Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gwiezdne wojny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(02-01-2023, 09:16)fire_caves napisał(a): [ -> ]To raz, ale skoro rozwijają usługi w których właśnie chodzi o to, żeby uwiązać kogoś do siebie, jeśli ta osoba chce coś oglądać lub mieć do tego dostęp, to chyba logiczne, że nie należy sobie strzelać w stopę i zapewniać potencjalnym klientom kopie filmu/serialu na nośniku, z którego jest jednorazowy zysk.

W jaki sposób Disney+, mający ponad 150 mln subskrybentów, miałby sobie strzelać w stopę wydając więcej filmów/seriali na BD/UHD dla niezbyt już licznego grona nośnikożerców?
Poza tym tak jak sebas zauważył ludzie kupujący filmy na płytach z reguły subskrybują też platformy streamingowe. To byłby dodatkowy zysk - sęk w tym, że po odliczeniu kosztów dla Disneya to są grosze, po które coraz rzadziej chce im się schylać.
(02-01-2023, 09:28)Gieferg napisał(a): [ -> ]tymczasem za streaming nie dostaną ode mnie złamanego grosza.
Podejrzewam, że jesteś w zdecydowanej mniejszości osób, które konsumują kulturę.

(02-01-2023, 10:23)misfit napisał(a): [ -> ]W jaki sposób Disney+, mający ponad 150 mln subskrybentów, miałby sobie strzelać w stopę wydając więcej filmów/seriali na BD/UHD dla niezbyt już licznego grona nośnikożerców?
Nie wydając swoich filmów i seriali na nośnikach jeszcze przyspieszą erozję tej warstwy klienteli i przyspieszą przejście na platformy. Na obecnym etapie wychodzi na to, że streamingi doszły już do bariery jeśli chodzi o nowych użytkowników, więc zaczyna się drugi etap - utrzymanie widzów u siebie i próba zagłodzenia konkurencji. A robisz to dostarczając coraz to nowego "atrakcyjnego" contentu, zgodnie z odpowiednim kalendarzem. Nośniki wbijają klin (niewielki, ale w mojej opinii znaczący) w ten plan - nośnika nie zabierzesz już klientowi, a ten z kolei może go pożyczać innym osobom.

(02-01-2023, 10:23)misfit napisał(a): [ -> ]Poza tym tak jak sebas zauważył ludzie kupujący filmy na płytach z reguły subskrybują też platformy streamingowe. To byłby dodatkowy zysk - sęk w tym, że po odliczeniu kosztów dla Disneya to są grosze, po które coraz rzadziej chce im się schylać.
Tak, ale jak również słusznie zauważył, często są to użytkownicy, którzy przerywają swoje subskrypcje na jakiś czas. Nie jestem specjalistą oczywiście, ale, tak jak wspomniałem powyżej, wojna o klienta właśnie nabiera rumieńców i każda subskrypcja się liczy do raportów. Wydaje mi się, że opisujesz sytuację sprzed 1-2 lat, kiedy streamingom słupki tylko rosły. Ten etap już się skończył, częściowo przez "koniec" pandemii a częściowo przez kryzys.
Więc pozostaniemy przy własnym zdaniu, bo ja kompletnie nie kupuję tego aby nośnikożercy byli utrapieniem dla jakiejkolwiek platformy streamingowej. Wręcz przeciwnie, w mojej opinii stanowimy wartość dodaną, ale niestety z roku na rok jest nas coraz mniej i tutaj leży główny problem dlaczego molochy pokroju Disneya prawie w ogóle już się z nami nie liczą. Nie mam wątpliwości, że pod tym względem będzie już tylko gorzej, ale o przyszłość nośnikową jestem względnie spokojny dopóki są mniejsi dystrybutorzy, którym wciąż opłaca się wypuszczanie treści na nośnikach przy sprzedaży wynoszącej kilka czy kilkanaście tysięcy sztuk. Z całą pewnością jednak ta nasza pasja będzie coraz dotkliwsza dla portfela.

(02-01-2023, 10:43)fire_caves napisał(a): [ -> ]Tak, ale jak również słusznie zauważył, często są to użytkownicy, którzy przerywają swoje subskrypcje na jakiś czas.

Nie zauważyłem w wypowiedzi sebasa aby łączył on przerywanie subskrypcji na jakiś czas z kupowaniem płyt. Ludziska coraz częściej przerywają subskrypcje bo namnożyło się ich tyle, że nie są w stanie stale opłacać ich wszystkich czy większości z nich, więc wybierają te dla nich najatrakcyjniejsze. A do reszty czasami wracają jak się uzbiera w nich odpowiednia ilość interesujących ich treści.
(31-08-2023, 18:01)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]Mando - dopiero co wysiadłem z samolotu z wakacji i nie zdążyłem z pre-orderem...może będzie UK...albo w ostateczności second hand...

