Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A jakie konto podałeś? Bank pl i konto w złotówkach czy wielowalutowe? Revolut? PayPal?
Po ostatnim przypomnieniu się dopytywali mnie o mój adres email (03.10) przypisany do PayPala. Po tym jak wysłałem przypomnienie czemu dalej nie dostałem zwrotu tłumaczyli się, że im to umknęło ale już mój adres został przekazany do działu finansowego. (07.10) Oczywiście dalej nic, właśnie wysłałem im kolejną wiadomość.

W niedzielę minie miesiąc odkąd po raz pierwszy odpisali, że dostanę zwrot.
Mi zwroty leca na konto z ktorego placilem. Zawsze tak mi zwracali i nie bylo problemu.
Napisalem im kolejnego maila. Zobaczymy co teraz odpisza.
Mierzwiak - to ja bym już interweniował u Paypala.
PayPal strasznie wooolnoooooooo procesuje zarówno płatności przychodzące jak i wychodzące :/

Revolut to Flash w porównaniu z w/w wynalazkiem Wink
Czy ktoś robił ostatnio zakupy na amerykańskim Amazonie?
To normalne, że w koszyku doliczają podatek 23% liczony od sumy wartości koszyka i kosztów wysyłki?
Normalne, tak samo jest na każdym innym amazonie.
(14-10-2021, 14:32)Glaeken napisał(a): [ -> ]PayPal strasznie wooolnoooooooo procesuje zarówno płatności przychodzące jak i wychodzące :/

Revolut to Flash w porównaniu z w/w wynalazkiem Wink

Nie wiem czy woooooolnoooo. U mnie zavvi poinformowało o zwrocie kasy w czwartek, w poniedziałek mail od paypala, a we wtorek już na koncie revolutowym.
Zresztą nie o szybkość zwrotu kasy tu chodzi - przy płatności za pośrednictwem paypala jest dodatkowe zabezpieczenie na wypadek gdyby sklep sobie w kulki leciał. Więc skoro Zavvi od blisko miesiąca nie jest w stanie zwrócić kasy to skorzystałbym z tej ostatecznej opcji.
Nie jest tak na każdym innym. Amazon UK odlicza brytyjski VAT i nalicza UE (tak sądzę) - w rezultacie płaci się prawie tyle samo, co kosztuje produkt w ich ofercie.
Amerykański do ceny produktu i kosztu wysyłki dolicza jeszcze 23% - czyli płaci się VAT dwa razy: ten, który jest już w cenie produktu, amerykański i dodatkowy europejski.
W moim przypadku: to, co u nich kosztuje 70 $ + wysyłka 14,24 $, doliczają jeszcze 19,38 $, co jest 23% od 84,24 $.
W brytyjskim takich czarów nie ma.
Odpowiedziałem na to, o co zapytałeś - tak, każdy inny amazon liczy 23% VATu od wartości koszyka, w tym kosztów wysyłki.

Przeczytaj sobie jeszcze raz swoje pytanie - nie ma tam nic na temat płacenia podatku dwa razy Smile