Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A zdarzyło się Wam, że paczka z opłaconym już VAT-em w ramach IOSS i prawidłowo oznakowana (tzn. z podanym numerem IOSS sprzedawcy) została jeszcze raz opodatkowana w Polsce? W sensie czy nasze służby wiedzą w ogóle jak coś takiego prawidłowo rozliczyć, czy nie zważają na to za bardzo?
(24-09-2021, 16:57)Glaeken napisał(a): [ -> ]
(20-09-2021, 19:20)slavekg napisał(a): [ -> ]Tak z ciekawości - ile czasu szły Wasze zamówienia z Zavvi z ostatnich tygodni?
Moje wysłali 2 lub 3 września i do dziś cisza. Nie wiem, czy już powinienem się niepokoić?
Looper wyslany z końcem lipca nadal nie dotarł. Tak samo Diuna i Labirynt wysłane we wrześniu. Na razie jeszcze poczekam.

Moje zamówienie z dnia 29.08 gdzie była propocja 3 filmy 4K w za 30 funtów doszła dzisiaj. Folie były uszkodozne, płyty z odciskaim sobie latały w pudełkach. Brakuje jednej pozycji no i doliczylone cło 45 zł. Tak że fajnie.
Pierwszy minus ode mnie dla brytyjskiego Amazona. Zakupione dwa filmy w promocji jakoś nie doczekały się wysyłki (status na Amazonie - odebrane przez kuriera, natomiast na stronie Ups status: utworzono etykietę i brak dalszych wpisów). Nie wiem co się stało, bo dwa kolejne zamówienia przyszły bez problemów. Amazon sam „zwrócił przedmioty” i napisał, że zwróci mi kasę. Minus jest taki, że te same filmy są dalej dostępne ale bez promocji są droższe o 20£.
No nic, nie lubię się kłócić; pozostaje poczekać na kolejną promocję.
(28-09-2021, 13:11)chucky napisał(a): [ -> ]Pierwszy minus ode mnie dla brytyjskiego Amazona. Zakupione dwa filmy w promocji jakoś nie doczekały się wysyłki (status na Amazonie - odebrane przez kuriera, natomiast na stronie Ups status: utworzono etykietę i brak dalszych wpisów). Nie wiem co się stało, bo dwa kolejne zamówienia przyszły bez problemów. Amazon sam „zwrócił przedmioty” i napisał, że zwróci mi kasę. Minus jest taki, że te same filmy są dalej dostępne ale bez promocji są droższe o 20£.
No nic, nie lubię się kłócić; pozostaje poczekać na kolejną promocję.
Na Twoim miejscu skontatowałbym się z Amazonem i zapytał, co odpie****ają. Tylko grzecznie Wink
W końcu i do mnie dotarła przesyłka z Zavvi z żądaniem zapłaty 48,50pln ponoć za cło (choc mi się wydaje, że to cło razem z opłata pocztowa) Big Grin Listonosz przyszedł z paczką oraz poprosił o uiszczenie opłaty ale poniewaz nie mógł wystawić żadnego kwitka porposiłem żeby wystawił mi awizo a jutro odbiorę paczkę na poczcie osobiście. Skoro da się wywalczyć kasę z zavvi to potrzebne mi potwierdzenie uiszczenia opłat.
Ja co prawda szarpać się nie zamierzałem ale paczkę z zavvi odebrali mi bez namysłu domownicy, a że nie mam czasu uderzać na pocztę, wysłałem zavvi tylko zdjęcie paczki z wypisaną kwotą cła + opłata PP. Zrobili zwrot bez problemu...tylko że za VAT, który sami pobrali (zamiast 35, dostałem 20zł z hakiem). Cóż, dobre i to.
Wolę dmuchać na zimne. Osobiście kiedyś przekonałem się, że wszystko zależy od tego na jaką osobę trafisz w customer service zavvi - z jedną nie będziesz miał żadnego problemu z kolei druga w ogóle może nie rozumieć o co ci chodzi.
Mi dziś przyszło awizo z kwotą 81,50 zł do zapłaty, ale niczego innego się nie spodziewałem. Więc pierwszy raz będę miał okazję przetestować zavvi jak wygląda u nich sprawa ze zwrotem opłaty. Możecie pokazać jak wygląda ten legitny kwitek na podstawie którego zavvi bez problemu zwraca kasę ?
A ja wciąż czekam na moje zamówienie, które wysłali zdaje się 2 września...
No i oczywiście też spodziewam się dopłaty "hraczu" do państwowego budżetu.
Wczoraj dostałem steelbook The Thing i miałem do zapłaty 46,50 zł. Napisałem do Zavvi CS przez Twittera o zwrot za opłatę i dzisiaj odpisali.
Przynajmniej mi nie robią problemów ze zwrotami za opłaty. Zwrócili mi pieniądze za 6 z 6 filmów, które dostałem po 1 lipca.