Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy chiński amazon wysyła do Polski? Ktoś próbował coś stamtąd kupić?
Chciałem sobie nabyć Duel Spielberga, bo blu-ray.com podaje, że powinna być polska wersja językowa. Korzystam z wersji "zangielszczonej" i po wpisaniu polskiego adresu mam nieaktywny przycisk "add to cart" i podpowiedź "Please select a deliverable address". Wpisałem jeszcze inny, tym razem angielski, ale też im nie spasował.

Czy może ktoś zna jakiś inny chiński sklep, gdzie występuje ten film i wysyłają do polski?
Ja zamawiałem kilka lat temu z chińskiego amazona dwa filmy. I nie było problemu z zamówieniem. Może coś teraz się zmieniło?
Nasi oczywiście dowalili vat, chociaż koszt zamówienia nie przekroczył 200 zł.

Po napisach z wydania sprawdziłem pobieżnie inne sklepy z Azji (np. z Korei) i nie ma tego filmu w samodzielnym wydaniu. Również w Europie brak (był w Grecji, ale już sold out).
Wygląda na to, że na chińskim amazonie Duel dostępny jest tylko w marketplace. Sprzedawca pewnie nie wysyła zagranicę, dlatego jest problem z polskim adresem.
Napisałem do Zavvi w sprawie jednego przedmiotu, który mi wisi jako processing od czarnego piątku, mimo że niby dalej mają na stanie.

Cytat:Harry at 18:34, Dec 3:
I am really sorry that this has not yet been dispatched to you. The American Dad - Volume 1-12 is on special order for you with our supplier but at this time they are unable to give me a date for when they will have it back in stock.

Harry at 18:34, Dec 3:
As soon as additional stock of this item has been received from our supplier, your order will be processed and despatched to you. Once despatched you will receive a confirmation email as soon as the item is sent. Please refer to the confirmation email for estimated delivery timescales.

Harry at 18:34, Dec 3:
I apologise for any inconvenience or frustration caused by the delay in receiving your order.
Jak tam, spodobała się pierwsza rozmowa z automatem?
Dałem maksymalną ocenę, would chat again Cool
Skusiłem się na jeden film z tego promo MM, przyszło potwierdzenie, a pół godziny później mail którego całą treścią jest "Brak towaru", już mniejsza z tym, czy towar jest czy go nie ma, kto, qrva, pisze maile do klienta w ten sposób? Brakowało tylko żeby to brzmiało "Brak towaru. Fuck you very much".

Status jest "Potwierdzenie realizacji zamówienia".
Witamy serdecznie

Przepraszamy, ale zamówienie nr: z dnia: 28/11/2018 zostało anulowane.

Produkty okazały się być niedostępne u naszych dostawców i mimo wszelkich starań, nie udało nam się go dla Ciebie zdobyć.

Jeżeli zamówienie zostało opłacone wpłata zostanie zwrócona niezwłocznie - nie dłużej niż w ciągu 14 dni.

Mamy nadzieję, że kolejne zakupy w naszej księgarni okażą się bardziej udane - aby tak było, przekazujemy Ci rabat 5% od cen na stronie w następnym zamówieniu.

Gandalf.com.pl

Confused
I jak tu wspierać polskie sklepy przy ich cenach i podejściu do klienta. Moim zdaniem wystawianie towaru, którego nie ma się na stanie, a pisze że jest dostępny od ręki powinno być karalne. Ostatnio miałem sytuację na allegro z jakimś sklepem, że mieli wystawione kolumny głośnikowe z wysyłką w ciągu 24h. Już miałem klikać kup teraz, ale coś mnie tknęło żeby zapytać na kiedy dojdą. Skończyło się na zwodzeniu przez 2 miesiące, że już sprowadzają. Ogłoszenie dalej wisi, że są na stanie od ręki.

Takie pytanie mam jeszcze. W pon 03-12-18 zamówiłem kilka filmów z amazon.com najszybszą wysyłką. Wysłali we wtorek 4-tego. Na stronie amazona przy moim orderze pisze: arriving tomorrow by 8 p.m. (czyli 06-12-18), a na stronie DHL przewidywany termin doręczenia: poniedziałek 10-12-18. Waszym zdaniem, która data będzie prawdziwa? Jeśli raczej ta poniedziałkowa to będę musiał wziąć wolne, żeby to odebrać.
(05-12-2018, 23:44)djgromo napisał(a): [ -> ]Jeśli raczej ta poniedziałkowa to będę musiał wziąć wolne, żeby to odebrać.
Przekazać na jakiś punkt , adres znajomych nie możesz? Te dwie rzeczy podane na stronie nie zawsze się sprawdzają i pokrywają
(30-11-2018, 15:55)misfit napisał(a): [ -> ]
(29-11-2018, 11:31)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Rozumiem i poczekam na wysyłkę która nastąpi... kiedyś tam Big Grin Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do tego jak szybko Amazon realizuje wysyłki (choć też nie wiadomo jak szybko, wszystkie moje ostatnie zamówienia - Francja, UK, USA - były wysyłane dwa dni po zamówieniu) a i na zavvi nigdy nie miałem jeszcze takiej sytuacji.

Przy X-files pojawił się napisik sold out. Ciekawe czy nam to w ogóle zrealizują Big Grin

Przed chwilą dostałem maila z zavvi że wysłali box X-files.