Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gwiezdne wojny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W GW została nakręcona scena z Jabbą jako aktorem (Declan Mulholland) ale zaraz ją wycięto jeszcze trakcie montażu. Od samego początku Jabbą miał być potwór ale Lucas przyznał, że nie mieli możliwości technicznych aby go stworzyć. Dopiero w 1997 w wersji Special Edition GW, Jabbę-aktora zastąpiono stworzonym w CGI Jabbą-ślimakiem ale pojawił się problem - Han Solo okrążył Jabbę-aktora tuż za jego plecami co było niemożliwe w przypadku Jabby-ślimaka bo ma długi i gruby ogon Wink Ktoś wpadł na genialny pomysł by nieco podreperować scenę gdzie Hana Solo okrążając Jabbę-ślimaka nadeptuje mu na ogon.

p.s.: po co wy kupujecie filmy z dodatkami skoro je zlewacie? Big Grin
Ta scena w GW nie została umieszczona w gotowym filmie w 1977 roku więc trudno określać ją jako "wyciętą", jest sceną odrzuconą w montażu.
p.s. Warto oglądać dodatki ze zrozumieniem.
Czym różni się scena "wycięta" od "odrzuconej w montażu" ? Może jestem jakiś głupi ale zdaje mi się, że wychodzi na to samo Wink
Z wypowiedzi Gleekena można by wywnioskować, że scena pojawiła się w gotowym filmie (final cut), a dopiero potem (po pierwszych projekcjach, umieszczeniu na VHSie Jedi-Matsera Wink) została wycięta - o takie zróżnicowanie mi chodziło.
Wycięte, usunięte, odrzucone - jedna cholera. Czepiasz się bez sensu.
O lol ! Uściśliłem Smile
(02-06-2020, 09:15)Glaeken napisał(a): [ -> ]p.s.: po co wy kupujecie filmy z dodatkami skoro je zlewacie? Big Grin

Widziałem dokument o tym, co opisałeś już w 1998 w dodatkach do... kasety VHS! Big Grin
W internatach jest wszystko Wink







(02-06-2020, 11:04)Juby napisał(a): [ -> ]Widziałem dokument o tym, co opisałeś już w 1998 w dodatkach do... kasety VHS!
Dokładnie. Fanom SW nie trzeba tego tłumaczyć. Naprawdę. Historia tej sceny jest powszechnie znana od Special Edition.
A ja miałem poważne wątpliwości gdy zajrzałem do tego wątku co do jabby-aktora. Pamiętałem, że faktycznie była taka scena z grubasem ale aż sprawdziłem czy została całkowicie wycięta czy jednak trafiła do jakiejś pierwotnej wersji filmu. Lucas tyle razy przerabiał ten film, że nawet nie zauważylem, że sam Jabba uległ kosmetycznym poprawkom Big Grin

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka