Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Arrow odpowiada z reguły normalnie - ale to nie są normalne czasy.
Idę dzisiaj na pocztę odebrać paczkę z JB. Otwieram będąc pewnym, że to zaginiony od 2 m-cy Cowboy Bebop a tu niespodzianka - w środku Godzilla vs Kong wysłana 24 czerwca. No, teraz to zaczynam być coraz bardziej pewny, że Cowboy leży na WERze w jakimś magazynie "nie wiem co z tym zrobić" i tak pewnie już na.wieczność. Support JB od tygodnia milczy.
(28-07-2021, 11:11)pearlzfan napisał(a): [ -> ]Support JB od tygodnia milczy.
Support JB milczy od ponad 2 tygodni. Grubo. Zaczyna mi się to nie podobać.
Tak przy okazji, duże boxy z zavvi typu hobbit przywozi kurier , zero opłat. Steelbooki i pewnie inne filmy z Arrow - kurier zero opłat.
Dziś Arrow z trackingiem - opłata dokładnie tego, co odliczyli przy rachunku. Tymczasem zamówienia z Eureki po ponad miesiącu nie ma w ogóle. Ech...
Dzisiaj rozmawiałem z kimś z Zavvi o moim zamówieniu. Spytałem, skąd jest słane, bo nie wiem, czy nie anulować. Odpisał mi, że z EU i jeśli będę coś musiał płacić, by wziąć potwierdzenie, a oni mi zwrócą opłatę. I tak miałem to kupować, ale zobaczymy, czy faktycznie zrobią, jak napisali. Fotkę mam, he he.
dzisiaj dostałem przesyłkę z ZAVVI... wartość 28,99GBP opłata żądana przez pocztę 47,5PLN

Przysyłka może być wysłana z terytorium EU, tylko że to nie oznacza automatycznego zwolnienia z cla i opłat...

żółta naklejka na przesyłce: "Towary wspólnotowe wysyłane do lub z części obszaru celnego Wspólnoty, gdzie nie mają zastosowania przepisy dyrektywy Rady 77/388/EWG"
Pewnie wysłali Ci z Guernsey ? Standard...
Magiczne naklejki niczego nie dają, napisz do supportu Zavvi to może oddadzą Ci kasę za dodatkową opłatę.

Natomiast jeśli na przesyłce masz logo IOSS i potwierdzenie od zavvi, że płatność VAT została dokonana w tym systemie to już jest podstawa do reklamacji. Ostatnio ludziska z Holandii i z Niemiec informują, że dostają przesyłki z Guernsey właśnie już w IOSS bez dodatkowych opłat (u nas i tak pewnie trzeba będzie zapłacić te 8,50 zł za zgłoszenie celne złodziejom z PP).

[Obrazek: x4unlrm.jpg]
wygląda jakby było z wysłane z Guernsey (Postage Paid Guernsey)..., adres zwrotny Guernsey, jest znaczek IOSS
Więc wychodzi na to, że kretyni z PP również i w przypadku zavvi naliczają sobie vacik, nawet jeśli został on już odprowadzony w systemie IOSS.

Miałem ostatnio podobną akcję z rarewaves - na razie czekam aż listonosz w końcu zjawi się z potwierdzeniem zapłaty i składam reklamację.