Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest jeszcze zavvi.de może tam nie będzie cła?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Czemu miałoby nie być - i tak prawie wszystko idzie z Guernsey.
Dwa tygodnie temu dostałem 4 Arrowy zamawiane z zavvi.nl - Guernsey.
Wcześniej Criteriony i UHD BD z zavvi.de - łącznie ok. 10 sztuk - również Guernsey.
zavvi de/nl i reszta to tylko brandy na inne języki. Głównym magazynem jest Guernsey i z tej lokacji są wysyłane prawie wszystkie filmy, także VAT będzie naliczany podwójnie
(12-07-2021, 11:11)misfit napisał(a): [ -> ]Dziś w końcu przyszła do mnie pierwsza przesyłka z jbhifi (wysłana 01.06). Po raz pierwszy w historii zakupów w tym sklepie trzeba było za nią zapłacić, ale o dziwo nie vacik lecz tylko tę opłatę 8,50.
Łeeeee....ale macie farta wszyscy, u mnie przylazł gburowaty stary listonosz i z cwaniactwem w głosie oznajmia mi, że kiedyś to wrzucał do skrzynki, ale teraz opłaty są i mam płacić. VAT + 8.5, gift czy nie, nie ma znaczenia.
A te polecone Royal Maile z UK to jak długo Wam wiszą na kontroli celnej w Polsce, zanim ruszą w dalszą drogę ?
[Obrazek: ME1WSFX_t.png]
(12-07-2021, 13:19)misfit napisał(a): [ -> ]Dziś w końcu przyszła do mnie pierwsza przesyłka z jbhifi (wysłana 01.06). Po raz pierwszy w historii zakupów w tym sklepie trzeba było za nią zapłacić, ale o dziwo nie vacik lecz tylko tę opłatę 8,50.

Czyli będę musiał zapłacić Poczcie 8,5 zł, nawet pomimo tego, że sklep uwzględnił już 23% VAT (tzn. doliczył go do wartości zakupionego przedmiotu i wyszczególnił na rachunku)? Pytam, bo czekam na przesyłkę z wowhd.us.
Ciekawe, dlaczego każą sobie liczyć za tę usługę, skoro podatek już został zapłacony. Przecież nasi nie muszą się już zajmować jego naliczaniem. Toż to jawne zdzierstwo, żeby nie użyć mocniejszego słowa.
Jeśli dostarczy to nasza PP to tak. Skok na naszą kasę - niestety na pewno nie ostatni w tym roku.
Oby tylko kurierzy nie poszli tym tropem PP odnośnie opłaty od zgłoszenia celnego przesyłki, której już przy zakupie został uiszczony należny podatek VAT. Póki co po 1 lipca miałem 5 przesyłek z Amazona UK dostarczonych przez DHL i żadnej takiej opłaty nie było.

Pred - dzięki. WER Lublin tak szybki nie jest.
Ciekawa sprawa... dzisiaj przyszła mocno spóźniona (miała być u mnie 31 maja) paczuszka z zavvi wysłana z Guernesey z filmem 12 małp od arrow. Żadnych dodatkowych opłat nie było, ot jak zawsze paczuszka została wrzucona do skrzynki na listy.
Bo pewnie przekroczyła granice UE przed 1 lipca i została rozliczona jeszcze na starych zasadach.