Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie. To problem Amazona, już poruszany na forum. Podobnie było przez jakiś czas na niemieckim, ale w końcu usunęli. Brytole póki co nie reagują, a szkoda, bo na oko połowy rzeczy nie idzie zamówić przez to.
Naprawdę kiedyś uwielbiałem ten sklep. Teraz to jeden wielki mess. Co chwilę coś. Ja ostatnio mam wysyp micro autoryzacji a coraz częściej zdarzają się podwójne. Oczywiście nie czardżuja 2 razy ale i tak kasa zamrożona na koncie na 2 tygodnie. Mega irytujące
U mnie skończyło się tak, że puściłem to przez Empik Shy
Przy niektórych pozycjach z UK mają dobre ceny.
Właśnie o takim czymś mówiłem, że brakowało w Polsce sklepu, który bawiłby się w import i nie zdzierał przy tym za bardzo. Jakby jeszcze dołożyli 4K to już w ogóle bajka.
Marzyciel, a kto by płacił 2x za polską okładkę?
(01-08-2019, 08:52)Bender napisał(a): [ -> ]Naprawdę kiedyś uwielbiałem ten sklep. Teraz to jeden wielki mess. Co chwilę coś. Ja ostatnio mam wysyp micro autoryzacji a coraz częściej zdarzają się podwójne. Oczywiście nie czardżuja 2 razy ale i tak kasa zamrożona na koncie na 2 tygodnie. Mega irytujące

Dzisiaj mi kutasiarze zamrozili zdublowane opłaty na ponad 400 zł. Coraz większa szopka z nimi Angry
Dokładnie. Kombinują ze zbiorczymi, raz się pojawiają jako jeden shipment, za chwilę jako kilka (i tu pyk, autoryzacja staje się "nieaktualna"), potem znów zbijają w jeden i pyk kolejna autoryzacja.
Jak napisałem do nich na czacie to mi napisali, żeby czekać 5-7 dni na odmrożenie środków. U Ciebie realnie ile trzeba było czekać na to?

A i jeszcze pytanie czy jak zamawiacie to ustawiacie żeby wysyłało przesyłki jak najszybciej czy żeby zbijali w jedną paczkę? Dopiero po fakcie odkryłem, że domyślnie przy każdym filmie jest opcja, żeby wysłali najszybciej jak się da bez czekania.
(02-08-2019, 10:48)djgromo napisał(a): [ -> ]Jak napisałem do nich na czacie to mi napisali, żeby czekać 5-7 dni na odmrożenie środków. U Ciebie realnie ile trzeba było czekać na to?

To jest ok. 10 dni.

A w kwestii dzielenia zamówień i kilkukrotnego ściągania za nie różnych kwot, to cyrk ten panuje od paru lat już. Ich wytłumaczeniem jest ponoć to, że każdy tytuł ściągają z magazynów, w których akurat jest najszybciej dostępny, ale wg mnie to bullshit.
Na logikę kasa wpływa do Amazona do jakiegoś biura finansów, a nie do magazynu A lub magazynu B, żeby to miało mieć znaczenie. Magazyn ma tylko wydać towar.
Chyba zależy od banku od banku. (w mnie 14 dni) Przy blokadach powinieneś mieć dopisek do kiedy obowiązuje. Bank jej nie zdejmie, tylko Amazon. I czasem samoistnie tak robią, choć zapytani idą w zaparte, że TYLKO BANK. Co z oczywistych powodów nie ma sensu.

Ja wybieram zawsze jedną paczkę. Oszczędzasz w ten sposób, bo najprawdopodobniej i tak wyślą osobno Wink Bo właśnie wysyłają z różnych fulfilment centers. Ale nigdy nie powodowało to takiego syfu jak teraz.