Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Do Holandii idzie... trochę to trwa. Zobacz np. u mnie ostatnią przesyłkę od nich:

[Obrazek: wn7ZmMQ.png]

11 dni musiało minąć po "The item is ready for shipment", ale zwykle jest to ok. 7 dni więc podejrzewam, że na dniach u Ciebie będzie następny krok.
Dzięki, uspokoiłeś mnie Smile
Zarejestrowałem się na jb hi-fi, ale nie mogę dodać adresu. Każda próba kończy się niepowodzeniem, a ten przycisk "Add Address" robi się szary. Adres dodaję przez "Manual address"
To bez znaczenia, nawet z zapamiętanym adresem i tak trzeba go wpisać z palca przy składaniu zamówienia.
A o co chodzi z tym, że wybieram "Fetch shipping options" i przy paru filmach pojawia się komunikat "This item is not available with this shipping option". To co, oni nie wszystkie filmy wysyłają do danego kraju?
Tak, niektórych pozycji nie da się zamówić do PL.
Mnie wyskoczyło przy The Ten Commandments 4K i Lock Up 4K.
Edit: Mnie przy 4 filmach 4K obliczyło przesyłkę na $20.60(ok. 59zł), a przy 2 na $15.60(ok.45 zł) to nie wiem czy się tam opłaca tam zamawiać. Chyba, że to normalna kwota za przesyłkę do Polski.
U mnie do tej pory takie koszty wysyłki:

- 6 filmów - $25,60
- 4 filmy - $20,60
- 2 filmy - $7,80
- 2 większe wydania z trylogiami - $25,60

Wydaje mi się że koszty zależą od wagi.

Jak najbardziej się oplaca, pod warunkiem że jest odpowiednia promocja Smile
Nie mogę zapłacić paypalem, bo wyświetla mi się w sklepie komunikat "invalid token". Ktoś coś wie na ten temat? Z revoluta na razie nie mogę, bo z kolei tam nie mogę coś doładować konta.
Edit: W końcu dało się doładować revoluta i płatność przeszła.
Najkorzystniejsze zamówienia są gdy koszty wysyłki wyglądają tak:
- 4 filmy - $12,80
- 2 filmy - $7,80
Bywa, że i 2 zwykłe filmy obliczy na $15,60. Robiłem wiele symulacji, wygląda że nowsze filmy mają też droższą przesyłkę, warto go wtedy sparować z jakimś "starszym" tytułem (jeśli taki będziemy zamawiać). Zresztą bez względu na to ile się zamawia, najlepiej zamawiać po 2 filmy z wysyłką $7,80, wtedy unikamy VATu (promo 1 za 1 filmy do $30), bo jak ktoś mieszka na południu i przesyłka przejdzie mu przez niesławne WER Zabrze to lepiej niech od razu szykuje kwity. Smile Minusem jest ilość przesyłek, zatem szansa zagubienia.