Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(09-12-2020, 15:02)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Pewnie takSmile
Pytanie, tylko ile procent tego cła dochodzi, bo nie mam pojęcia, np. z US nie zamawiałem. A wysyłka może troszkę podrożeć, ale pewnie dramatu nie będzie.

Z amazona US przy wysyłce kurierem w polu Import Fees Deposit zawarty jest 23% VAT, nic więcej - możecie to sami sprawdzić przy pomocy kalkulatora Smile
Dotyczy to zamówień od ~$25 w górę, poniżej tej kwoty nie ma żadnych dodatkowych opłat. I nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy aby w takiej sytuacji kurier chciał żeby odpalić mu coś ekstra.

Z kolei np. jak ostatnio zamawiałem z kanadyjskiego amazona to w podsumowaniu zamówienia VAT nie było, ale przed odbiorem przesyłki trzeba było go zapłacić (DHL).
Pytanie na temat zavvi.de - czym to się różni od zavvi UK? Wysyłają z innego magazynu?
Niczym się nie różni poza walutą
Dokładnie, zależy jak chcesz płacić - jak w USD to zavvi.com, jak w EUR to np. zavvi.de, a jak w GBP to zavvi.uk, no chyba , że chcesz płacić w AUD to zavvi.au . Zresztą wystarczy sobie zmienić walutę przy opłacie.
Komus zavii wyslalo juz Tremorsy od Arrow?
Nie wiem jak Zavvi, ale Amazon ma też spore opóźnienia w wysyłaniu. Mam nadzieję, że wyślą mi Tremorsy przed świętami.
Ja zamawiałem na amazonie i dzisiaj przed południem wysłali mi Pocztą Polską. Niestety z wysyłką Crash jeszcze zwlekają, ale przed świętami powinno przyjść Wink
U mnie jest śmieszna sytuacja, bo Amazon jest w trakcie procedury wysyłki Tremorsów a siano nie zostało zablokowane na karcie Smile Z reguły najpierw blokują, potem przystępują do przygotowania wysyłki a nie na odwrót, może wyślą mi za darmo Smile
Już dawno nie miałem problemu z wysyłkami. Niestety Władcę opłaciłem 2 dni później i jest niby w drodze, miało być dziś i są opóźnienia. Raczej pewnie już nie dojdzie. Jak się pisze maila do amazonu teraz? Widze czaty i telefony, a mail jak się wysyła?
Nie wiem jak w innych oddziałach amazonu, ale w UK maila nie napiszesz pozostaje tylko czat i telefon.