Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po raz pierwszy w historii moje zamówienie z francuskiego amazona nie idzie kurierem, a poprzez Asendia z brytyjskiego magazynu.
Pal licho już dłuższy czas oczekiwania, ale wątpię aby przez naszą pocztę przesyłka dotarła do mnie w całości (a nie jest to "amaray"), ale zobaczymy...

Najwyraźniej ostatnie lockdowny i tutaj namieszały i można się spodziewać wszystkiego.
Które dokładnie wydanie zamówiłeś?
Panie i Panowie, dziś miałem dostawę BTTF4K z Zaavi i przesyłka przyszła z cłem do opłacenia 104,90 Sad
Oczywiście nie odebrałem jeszcze, kazałem wypisać sobie awizo.
Mieliście taki przypadek? Da się jeszcze coś z tym zrobić czy pozostaje mi tylko odmówić przyjęcia i żeby przesyłka wróciła do Zaavi?
Bardzo rzadko to się zdarza, ale kilka osób na forum też miało takiego pecha - od przyszłego roku to będzie już norma, że trzeba będzie opłacić vacik, przynajmniej na te paczki wysyłane z Guernsey.
Zagadaj jeszcze do zavvi czy zaoferują Ci zwrot tych dodatkowych kosztów.
"Amazon" i "Zoom" myślisz że też ?,już strach się bać Sad
Dzięki. Napisałem do nich zgłoszenie. Ciekawe czy cokolwiek zaproponują.
Ale teraz strach coś zamawiać. Albo przynajmniej do jakiej kwoty czuć się bezpiecznie, że nic nie będzie doliczane przez UC.
(05-11-2020, 13:35)j.jacek napisał(a): [ -> ]"Amazon" i "Zoom" myślisz że też ?,już strach się bać Sad

Prawdopodobnie z amazon.com też nie uniknie się dopłaty vatu, to samo np. Australia i ogólnie wszystkie przesyłki spoza UE.

Co do zoom i amazon.co.uk - do kwoty zamówienia jest już wliczony vacik więc po brexicie raczej niewiele się zmieni. Chyba, że się nie dogadają (nie śledzę jak się sprawy mają) i UE jeszcze jakiś cła ostre dowali na towary z UK.
Pozostanie nam amazon.it .fr .de. es i inne sklepy będące w UE.
Szkoda, tej sytuacji, akurat na zavvi zawsze można było liczyć.
Jakieś dwa tygodnie temu zamówiłem Narcos z USA za 14$ plus jakaś najszybsza przesyłka Amazon global >> około 14$. Tak czy inaczej przyszło DHL express w 5 dni roboczych bez cła. Na stronie niby pisze że w tej opcji Amazon bierze na siebie wszystkiego rodzaju opłaty celne itp, na ile to jest prawdą to nie wiem. Przesyłka leciała samolotem z US do Niemiec a potem do Polski. Ale już z zavvi takie numery... Strach się bać, chyba jednak anuluje Tremorsy w 4k od nich i zamówię przez Amazona. Najbliższa przesyłka z Amazon.UK to Painted Bird 16.11 zobaczymy co z tego będzie.
Czy zavvi nie umieszcza wartości zamówienia na etykiecie?

Nie wiem za ile ostatecznie kolega kupił te BTTF, ale zobaczyli kilkadziesiąt £ i się doczepili.