Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(13-11-2018, 18:31)Ethan napisał(a): [ -> ]Jakie masz doswiadczenia z koreanskimi sklepami? Jakis polecasz? Jakies wskazowki? Jak z kosztami wysylki?

Kupowalem w dwoch sklepach: KimchiDVD i Novamedia. Glownie kupuje ich ekskluzywne produkty, wiec ciezko mi ktorys z nich polecic bardziej, ale oba sa jak najbardziej ok. Wysylke polecam brac najtansza, gdyz jest najwieksza skutecznosc ominiecia sluzb celnych. Jesli kupuje sie jedno wydanie zwykle udaje sie ich iminąc - daje tak 80% szansy. Jesli dwa wydania to juz tak 50/50. Jesli kupujesz 3 i wiecej...na 90% zaplacisz clo. Co do samego pakowania, dostajesz tone folii babelkowejSmile))
Koszt wysylki to okolo 10-12$, wiec tanio nie jest, ale na dzis dzien duzo wydan mozna kupic na ebay-u w tej samej cenie badz tanszych z krajow europejskich.
Amazon.uk dziś podaje że moja nie monitorowana przesyłka ma się pojawić u mnie jutro około 20:00 tak więc to leci zwykła Pocztą , kurierem czy sobie jakieś prognozowe jaja ze Mnie robią ??
Jezeli piszesz o sekcji "sledź przesylkę" w Twoich zamowieniach, to niekoniecznie sie tak stanie, jak jest tam napisane. Choć chyba nie jest to nieprawdopodobne, ale te informacje mogą się zmienic w kazdej chwili.
Coś jest na rzeczy, bo wczoraj podwali jeszcze dostawę na 21:00 Tongue
A w mailu, który dostałeś zaraz po wysyłce towaru jaką prognozowaną datę Ci podali i czym wysłali ?

Mi wczoraj minął termin dostawy z amazon.co.uk - oczywiście Deutsche Post. Co dziwne, sami wczoraj przysłali mi maila, że przesyłka uległa opóźnieniu i aby poczekać jeszcze 1-2 dni więc muszą mieć jakiś wgląd przynajmniej jeśli chodzi o dostarczenie (lub też nie) przesyłki do Klienta. Z kolei w szczegółach zamówienia zmieniła się data z 13.11 na 13.11-20.11. Kochane DP...
Nie ma się co przywiązywać do estymacji. Kiedyś były dokładne, dziś niezbyt. Informacja na amazonowej stronie trackingu, że przesyłka jest opóźniona i będzie w kolejnych dniach, podczas gdy kurier właśnie ją doręcza to jest dziś norma.
Mi to wysłali przesyłką nierejestrowaną więc w ogóle dziwię się, że takiego maila o opóźnieniu od nich otrzymałem.

Ale ogólnie te amazony to z mojej perspektywy równia pochyła, ale cóż... cena czyni cuda więc przymykam na to wszystko oko, chociaż można się trochę zirytować w sytuacji gdy zamówienie z 19.10 realizują 30.10 i wysyłają żółwim DP z prognozą 13.11, której to nawet nie są w stanie dotrzymać.
Ja mam mieć na jutro z amazonu.de , ale póki co jeszcze jej nie wysłali nawet Smile
Nie szkodzi, może dojść, jak wieczorem puszczą z jakiegoś fullfilment center polskiego. Czasem tak zostawiają na ostatnią chwilę, nawet jak masz opcję Standard, i na hura wysyłają Primem.
Możecie mi powiedzieć czy rzeczywiście zavvi.co.uk udostępnia wysyłkę rejestrowaną i po jakim czasie dochodzą od nich zamówienia za jej pomocą?