Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dostałem wczoraj maila z Amazona że mają problem z pobraniem płatności z karty, ale jak loguję się na swoim koncie bankowym to kwota jest normalnie zablokowana. Strona w statusie przesyłki pokazuje mi że przygotowują film do wysłania, więc WTF. Próbowałem się z nimi skontaktować, ale widzę że coraz bardziej to utrudniają bo jest tylko możliwość chatu który mi nie działa a kontaktu mailowego nie widzę albo jestem ślepy ?
Na Amazonie uk jest na pewno możliwość kontaktu tel - dzwonia do Ciebie, kiedy zamowisz rozmowe. Ja tak ostatnio sie kontaktowalem, kiedy przyslali mi wadliwy box. Na innych amazonach pewnie tak samo, ale nie wiem czy wszędzie można porozumieć się po angielsku.
Wszystko wyjaśnione, mój bank musiał sprawdzić kto pobiera mi siano i jak sprawdzili to dali zielone światło. Tak czy inaczej kontakt z amazonem teraz tylko przez chat albo telefon, nie ma możliwości kontaktu mailowego.
A tak z ciekawości, jeżeli dostanę informację o konieczności zapłacenia cła to mogę zrezygnować z obioru? Co dzieje się z taką przesyłką? Jest zwracana do sklepu i można anulować zakup czy to trzeba już obowiązkowo pogodzić się z wyższą ceną i opłacić cło?
Raz jeden zrezygnowałem z tego, bo po prostu mi się nie opylało (a w dodatku nie było to zamówienie dla mnie), więc stało się tak, jak mówisz - paczka wróciła do nadawcy, ja zawiadomiłem Amazon, kasa zwrócona. Tylko, że to było lata temu.
Nie wiem co się dzieje w tym Amazonie.co.uk... Wczoraj zapewniali mnie że wszystko jest oki, dziś rano domówiłem jeszcze jeden film, kwota została prawidłowo zablokowana na moim koncie a status starszej przesyłki z przygotowania do wysyłki zmienił się na jeszcze nie wysłany... i mogę ją w dowolnym czasie anulować. Próbowałem się z nimi skontaktować to chat nie działa a mój numer telefon niby został zablokowany. WTF ? Dzwoniłem do swojego banku i mówią że wszystko jest w porządku więc nie wiem co się tam u nich teraz odpier...
Od kilku miesięcy zauważyłem podobne problemy, tylko u mnie paczka dostarczona do lockera i z kodem do odbioru, po paru godzinach zmiana statusu na "paczka w drodze" i nazwa miejscowości...ileś tam mil ode mnie. Poczym dzień później, odbieram paczkę z lockera z kodem, ktory dostałem wcześniej...
Mam takie pytanie co do zamawiania na amazonie niemieckim - zamawialem dotad tylko na angielskim. Jakim przewoźnikiem wysyłają paczki? Czy wysyłka paczkomatem już działa? Bo jak patrzyłem to wszystkie paczkomaty wokół mnie amazon pokazuje jako przepełnione i to raczej dziwne. Będę wdzięczny za jakieś rady bardziej doświadczonych kupców. Pozdrawiam!
Niemiecki Amazon standardowe przesyłki wysyła naszą kochaną pocztą, do 3 dni zwykle wszystko dochodzi.