Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(01-07-2021, 16:22)engajner napisał(a): [ -> ]Nie musialem wyliczac, po prostu czytam forum.
Więc jesteś kolejną osobą która ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo po prostu widzi tylko to, co chce.

Tak czy inaczej będę sam decydować ile wydaję na filmy, żadna forumowa mądrala nie będzie mi mówić "no przecież cię stać więc na co narzekasz?"
Witajcie ,
Czy znacie jakąś firmę która pośredniczy wysyłce do Polski ? Niestety zakupywanglii.com chyba zamknęli biznes Sad , w związku z tym muszę przekierować przesyłkę na jakiś inny brytyjski adres i wysłać do Polski. Sklep w którym kupiłem płytki niestety nie wysyła do Polski, a nikogo w UK nie mam ;/ żeby to ogarnął.
Z góry dzięki za pomoc
Zeby nie bylo. Nikomu nic nie wyliczam i nie zagladam w kieszen ale jak ktos placze ze musi placic podatek 20 zl za przesylke to albo nie kupuje bo go nie stac albo kupije i nie zali sie jak baba. No offence. Have a nice evening Smile
A kto płacze i żali się jak baba, że musi zapłacić 20 zł podatku ? Jedyne co ja widzę to proste stwierdzenie faktu, że od dziś zamówienia na amazon UK i USA do 22 EUR są o 23% droższe.
Podwyższenie kosztów wysyłki o ponad 10 dolców z dnia na dzień na deepdiscount i importcds już jednak trochę boli.
(01-07-2021, 12:30)misfit napisał(a): [ -> ]Nie oceniaj innych swoją miarą.
dla znakomitej większości osób sprowadzanie filmów z USA stanie się teraz totalnie nieopłacalne.

Już od lat jest nieopłacalne - chyba, że kupujesz pakiet na wyprzedaży. Niestety sprawdza się tutaj stara prawda, że wszystko człowiekowi spieprzą prędzej czy później. Kto pamięta jak było jeszcze 5 lat temu, ten wie, o czy piszę.
Panowie ja będę miał ponad 300 zł samego Vat-u do zapłaty za 2 Vinyle Big Grin , zapewne gdyby nie nowe regulacje przesyłka przeszłaby bez Vat. Ta nowelizacja dotyczy tylko sklepów ?. Rozumiem ,że jak znajomy wyślę mi paczkę jako gift do 40 euro to zostaje wszystko po staremu ? .
Co do Amazona US to pełna zgoda - pamiętam jak jeszcze za czasów KFM sporo osób sprowadzało filmy z USA, a teraz została garstka. Z roku na rok podwyższanie kosztów wysyłki zrobiło swoje, a od czasu jak wycofali standardową wysyłkę to sam drastycznie ograniczyłem ilość zamówień u nich. Teraz jak dowalili vacik nawet od tych niewielkich zamówień to nie wiem czy chociaż na BF spłodzę u nich jakieś zamówienie.
W ostatnich latach wowhd, deepdiscount, itd. był jakąś tam alternatywą dla amazon.com, ale i to pomału się kończy.
Wowhd.us też już dolicza 23% VAT. A na importcds nie dość, że podnieśli koszty wysyłki, to także dodają ten przeklęty podatek.
I tak z rzeczy, która kosztuje w sklepie 14$ robi się finalnie prawie 40$.
To samo teraz widzę na deepdiscount - tzn. w teorii vaciku nie widać, ale w praktyce podwyższyli ceny o te 20 kilka procent w stosunku do mojego zamówienia z 29.06 + jeszcze te koszty wysyłki. Było miło, ale się skończyło.

Wiszą mi jeszcze dwa zamówienia u nich na pre-ordery - ciekawe czy je teraz anulują.

EDIT: Ok, teraz i na deepdiscount widzę vacik przy checkoucie. Czyli za film o wartości $19,94 finalnie musimy zapłacić $46,65 razem z podatkiem i kosztami wysyłki.
Sprawdziłem jeszcze jak kształtują się koszty wysyłki w poszczególnych krajach - i tak do UK czy Niemiec jest to $8, Czechy, Węgry - $13. Więc my z kwotą $18 mamy najwyższą możliwą stawkę.
(02-07-2021, 06:56)misfit napisał(a): [ -> ]Czyli za film o wartości $19,94 finalnie musimy zapłacić $46,65

Brak słów.