Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mi dzisiaj doszedł Ghost in the shell, oczywiście + extra opłata. Looper wysłany w lipcu tak i nie dotarł wiec poprosiłem o replacement... maja wysłać lada dzień. Labyrinth rocznicowy miał dotrzeć w zeszłym miesiącu i tez na razie nie dotarł ale poczekam jeszcze trochę.

Na razie do zavvi pretensji nie mam bo zarówno kasę zwracają jak i chętnie wysyłają replacementy. Jedyne co zauważyłem to, że po 1 lipca rośnie liczba mocno spóźnionych przesyłek... a niektóre dotąd nie dotarły. Wcześniej tak źle nie było.

Anyway... jeżeli jakieś wydanie pokrywa się z dostępnym na amazonie to kasuje zamówienie z zavvi i zamawiam właśnie w amazonie.
Mi dzisiaj tez oddali. Wszystko ladnie zbieglo sie z usunieciem konta.
Dzisiaj dostałem mailem z UPS-Warszawa Poswiadczone Zgloszenie Celne i podany numer, a w załączniku PDF o nazwie Wizualizacja komunikatu ZC299 H7
o numerze systemowym AIS: i podany numer. Ten dokument ma coś wspólnego z ostatnim zamówieniem z brytyjskiego Amazona. Są tam wyszczególnione 3 filmy, które zamówiłem.
Czy ktoś dostał coś podobnego ? Mam się bać opłat celnych ? Smile
Już kilka/kilkanaście razy zamawiałem z brytyjskiego Amazonai nigdy nie otrzymałem podobnego maila.
(22-10-2021, 12:46)piti198 napisał(a): [ -> ]powerhouse
Indicator - 5th Anniversary Sale
(22-10-2021, 14:05)pred895 napisał(a): [ -> ]Cło do odzyskania w przypadku tego sklepu ?
(22-10-2021, 14:19)Mefisto napisał(a): [ -> ]Nie powinno go być, ale też mają świetny customer service, także bez ryzyka.

Zdarza im się rozdzielać zamówienie na kilka wysyłek (czyli opłata 8,50 kilka razy), czy może nie ma takich przykrych akcji ?
(22-10-2021, 15:24)chucky napisał(a): [ -> ]Czy ktoś dostał coś podobnego ? Mam się bać opłat celnych ? Smile
Już kilka/kilkanaście razy zamawiałem z brytyjskiego Amazonai nigdy nie otrzymałem podobnego maila.
Dostał. To jakaś wewnętrzna procedura firmy kurierskiej UPS. Ze dwa razy otrzymałem komunikat mailowy o odprawie celnej tego samego przedmiotu (akurat to był The Thing w wesji kolekcjonerskiej na uhd) a dzień później kurier przyniósł paczkę i nic dodatkowo nie musiałem dopłacać.
(23-10-2021, 10:42)misfit napisał(a): [ -> ]Zdarza im się rozdzielać zamówienie na kilka wysyłek (czyli opłata 8,50 kilka razy), czy może nie ma takich przykrych akcji ?

Jak robisz jedno zamówienie, to wszystko przyjdzie w jednej, solidnie zapakowanej paczce (dotychczas nie zdarzyło mi się choćby jedno uszkodzenie), z trackingiem.
(20-10-2021, 18:40)pmmazz napisał(a): [ -> ]Zavvi lubi tak zadziałać, mnie usunęli konto po tym jak już poinformowali o zleconym zwrocie pieniędzy…
Być może Zavvi uznało, że ma do czynienia z wyłudzaczami z Polski. I faktycznie tak jest - tylko że wyłudzaczami nie są klienci Zavvi, tylko państwowe instytucje (PP, Służba Celna), które wyłudzają nienależny im podatek VAT.
A wystarczy, żeby Zavvi zmieniło metodę wysyłki i zaczęło korzystać z prywatnych firm kurierskich.

Powerhouse ma trochę drogą wysyłkę w porównaniu z Amazonem czy Zavvi - za 7-10 filmów wychodzi mi 14 funtów.
Ale ceny w obecnej promocji są zachęcające.
(25-10-2021, 08:52)slavekg napisał(a): [ -> ]Być może Zavvi uznało, że ma do czynienia z wyłudzaczami z Polski. I faktycznie tak jest - tylko że wyłudzaczami nie są klienci Zavvi, tylko państwowe instytucje (PP, Służba Celna), które wyłudzają nienależny im podatek VAT.
Wystarczy że Zavvi umieści numer IOSS na przesyłce zamiast pieczątki z ziemniaka. Była już o tym mowa, nawet ktoś z użytkowników pisał do Zavii w tej sprawie. Nie mam intencji bronić PP, ale wygląda na to, że postępują zgodnie z zasadami, czyli w celu weryfikacji sprzedawcy i zakupu w systemie IOSS wymagany jest jego numer, skoro go nie ma to czemu PP miałaby odpuścić. Przez chwilę myślałem, że ta pieczątka to kolejna brudna zagrywka Zavvi, czyli wcale nie są w IOSS, umieszczają pieczątkę i kto się upomni o zwrot wychodza na zero, kto tego nie zrobi są do przodu o VAT.
Teraz sam nie wiem jak to już z nimi jest, ale postępowanie zgodnie z zasadami (podanie numeru IOSS) to chyba nie takie trudne, a wciaz tego nie zrobili.
Być może jest tak, jak piszesz. Ale jakiś czas temu trafiłem na niemieckie forum, gdzie też dyskutowano o VAT za przesyłki z Zavvi, też była mowa o IOSS, i od pewnego momentu ten problem przestał u nich istnieć, tj. niemieccy celnicy przestali naliczać VAT. Jeśli to prawda, to u nas w Polsce jest problem.
(25-10-2021, 14:51)slavekg napisał(a): [ -> ]od pewnego momentu ten problem przestał u nich istnieć, tj. niemieccy celnicy przestali naliczać VAT. Jeśli to prawda, to u nas w Polsce jest problem.
To co opisujesz brzmi jakby celnicy z Niemiec zrobili wyjątek od prawa. Nie wiem czy można tego oczekiwać od władz. Logiczniej byłoby oczekiwać że jedna firma po prostu zacznie wypełniać swoje obowiązki.