Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Swoją drogą czytałem na reddit, że ktoś odzyskał koszty, które pokrył przy odbiorze wysyłki od Zavvi. Zrobił to wklejając im rozmowę z konsultantem z Zavii, gdzie ktoś go na każde pytanie zapewniał, że nic nie zapłaci. Inna sprawa, że ten czat już chyba wyłączyli. W każdym razie już w innych krajach od pewnego czasu mają takie problemy. Ciekawe, ile faktycznie wysyłek od nich idzie z EU. Mnie też inna sprawa ciekawi. Maja też tę swoją rejestrowana wysyłkę - idzie kurierem, ale jakim? Dodatkowo wtedy wszystko ślą już w jednej paczce?
Dziś w końcu przyszła do mnie pierwsza przesyłka z jbhifi (wysłana 01.06). Po raz pierwszy w historii zakupów w tym sklepie trzeba było za nią zapłacić, ale o dziwo nie vacik lecz tylko tę opłatę 8,50.
A co miałeś na przesyłce? Bo moje ostatnie oznaczyli jako gift, może dlatego?
Tak - gift, a poniżej była podana wartość przesyłki wraz z kosztami transportu.
Ciekawe czy z drugą też się upiecze Smile
Potwierdzam nieopłacalność przesyłek z Zavvi. Dzisiaj pierwszy raz przyszło mi dopłacić za przesyłkę - prawie 30zł za 1 film ? (wartość filmu na kopercie 17,99€). Przesyłka z Guernsey.
Czekam jeszcze na 9 kolejnych zamówionych. Anulować już nie anuluję, bo wysłane już jakiś czas temu.
No nic - trzeba będzie przerzucić się na inny sklep.
Cześć,
z zavvi było o tyle fajnie, bo mieli/mają ciekawe propozycje steelbooków, których nie widziałem na innych sklepach. Zavvi był moim głównym "dostawcą" steelbooków.
I teraz mam zagwozdkę, bo mam jeszcze 9 preorderów oczekujących, ale jak dziś odebrałem kartonik od nich to do kieszeni listonosza trafiło 52zł za film (początkowo szok i zdziwienie dlaczego). Koszt tego filmu - Logan 4k Steelbook - wyszedł łącznie 230zł, czyli tak jak bym w w polskim sklepie.
Anulować nie chcę, bo czekam na te filmy, reszta kolekcji x-men oraz Dune, ale to chyba będą ostatnie zamówienia póki nie zaczną traktować wysyłek poza UK jak trzeba. Na tą chwilę dla mnie zavvi przestaje być sklepem opłacalnym.

--
Konrad
Na francuskim amazonie zapłaciłbyś za tego steela stówkę taniej z wysyłką do PL - just sayin'.
Jak coś nie ma na Amazonie, albo są ograniczenia to polecam też fnac.com.
Ja również kupowałem z Zavvi większość steelbooków i filmów, które mam w swojej kolekcji, ale ostatnio anulowałem wszystkie preordery, bo nie mam zamiaru dopłacać do nich. Przyjdą mi jeszcze 3 paczki za które zapłacę i będzie to koniec moich zakupów w tym sklepie.
Mam tylko nadzieję, że dostaną w najbliższym czasie masę skarg od innych osób i w końcu będą musieli coś z tym zrobić, bo stracą klientów.
Czasem zamawiam na amazonie, ale często jest blokada, z czeskiego filmarena na 3 zamówienia 1 zaginęło i się zraziłem. o fnac słyszałem, ale zapomniałem o nim i całą uwagę zwróciłem na zavvi. Czas nastał, by zmienić nawyki zakupowe, dzięki misfit za przypomnienie.
Hm, dzięki wszystkim za rozwinięcie i wyjaśnienie tematu. Czyli rozumiem, że na chwilę obecną sprowadzanie czegokolwiek z USA się nie opłaca? No nic, może z czasem znajdzie się jakieś rozwiązanie. A co jeśli chodzi o kwestię brytyjską? Znacie może jakieś sklepy wewnątrz UE, które sprzedają brytyjskie wydania, czy trzeba jednak posiłkować się brytyjskimi sklepami? Które z nich odliczają VAT (wiem o Arrow i Amazonie)?