Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Same firmy krzaki... Tak więc z mojej strony amazon.uk będzie ostatecznością na jakieś Arrow , Eureka , Masters of Cinema itp, resztę będę raczej sprowadzać z niemieckiego oddziału, bo to raczej pewniak szybkiej dostawy i atrakcyjnych cen.
Eureki warto chyba zamawiać bezpośrednio w firmowym sklepie. Z Arrow też zamawiałem bezpośrednio, przy czym oni miewają droższą wysyłkę (vs. darmowa wysyłka od Eureki).
Zamawiajac teraz prosto z Eureki zaplacimy pewnie clo?
Jedno wydanie Eureki ostatnio kupiłem na eBayu za 39 zeta (+12 wysyłka), na ich stronie stoi za 13 funciaków (więc nawet przy darmowej wysyłce wyszło taniej).
(18-01-2021, 20:41)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Zamawiajac teraz prosto z Eureki zaplacimy pewnie clo?

Raczej VAT - niewykluczone. Chociaż kto wie, teoretycznie jeśli niewystarczająco opiszą przesyłkę, to może i cło wchodzi w grę... Przesyłki są nierejestrowane, więc można by liczyć, że jakoś to przemknie bez dodatkowych kosztów. Wink Ale jeśli stałoby się jednak inaczej, to faktycznie może to być już mniej opłacalne niż bawiący się w różne odliczania/doliczania VAT-u Amazon.

(18-01-2021, 20:53)Gieferg napisał(a): [ -> ]Jedno wydanie Eureki ostatnio kupiłem na eBayu za 39 zeta (+12 wysyłka), na ich stronie stoi za 13 funciaków (więc nawet przy darmowej wysyłce wyszło taniej).

Oczywiście, trzeba szukać tam, gdzie najtaniej. Smile Chociaż zdaje mi się, że przeważnie ceny w sklepie Eureki oraz na Ebayu czy Amazonie są porównywalne. Przy czym na Ebayu pomijam takie tańsze sklepiki jak Zoom czy Entertainment Store. Parę razy od nich zamawiałem i przesyłki się gubiły albo przychodziły tak późno, że byłem już przekonany, że się zgubiły. Wolę dopłacić te 20 zł i być spokojny, że przyjdzie to w całości i w miarę szybko (przesyłka od Eureki, choć nieśledzona, jest jednak bardzo solidna i idzie ze dwa tygodnie max).
Od sprzedawców, od których kupuję na eBayu też zazwyczaj tyle idzie.
(18-01-2021, 21:13)Pan Anatol napisał(a): [ -> ]Chociaż kto wie, teoretycznie jeśli niewystarczająco opiszą przesyłkę, to może i cło wchodzi w grę...
Przesyłka z zoom miała taką bardzo szczegółowa naklejkę Smile
Przed świętami złożyłem moje pierwsze zamówienie na Zavvi. 7 filmów zamówionych 19 grudnia przyszło 13 tycznia w 7 oddzielnych kopertach. Każda z deklaracją wartości. Zavvi informowało o wysyłkach w 3 turach, filmy doszły w ten sam dzień. Wysyłka z Guernsey. Nie doszedł jeszcze tylko box Eastwooda zamawiany 2 dni później.
Wczoraj minął miesiąc od kiedy kupiłem towar od Włocha przez ebay. Dostawa w 3-16 dni roboczych. Poczekać jeszcze ze względu na okres pandemiczno-świąteczno-noworoczny, czy zakładać dyskusję przez PayPal w celu wyjaśnienia sytuacji? Gość ma 100% pozytywów, kilkaset transakcji i raczej nie jest jakimś bazarowym naciągaczem.
Paypal daje pół roku czasu, ebay chyba 40 dni