Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pred - amazon.com przy opcji AmazonGlobal dolicza z automatu vacik, ale z tego co pamiętam to dopiero od ~25$ wartości filmów.
Czyli z tym ich ichnym vatem Nasi na granicy raczej się nie przypier...?
Ja dostałem we wtorek steele BTTF od Zavvi i obeszło się bez płacenia cła. Ogólnie to sporo zamawiam filmów z Zavvi i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby naliczyli mi cło i oby się to nie zmieniło Wink
Ja odbierałem dwa tygodnie temu dwie przesyłki z Amazon.com (DHL Express)
TOTAL
$78.39
TOTAL
$46.15
Dopłacałem na granicy PLN 93.00 i PLN 41.00  Tongue
(05-11-2020, 16:08)pred895 napisał(a): [ -> ]Czyli z tym ich ichnym vatem Nasi na granicy raczej się nie przypier...?

No jeśli amazon.com dowali ci VAT kryjący się w polu "import fees deposit" to UC nie ma prawa nic doliczyć.
Od przyszłego roku z kolei na wszystkie przesyłki do 150 EUR ma być doliczony VAT 23%, a powyżej tej kwoty też cło. I to ma też dotyczyć przesyłek w opcji Standard. Ale jak będzie w praktyce to się okaże.
(05-11-2020, 12:04)Kalex napisał(a): [ -> ]Panie i Panowie, dziś miałem dostawę BTTF4K z Zaavi i przesyłka przyszła z cłem do opłacenia 104,90
Dziś otrzymałem awizo z informacją o cle, także 104,90PLN. To samo zamówienie z Zavvi  Angry  Jeszcze nie odebrałem.
Cła w handlu z UK miały wejść od 01.01.2021, czy coś przespałem?!?
Sęk w tym, że zavvi wysyła większość przesyłek z Guernsey, które nie należy do UE więc w teorii każda taka przesyłka powyżej wartości 22 EUR powinna mieć doliczony VAT, ale dotychczas w 99.9% przypadków na takie przesyłki listowe przymykano oko.
Że jak, Guernsey? Aż musiałem wygooglować. No tak, sprawa jasna, mało opłacalny zakup.
Nie wiem czy nie anulować hobbit i władcę z Amazonu nie uśmiecha mi się dopłacać 250 zł

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Amazon.co.uk wysyła jak rozumiem z UK, więc do końca roku jeszcze bezpiecznie.