Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zoom.co.uk

Update
=====

dziś po 3 tygodniach pozdrowienia z oddziału izby celnej :-)

Co dziwne, w informacji podane, że kraj nadania Francja, ale co tam - jest deklaracja celna (z wartością), wg izby celnej wewnątrz towary spoza Unii, a prawdopodobnie chińskiej produkcji więc należy opodatkować 23% VAT. (Wartość zamówienia ok £140)
Z tymi produktami chińskiej produkcji to bym raczej nie przytakiwał bo po przekroczeniu £135 w zamówieniu mogą Ci jeszcze cło dowalić i to niemałe.

No i prawidłowo zoom powinien oddać 20% UK VAT'u, którym jak mniemam niesłusznie Cię obciążył przy zamówieniu.
Może mnie nie zlinczujecie że nie w tym dziele ale cóż ryzyk fizyk Smile.
Mam problem z uszkodzonym boxem kupionym w Zoomie ,dają mi za uszkodzone opakowanie jakieś śmieszne pieniądze bo dyski działają,mam możliwość odesłania tego do nich ale już na mój koszt.I tu moje pytanie jaki może być koszt tego,nic nie piszą w korespondencji ,czy zostawić płyty a słać samo opakowanie ? i najważniejsze czy może być po odesłaniu tego naliczony Vat ? Ktoś coś podpowie z większym doświadczeniem w reklamacjach?
Z góry dziękuję
Tzn. jaki box i ile % dają za uszkodzenie ?
Musisz odesłać całość. Koszt - zerknij na cennik PP. No i musi to być przesyłka rejestrowana żebyś później mógł im udowodnić, że odebrali przesyłkę bo inaczej możesz zostać bez filmów i bez kasy.

Ogólnie szkoda zachodu. Nauczka na przyszłość - jeśli tak sobie nieładnie pogrywają z reklamacjami to następnym raz nie zgłaszaj uszkodzenia lecz zaginięcie przesyłki Wink
A najlepiej darować sobie zamawianie czegokolwiek poza zwykłymi plastikowymi wydaniami z tego typu sklepów, które słabo zabezpieczają przesyłki i gdzie dodatkowo paczka idzie tygodniami za pośrednictwem naszej kochanej poczty.

Przy okazji i ja się dopytam o podejście do reklamacji ze strony francuskiego fnac.com bo z tego co kojarzę kilka osób coś od nich zamawiało ? Ogólnie dobrze zabezpieczają steelbooki, itd. ?
Box to "Powrót do przyszłości"4k dają mi 4 funciaki tytułem uszkodzonego opakowania i sam mam to im odesłać,chciałem im odesłać samo opakowanie ale nie wchodzi to w grę,pewnie pójdzie to do ludzi za jakiś mniejszy grosz a ja kupie następny,w Zoomie przez sklep box-ów więcej nie kupie może jedynie przez Ebay,wiadomo można wystawić komentarz do zakupów,a na sklepie hulaj dusza.
Warto też płacić paypalem tam gdzie się da (na zoom jest taka opcja) - zawsze jest to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek problemów z ew. reklamacją.

4 funciaki czyli zgaduję, że oddali Ci 10% wartości. Zależy od rozmiarów tego uszkodzenia, jeśli jest ono dość konkretne to rzeczywiście mało. Rozumiem, że wysłałeś im zdjęcia uszkodzenia i podkreśliłeś, że w kwestii proponowanego odesłania towaru nie jesteś z UK więc byłby to dla Ciebie spory koszt.
Nawet mniej niż 10%,te box-y są po 45-50 funtów w zależności od ceny dnia,fotki poszły co do info że nie jestem z Uk to tym mnie zaskoczyłeś i nie pomyślałem żeby to zaznaczyć w korespondencji,nie ukrywam że kontakt z nimi prowadzi mój znajomy który kupił mi ten zestaw,a podając nr. zamówienia bo na podstawie tego rozmawiamy mają na nim mój adres dostawy i na nim jest Pl a nie UK. Pewnie gdyby to był film za 10 F do by wysłali bez mrugnięcia ,ale jak już za 45 F to już boli. Boje się to odsyłać bo na powrocie wisi cło albo vat i to może być wtedy "skórka za wyprawkę"
Jest jakieś ryzyko że przy zamówieniu poniżej £20 z amazonu UK, czyli bez doliczonego import fees, doliczą nam cło? Czy raczej nikt nie zwróci uwagi na takie drobne kwoty?

Złożyłem wczoraj zamówienie na 5 filmów i dureń ze mnie bo nie pomyślałem, że zamawiając te filmy jako dwa osobne zamówienia uniknąłbym dopłaty w koszyku, a tak wyszło mi £7 więcej aniżeli gdybym zrobił dwa zamówienia zamiast jednego. Jakby tego było mało amazon i tak rozbił mi to na... trzy przesyłki.
Na amazon UK płacisz tyle ile widzisz przy checkout i ani grosza więcej.

Do 22 EUR (na ten moment nieco ponad 19 funtów) przesyłki są zwolnione z VAT, stąd też amazon UK czy USA nie dolicza wtedy VAT i kurier nie ma prawa żądać od Ciebie jakiejkolwiek dopłaty. Ma się to jednak zmienić od 1 lipca.
(14-02-2021, 12:02)misfit napisał(a): [ -> ]Na amazon UK płacisz tyle ile widzisz przy checkout i ani grosza więcej.
Wiem, pytałem o cło już po dotarciu przesyłki do PL.