Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OK, spróbuję. Płyty są ok, bo całość była świetnie zabezpieczona. Po prostu wygląda jakby ten jeden róg przytarł się w trakcie pakowania, bądź komuś się upuścił lekko.
(22-11-2018, 08:40)meaner napisał(a): [ -> ]To czy płacisz funtami, dolarami czy euro to jeden... Koniec końców wychodzi ta sama kwota do zapłaty. Jedynie zależy od twojego banku jaki ma przelicznik.
Zależy od banku - czy jako walutę rozliczenia przyjmuje funta czy np. euro. Jeśli euro, to najpierw przelicza Ci funty na euro po "swojemu", a następnie sprzedaje Ci euro.. Wychodzisz jak Zabłocki na mydle. Tak mi robi Millennium, dlatego to czym płacę, zależy od tego gdzie kupuję. Dlatego np. w Amz.co.uk wolę płacić w pln. W Zavvi też bym teraz płacił w euro z w.wym. powodu.
Trzeba więc zacząć od sprawdzenia jak to rozlicza Twój bank @djgromo.
Zrobiłem z pół godziny temu duże zamówienie na zavvi i cały czas ma status processing. Kwota jest jakby wyznaczona na paypalu, ale jeszcze jej nie ściągnęli z konta. Pisze, że dopiero ją pobiorą jak sprzedawca potwierdzi zamówienie. Wiecie ile takie coś może potrwać? Pytam, bo nie wiem dokładnie jak mi to paypal przewalutuje, a chciałbym wiedzieć ile mi dokładnie zostanie na koncie, bo jeszcze jest fajna promocja w empiku. Przy zamówieniu pisze, że wysyłka jest planowana na 26-tego. Druga sprawa jest taka, że moje zamówienie podzielili na 2. Dla kilku przedmiotów mogłem wybrać tracked delivery (kilka zbiorczych boxów 4k), a większość pozostałych miała tylko opcję standard. Napisałem do nich czy mogą mi to połączyć w jedną paczkę, i tak już im chyba wybuliłem na opcję tracked 9 funtów mimo, że z tego ich cennika jak byk na stronie pisze, że ponad jakąś tam kwotę wysyłka jest za chyba 2 funty. Na razie jeszcze nie odpisali.
Jeśli masz kartę kredytową, to niepotrzebnie wysyłasz na PP. Jak coś jest preorder to nie pobiorą kasy.
Wszystko było niby in stock. Jakoś nie mam zaufania do wklepywania numeru karty na stronach.
Wczoraj w Zavvi kupiłem dwa filmy, jeden za 4,99 GBP, a drugi za 7,99 GBP. Płaciłem kartą, zwykłą, debetową. Z wysyłką wyszło odpowiednio 39,78 i 42,23 PLN, więc przeliczone były normalnie. Bank żadnych opłat nie bierze. Później przyszedł mail o wysłaniu jednego filmu, następnie drugi.
Dzisiaj już raczej nie pobiorą hajsu bo jest piątek. Miałem już tak kiedyś i na 99% pobiorą pieniądze w poniedziałek rano.
(23-11-2018, 20:17)djgromo napisał(a): [ -> ]Wszystko było niby in stock. Jakoś nie mam zaufania do wklepywania numeru karty na stronach.

Z PP pobierają najczęściej od razu i zawsze pobierali kasę z konta również. Bez znaczenia było, kiedy wyślą , chyba, żę preorder. Kartę śmiało możesz wklepać, można skasować numery po zakupie. Ja płacę przez Ideal, albo kredytową rzeczywistą kwotę. Nie cierpię ich przeliczników gdzie na zwrocie kasy tracę 20 zł i więcej. Jak braknie kasy to też nie problem dostaniesz komunikat i będziesz mógł wyrównać rachunek. Zavvi się nie przejmuj i kupuj sobie śmiało dalej.
Pieniądze właśnie mi pobrało. Zamiast jednej dużej kwoty zassało ponad 20 małych za każdy produkt osobno. Wstępnie jak to podsumowałem to wyszło, że policzyło mi po kursie 4,69 czyli całkiem ok. Szykowałem się na jakieś 5+.
(23-11-2018, 22:23)djgromo napisał(a): [ -> ]Pieniądze właśnie mi pobrało. Zamiast jednej dużej kwoty zassało ponad 20 małych
Tak się mają u nich rzeczy. Dostaniesz 20 listów, wyczyść skrzynkę pocztową za 2 tygodnie.