Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziękuję za podpowiedzi, sprubuje coś zdziałać.
(18-08-2020, 20:49)Pan Anatol napisał(a): [ -> ]Ślą pocztą, z tego co pamiętam nierejestrowaną paczką, ale nigdy nie miałem takiego problemu, że coś zginęło (a nawet gdyby - mają świetny customer service i chętnie wysyłają zamienniki). Idzie, jak na nierejestrowaną pocztę, dość szybko - około dwóch tygodni.

Przyszło po 5 dniach, także duży kciuk w górę. Mogliby jeszcze tylko trochę szybszy processing mieć, bo na wysyłkę czekało drugie tyle, ale po za tym dobrze zapakowane i w ogóle wszystko na plus.
Nierejestrowany Royal Mail z amazon.co.uk przyszedł do mnie w 4 dni robocze, czyli całkiem spoczko.

A ile obecnie czeka się na przesyłki z zavvi tak średnio (nie boxy) ?
Ostatnie zamówienie z Zavvi dostałem równo po 12 dniach od wysyłki, ale czasami paczki przychodziły do mnie już po tygodniu.
Amazon.de:
Cytat:Opłata za gwarancję kursu walutowego

LOL
Nie masz konta walutowego ? :E
Ale te amazonowe zmiany to paradoksalnie wygląda, że na plus. Na ten moment wychodzi mi, że za przewalutowanie na złotówki koszą ~2.5-3%, a jeszcze niedawno podchodziło to pod ~10%.

PS. Jakby ktoś się zastanawiał jak długo obecnie idą przesyłki z wowhd to daję znać, że do mnie doszło równo po 3 tygodniach.
(14-10-2020, 13:04)misfit napisał(a): [ -> ]Nie masz konta walutowego ? :E

Abstrahując od tego czy mam czy nie, to jak ostatnio w lipcu od nich kupowałem, to czegoś takiego nie było. Na wszystkim już chcą kasę łoić.
Opłata za przewalutowanie na złotówki od początku u nich była gdy udostępnili taką opcję. Tyle, że była ukryta.
Różnica jest taka, że obecnie czarno na białym pokazują ile koszą za przewalutowanie. I jest to mniej niż było jeszcze kilka miesięcy temu.
Kupiliście już wszystko, co chcieliście? Nie? To lepiej się sprężyć.

https://www.biznesinfo.pl/vat-161020-sw-zakupy-przez-internet
Trochę nie rozumiem. Tu chodzi tylko o te paczki zagraniczne, które przechodziły bez VAT, bo były tanie (nie miały wpisanej kwoty czy jeszcze inne historie), tak?