Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(29-10-2021, 13:49)Mefisto napisał(a): [ -> ]Czyli w przypadku Fedex jest to samo? Bo w sumie tak teraz patrzę, że przekroczyłem wartość 150 euro na przesyłkę.
Nigdy nic nie otrzymałem przez Fedex więc nie wiem. Tak na marginesie... podobno to najgorsza firma kurierska na rynku.
(29-10-2021, 15:26)piti198 napisał(a): [ -> ]A to cwaniaki. To teraz da się z tego wykręcić, jak będą chcieli ode mnie ściągnąć tą kasę, czy już po ptakach, bo podpisałem, że paczka do mnie doszła?

Jak podpisałeś, to pozamiatane Smile
U mnie byli już 2 razy i konsekwentnie odmawiam podpisywania jakichkolwiek dokumentów, bo zgodnie z prawdą nie pamiętam jakie paczki do mnie doszły w lipcu. Generalnie mocno ograniczyłem zakupy spoza UE, bo nie mam czasu na "papierkowe" pierdoły i użeranie się ze sklepami, pocztą itd.
Amazon.co.uk wysłał mi zamówienie pocztą polską, rozumiem że mimo to nie czekają na mnie jakieś dodatkowe opłaty z dupy przy odbiorze ?
To zależy skąd jest towar. Ja miałem wysyłkę PP dla produktów z magazynów w Polsce. Żadnych dodatkowych opłat oczywiście.
Po PP spodziewałbym się wszystkiego (np. nagminnie lecą mi opłaty za przesyłki nadane w Szwecji, która jest w Unii Europejskiej), ale podejrzewam, że skoro Amazon UK zdecydował się na ten desperacki krok to raczej wysyłka idzie z któregoś z magazynów w UE, więc powinien być luz.
Tak czy owak w razie najgorszego bez problemu dostaniesz zwrot dodatkowych kosztów po kontakcie z ich supportem.
Numer trackingu PP zaczyna się dopiskiem EE, więc chyba  obejdzie się bez dodatkowych opłat. Dzięki za troszkę uspokajającego tipa Smile

EDIT 02.11: Dispatch country Poland
Nie wiem czy wiecie, ale sklepik Arrow przeszedł odmianę (nowy silnik) i teraz już nie odliczają UK VAT. Jednocześnie PP upomni się o swoją dolę, więc koniec końców wychodzi 43% VAT + opłata 8,50. Na forach jednak piszą, że ich support zwraca kasę po przedstawieniu potwierdzenia zapłaty, więc jeśli zdarzy się Wam coś od nich kupić to pamiętajcie aby upomnić się o swoje.
Na szczęście Amazon UK ma prawie zawsze prawie takie same promocje, co Arrow.
Ale np. "Majora Dundee" nie da się kupić na Amazonie...
Wielu rzeczy od Arrow nie da się kupić na Amazon UK pod adres PL, szczególnie kolekcjonerek i limitowanych wydań. Więc w tej chwili, do wyboru mamy użeranie się z supportem od Arrow lub Zavvi o zwrot opłat. I szczerze mówiąc nie wiem co obecnie należałoby określić tym mniejszym złem... Wink
Odebrałem dziś na poczcie steelbook krzyku z Zavvi, się zdziwiłem bo zapłaciłem tylko 8,50 może dlatego że na etykiecie jest wyszczególniony VAT, bo chyba tego wcześniej nie było.
[Obrazek: 1636047107823.jpg]