Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wysyłają poza kraj do osoby która nie jest rezydentem danego kraju, wiec jeśli do nich napiszesz, to tak czy inaczej zwrot ich VAT powinieneś dostać
Ja wczoraj wysłałem wiadomość do Zavvi razem ze zdjęciem kwitu od PP i taką dostałem konkretną odpowiedź:
"I am sorry but we do not reimburse customs charges"

Tak łatwo im tego nie odpuszczę.
Jeśli chodzi o wysyłkę to przecież mają magazyny w Europie to jaki jest problem żeby zaczęli wysyłać z EU?
(08-07-2021, 10:59)misfit napisał(a): [ -> ]
(08-07-2021, 10:31)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Albo tak jak to robi Amazon UK (i chyba Arrow) - odlicza najpierw VAT z UK, a następnie dolicza polską stawkę.

W Amazon UK (i USA) jest tak jak piszesz i tutaj żadnych przykrych niespodzianek nie ma przy dostarczeniu przesyłki - akurat dziś dostałem przesyłkę zamówioną po 1 lipca, którą dostarczyła PP.

Bo już się zakręciłem z tym wszystkim... Jak zamówię coś z Amazon.uk to płacę za film plus koszt wysyłki. Jak paczka dojdzie do Polski to płace 8,5 za odbiór << that's it ?
Teraz jest dokładnie tak jak było przed brexitem, czyli ceny, które widzisz w sklepie uwzględniają 20% UK VAT, a przy checkoucie do cen doliczone jest dodatkowe 3% więcej.
Amazon jest zarejestrowanym płatnikiem VAT w EU więc należny vacik wysyła gdzie trzeba w Twoim imieniu i tyle. Opłata 8,50 zł w takim przypadku zdaje się nie obowiązuje - ja w każdym razie niczego nie musiałem płacić.
Dziś kurier dostarczył mi przesyłkę z amazana uk, nie było żadnych opłat.
Bo nie powinno być, spójrz post powyżej Smile
Kupując na amazonie polski vat masz już uwzględniany w cenie zakupu.
A opłata 8,50 zł dotyczy przesyłek obsługiwanych przez PP.
Co do opłaty 8,50 PLN to ja ją interpretują jako opłatę 'za obsługę' przesyłek gdzie tego vatu nie ma. Tą usługą jest wyliczenie kwoty VAT którą musisz dopłacić, pobranie tej kwoty od Ciebie a następnie przekazanie jej dalej. Tak więc wracając do przesyłek z amazon.co.uk nie powinna ona występować.
Wydaje mi się również, że ta opłata (możliwe, że w innej wysokości) może również występować od takich przesyłek dostarczanych przez firmy kurierskie, ponieważ one pewnie też dostały wytyczne dotyczące wyliczania i pobierania vat.
Tylko czasem amazon.uk potrafił też wysyłać PP...
A właśnie te wysyłki z amazonu uk wysłane przez PP nie powinny być oznaczone, że vat i cło już pobrane i mają nic więcej z tym nie robić?