Na szczęście nic straconego, można zamawiać Smile
Pierwszy sezon
(Aktualizacja)
Jak to pisałem to było dostępne, teraz już nie, nie wiem co oni kombinują, trzeba sprawdzać  Huh

[Obrazek: 81tfKiNfztL._SX342_.jpg]

Drugi sezon
(Aktualizacja)
To samo co pierwszy, teraz nie jest dostępny, a przed chwilą był.

[Obrazek: 81XIwWSZ6bL._SX342_.jpg]


Liczę na to, że wydadzą też Andora i Ahsokę, generalnie wszystkie seriale SW chętnie kupię, nawet te najgorsze  Tongue
(31-08-2023, 21:48)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Na szczęście nic straconego, można zamawiać

linki na preorder działają - oba steelbooki zamówione, dzięki HAL, daj znać jak pojawi się w Europie, ale obstawiam, że będzie tylko USA
(01-09-2023, 09:06)ILSA FAUST napisał(a): [ -> ]linki na preorder działają

Linki działają, tylko produkt czasami wyświetla się jako niedostępny  Tongue
Liczę na to że do grudnia cena trochę spadnie - Loki już potaniał trochę.
Loki spadł na $44.96 - wychodzi jako pierwszy, więc będzie punktem odniesienia za ile pójdzie Mando w dniu premiery, w tym momencie drugi sezon już też ma obniżoną cenę:
$49.44

Oby tak dalej, no i czekam na więcej zapowiedzi, więcej, więcej Big Grin
(14-09-2023, 22:06)pred895 napisał(a): [ -> ]Ruszyły pre-ordery na Mando 1 i 2 w UK >>
https://www.blu-ray.com/movies/The-Mandalorian-The-Complete-First-Season-4K-Blu-ray/345827/
https://www.blu-ray.com/movies/The-Mandalorian-The-Complete-Second-Season-4K-Blu-ray/345842/

Świetna wiadomość, teraz się zastanawiam, które wydanie brać  Tongue

Cenowo na razie jest podobnie, ewentualne problemy najlepiej załatwić "na miejscu", jednak amerykańskie puszki mają często lepsze wykończenie, tak było przy filmach SW.
Trzeba się z tym przespać  Tongue
(14-09-2023, 23:39)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Cenowo na razie jest podobnie, ewentualne problemy najlepiej załatwić "na miejscu", jednak amerykańskie puszki mają często lepsze wykończenie, tak było przy filmach SW.
A co będzie, jak płytki będą Made In Mexico? Wink  Mogą zdarzyć się ryski i odciski palców... Ja bym celował w Europę... A tak przy okazji, to które steelbooki SW z USA są według Ciebie lepsze i pod jakim względem od tych z UK? Ja mam wszystkie epizody (za wyjątkiem 7-ego) z Francji (fnac.com). The Force Awakens kupiłem na zavvi. Pod względem wykończenia wygląda identycznie jak cała reszta i wygląda to dobrze. Ciekaw jestem, czym na plus wyróżniały się te z USA?
(14-09-2023, 23:39)HAL 9000 napisał(a): [ -> ]Trzeba się z tym przespać  

też trzymam oba pre-ordery USA oraz UK
ale także skłaniam się do UK,
Amazon US wysyła steelbooki w zwykłej kopercie bąbelkowej za dużej i leci to kurierem,
ostatnio jak dostałem takiego steelbooka to coś tam pod światło widać...
ale odkąd amazony głównie sprzedają steelbooki moja tolerancja na mikrowgniecenia jest większa i odpuszczam czasami rreklamacje - ileż k...a można...
Amazon UK też wysyła byle jak ale jest karton...
w tym przypadku - mando oraz predator prey zakładam, że to będą limity i puszki chyba będą robić w tym samym miejscu a tylko dyski będą różne...choć skoro to będą dyski tylko 4K może się okazać że całość bedzie identyczna...
To nagłe objawienie się Disneya na rynku nośników to zagadka...na razie...
ale potwierdzam słowa HALA, często gęsto wydania USA są lepsze jakościowo od UK czy UE...np. glossy wykończenie a w Europie matowe, albo disneye w Europie na grzbiecie mają wkurwi......ce ikonki na grzbietach w USA normalnie jak człowiek by chciał napisy - dotyczy to serii Star Wars w szczególności...np. SW7...w szczególności...(nie chodzi o wzwnowienia z głowami na okładkach tylko wersja z Kylo Renem)