Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ulubione wydanie dvd/blu-ray w waszej kolekcji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak jak w temacie... Wydaje mi się, że każdy ma upatrzone jakieś wydanko w swoich zbiorach z którego jest szczególnie dumny/zadowolony.
Ja osobiście posiadam jeden film którego wydanie zrobiło na mnie spore wrażenie, jest to mianowicie film 'Dziewiąte wrota'. Edycja pochodzi z Niemiec i jest to wydanie dvd w opakowaniu przypominającym księgę z filmu, a w środku znajdują się dwie płyty oraz kilka tekstów i wszystkie ryciny przedstawione w filmie.

Moje zdjęcia (zgadza się film jest zafoliowany i nie wiem czy kiedyś ta folia zostanie zdjęta, gdyż mam zwykłe wydanie dvd i nie widzę potrzeby rozpakowywania tego...inaczej rzecz ujmując ma on dla mnie znaczenie kolekcjonerskie)
[Obrazek: 8884e9c452e6bf57med.jpg] [Obrazek: 9826f8eaab1273a2med.jpg]

zdjęcie z internetu
[Obrazek: 631922f5b8b5ee0amed.png]
To jakie to ulubione, jak nawet dokładnie nie wiesz co znajduje się w środku? Przeczytałeś te teksty znajdujące się w środku, obejrzałeś dokładnie wszystkie ryciny? Zadowolony z kupna czy posiadania wydania to jeszcze rozumiem, ale żeby coś oceniać jako ulubione, to należałoby chyba najpierw poznać. Tak mi się przynajmniej wydaje Smile.
Cytat:Moje zdjęcia (zgadza się film jest zafoliowany i nie wiem czy kiedyś ta folia zostanie zdjęta,

Bez komentarza.
Cytat:To jakie to ulubione, jak nawet dokładnie nie wiesz co znajduje się w środku?

Wiem co się znajduje gdyż będąc w Niemczech miałem okazje mieć to wydanie w rękach i dopiero po zapoznaniu się z nim postanowiłem sobie je zakupić.

Cytat:Bez komentarza.

U mnie również bez komentarza gdyż temat był wałkowany milion razy. Jedni mają takie zdanie drudzy inne, kropka.
Jeśli chodzi o opakowania to moim ulubionym, którego nikt z was nie ma Tongue jest custom digipack do Troi:

[Obrazek: Troy.JPG]
http://hazidigi.blogspot.com/2008/12/troy-directors-cut-digipack.html

min. dlatego, że to custom.

Cytat:i dopiero po zapoznaniu się z nim postanowiłem sobie je zakupić.

Po co?
Pamiętam że gdzieś już chyba prezentowałeś te digi i z tego co pamiętam miałeś chyba dwa zakupione. Wyglądają one naprawdę zacnie ale z tego co mi się przypomina, chyba sam mówiłeś iż są one wykonane z troszeczkę gorszego rodzaju tektury i są bardziej podatne na jakiekolwiek uszkodzenia/przetarcia ??

Cytat:Po co?

Dla własnej wewnętrznej satysfakcji Wink
Cytat: Wyglądają one naprawdę zacnie ale z tego co mi się przypomina, chyba sam mówiłeś iż są one wykonane z troszeczkę gorszego rodzaju tektury i są bardziej podatne na jakiekolwiek uszkodzenia/przetarcia ??

Od tamtego czasu (2010) stan się nie pogorszył, może dlatego, że przestałem go wyciągać z półki i oglądać 10 razy dziennie Tongue
Zdarzają się zresztą normalne wydania z podobnego materiału - chiński digipack The Abyss na przykład (choć w sumie to może nie do końca normalne wydanie Wink).
Jeżeli chodzi o wydania które są dla mnie cenne i raczej nigdy się ich nie pozbędę to mam takie wydanko. Ale wiąże się to z pewną historią.
Może część osób pamięta jakiś rok temu na starym forum jakaś kobieta szukała filmu Uczta Babette. Nawiązałem z nią kontakt. Organizowała pokaz filmowy w domu kultury i potrzebowała legalnego filmu z lektorem. Dogadaliśmy się i wysłałem jej płytę. Kobieta była z...Ustrzyk Dolnych. Jako ze jestem ze Szczecina, film przewędrował dokładnie na drugi koniec Polski!
Pani była bardzo szczęśliwa, pokaz się udał, odesłała film, zwróciła za wysyłkę i dodała piękną adnotacją z cytatem biblijnym ;]

Sam film jest trudno dostępny a z faktem ze zwiedził kawałek Polski i ma wpis nabrał dla mnie duchowej wartości Wink

[Obrazek: 591f93a79d10de6am.jpg] [Obrazek: 13e090e49377c2f1m.jpg]
Na okładce to napisała? o_O
No specjalnie poprosiłem ją o wpis na wewnętrznej okładce. Film jest naznaczony na zawsze Wink
Stron: 1 2