna kinowa wersja tego filmu).
W sobotę wklepię na FilmoSkop wydania DVD, które zawierają OT w pierwotnej wersji bez późniejszych poprawek, może ktoś będzie szukał i przyda mu się EAN.

Warto też - bo być może ktoś nie zna - zapoznać się z nieoficjalną wersją OT zrobioną przez fanów
https://youtu.be/dHfLX_TMduY?t=108
Star Wars: Despecialized Edition, nie jest oficjalnie wydana, ale jak ktoś chce to znajdzie  Cool

-----------------

@Wolfman - mam zamiar założyć temat z kolekcją i zacznę od Star Wars a potem chyba alfabetycznie kolekcje ulubionych reżyserów np. Woody Allen, Wes Anderson itd.
Myślę nad tym, żeby to miało ręce i nogi.

No disintegrations - nie wolno się rozpraszać Big Grin
(28-11-2019, 11:22)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]W przyszłym miesiącu mam trochę więcej wolnego to jeszcze poszukam innych możliwości

To mnie nie urządza, bo chcę te Special Edition na prezent na gwiazdkę dla starszego brata, ale dzięki.

(28-11-2019, 11:22)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Co do wysyłki mojego egzemplarza to będę niechętny, gdyż ma dla mnie dużą wartość sentymentalną - to kamień węgielny mojej kolekcji, pamiętam że trylogia kosztowała 150 złotych i były to z pewnością wszystkie pieniądze jakie wówczas posiadałem Big Grin

Spoko, doskonale to rozumiem. No chyba, że jesteś z Łodzi(?), to moglibyśmy ogarnąć to razem. Wink

(28-11-2019, 11:22)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Warto też - bo być może ktoś nie zna - zapoznać się z nieoficjalną wersją OT zrobioną przez fanów
https://youtu.be/dHfLX_TMduY?t=108
Star Wars: Despecialized Edition, nie jest oficjalnie wydana, ale jak ktoś chce to znajdzie  Cool

To obecnie jedyne wersje OT jakie posiadam (720p z dodanymi polskimi napisami i lektorem), ale jednak wolałbym mieć też wersje z 1997.

No trudno, w takim razie kupuje te z 2000. Najwyżej będą bez wstępów o realizacji SE. Miejsce, w którym można tanio przegrać kasety na DVD mam już obcykane, prezent może będzie gotowy już w przyszłym tygodniu. Smile

EDIT: No i chyba znalazłem odpowiedź. Niestety, przy wznowieniu brakowało tych wstępów. Sad
https://www.youtube.com/watch?v=FAhJluhrYgE
Na chwilę obecną ciekawą alternatywą dla Despecialized są projekty 4K77 (New Hope) i 4K83 (Jedi), póki co jeszcze nie ukończono projektu 4K80, ale jest dostępna wersja "grindhouse" (czyli z dośc zjechanej taśmy) Imperium.

Cytat:, a to dlatego że sam chciałem z kolei przegrać wersje z lektorem i poszukać różnych zabawnych dialogów.

Lektor z kaset Imperiala (Knapik) jest, że tak powiem, ogólnodostępny. Nieco gorzej ma się sytuacja z tym od Guild (Szydłowski/Gudowski/Olejniczak, niekoniecznie w tej kolejności).
(28-11-2019, 15:47)Juby napisał(a): [ -> ]No chyba, że jesteś z Łodzi(?), to moglibyśmy ogarnąć to razem. Wink

Niestety bliżej mam do Berlina niż do Łodzi.

@Gieferg - dzięki za info, nic o tych projektach nie słyszałem.
Z niepokojem oczekuję nowych wydań UHD od Disneya i zastanawiam się co będzie z nimi nie tak i jak bardzo będzie bolało Sad
W Best Buy pojawiło się takie coś - Star Wars: The Skywalker Saga (4K Ultra HD) 9 Movie Collection (27 płyt) z datą premiery 31.03.2020.
Tego samego dnia w USA wyjdzie też Rogue One na Ultra HD Blu-ray jakby co.
Po tym co obejrzałem dziś w kinie, to nie jestem pewien czy chcę cały boxset Wink
Jaka była cena za ten pack bo link już nie działa?
Ma wynosić między 250-300 dolarów.