Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Już nie pamiętam jaką opcję wybrałem, ale zawsze wybieram najtańszą, w tym przypadku pokazuje mi:

Shipping & Handling:CDN$ 17.98

Grand Total:CDN$ 117.97

Widocznie standard był zablokowany lub dochodziły inne płatności i w sumie wychodziło drożej.
Czyli standard, tak jak u mnie.
Idę im zrobić borutę...

Może przerzucę się na US.
Gdy dojdzie paczuszka to daj znać czy były jakieś niespodziewane opłaty Wink
Jasne, dam znać czy były dodatkowe opłaty i jak zapakowali, bo w sumie najbardziej się obawiam czy nie zaczną szukać na granicy "Columbijskich" narkotyków szpikulcem do lodu i takie tam Big Grin
Jest dodatkowa opłata PLN 81.00

Zapłaciłem z radością, wiedząc że te pieniądze wrócą do społeczeństwa w postaci 500+, 13-14 emerytury, postojowego itd. Big Grin

Paczka jest już jest niedaleko, bo w Poznaniu Smile

Trasa:
wtorek, czerwiec 16, 2020
ONTARIO - CANADA

środa, czerwiec 17, 2020
CINCINNATI HUB - USA

LEIPZIG - GERMANY

czwartek, czerwiec 18, 2020
POZNAN - POLAND

Jeżeli to jest kanadyjski "standard", to możemy robić interesy  Tongue
Wcześniej zamawiałem w Kanadzie tylko płyty CD w sklepie dla fanów muzyki barokowej.

Zobaczymy jak jest zapakowana i już możemy wypatrywać Columbia Vol. 2.
Czyli tylko vacik sobie doliczyli. Nie tak źle - w UK jeszcze przewoźnik sobie nalicza dodatkową opłatę za fatygę.
U mnie bez zmian, wciąż nawet kasy nie pobrali. Samraj na chacie mnie zapewnia, że w ciągu kilku dni wysyłka ruszy, ale kiepsko to widzę.

EDIT: Nie wiem czy to tylko tak u mnie, ale na amazon.de w trakcie składania zamówienia dostałem opcję 30 dni Prime za darmo, po którego wybraniu dostawa zmienia się na następny dzień roboczy i koszty wysyłki są wyzerowane bez względu na wartość zamówienia.
Każde następne zamówienie to jednak powrót do normy, czyli trzeba osiągnąć wartość 39 EUR aby załapać się na darmową wysyłkę.
Pamiętaj, że po wybraniu prime, Amazon automatycznie ustawi Ci opcje odnowienia, tym razem oczywiście odpłatnie. Po upływie 30 dni możesz się zdziwić...;-) Polecam za wczasu zmienienie tego w opcjach.
Dziś w skrzynce znalazłem przesyłkę z Zavvi wysłaną w środę 17 czerwca, więc miła niespodzianka. Nawet Amazon UK idzie tydzień, więc Zavvi jest rekordzistą - miło.
Wow, niezbadane są wyroki poczty. Ja z dwóch filmów wysłanych 12.06 dzisiaj dostałem jeden Smile
(19-06-2020, 16:40)misfit napisał(a): [ -> ]Czyli tylko vacik sobie doliczyli.

Tak, skończyło się na tych PLN 81.00.

Natomiast kilka słów o przesyłce.
Amazon wrzucił box do standardowego eko-kartonu, który się rozpada w dłoniach i zabezpieczył tylko z jednej strony "poduszką powietrzną", tak więc wszystko sobie w środku luźno lata Smile
Liczyłem na to, że Sony - podobnie jak Disney przy zbiorczym wydaniu SW - dołoży swój własny "nieekologiczny" karton ściśle przylegający lub jakieś inne zabezpieczenie. Nic z tego. Szkoda. Szanse na to, że box przyjdzie nieuszkodzony, są małe. Mnie się udało, choć widać było "ślady walki" Big Grin
Karton miał stłuczone narożniki i dziurę, na szczęście box jest bardzo solidny i twardy, więc nie uległ presji, skończyło się na małym zadrapaniu bez wgniecenia.
Płyty idealne, bez rys czy odcisków.
Zastanawiam się teraz, czy nie zamienić pudełek, jak niektórzy robią (Blu-ray.com), bo też mam "Deadpoola 2" (4BD), do którego zmieści się "Lawrence z Arabii".
U mnie ciąg dalszy dramy z Columbia Classics Collection.

Paczkę w końcu wysłali po 4 dniach od premiery, dzisiaj powinna dojść, ale z niewiadomych przyczyn utknęła w USA i już 5-ty dzień leży sobie gdzieś w Cincinnati - może skojarzyła im się z Kolumbem i ją zarekwirowali Big Grin

Nikt nic nie wie, a Amazon typowo tłumaczy się COVIDem, chociaż z tego co widzę na forach to paczki wysłane przed i po tej mojej normalnie docierają, w tym do PL.
Jak pech to pech.