Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(04-11-2021, 18:47)gostek86 napisał(a): [ -> ]Odebrałem dziś na poczcie steelbook krzyku z Zavvi, się zdziwiłem bo zapłaciłem tylko 8,50 może dlatego że na etykiecie jest wyszczególniony VAT, bo chyba tego wcześniej nie było.
[Obrazek: 1636047107823.jpg]

Nie do końca o to chodzi, COUNTRY OF ORIGIN wpisali PL, dlatego tylko 8.50 za zgłoszenie celne, cwane bestie w tym zavvi
(29-10-2021, 13:49)Mefisto napisał(a): [ -> ]
(29-10-2021, 13:18)Glaeken napisał(a): [ -> ]Zignoruj. Pisałem juz, że to jest wewnętrzna procedura UPS i nie musisz nic robić. To ma charakter jedynie informacyjny.

Czyli w przypadku Fedex jest to samo? Bo w sumie tak teraz patrzę, że przekroczyłem wartość 150 euro na przesyłkę.

To ja tylko uspokoję, że nic się nie stało. Kocham PH miłością czystą i nieskalaną Smile
(20-10-2021, 14:36)misfit napisał(a): [ -> ]Wciąż ani widu ani słychu po przesyłkach z jbhifi - pierwsza BOGO z 3 czerwca nigdy nie dotarła i podobnie ma się sprawa z zamiennikiem nadanym na początku września.

Dziś w końcu, po dwóch miesiącach, dotarł zamiennik od Kangurów - razem z pierwotnym zamówieniem wyszło 5 miesięcy oczekiwania na film. O dziwo ktoś z PP potrafił odróżnić dolary australijskie od amerykańskich i wyliczył prawidłową kwotę VAT do zapłaty.
Mimo to następnym razem z 10 razy zastanowię się zanim złożę powtórnie zamówienie w jbhifi.
(05-11-2021, 11:04)misfit napisał(a): [ -> ]Mimo to następnym razem z 10 razy zastanowię się zanim złożę powtórnie zamówienie w jbhifi.
A ile wyniosły koszty wysyłki?

Amazon UK to chyba w tej chwili jedyny sklep spoza UE, gdzie można bezpiecznie robić zakupy - tj. przyzwoite koszty wysyłki, krótki czas dostawy, brak dodatkowych kosztów.
Koszty wysyłki z jbhifi ? To już zależy od tego ile sztuk weźmiesz i co konkretnie włożysz do koszyka.
Zwykle udawało mi się tak dobierać filmy aby koszty wysyłki wynosiły ~13 AUD przy 4 filmach (zwykłe wydania), ale bywało też tak, że za dwa nowsze filmy w koszyku trzeba było zapłacić ~15 AUD za wysyłkę.
Niemało, ale w połączeniu z zajefajnymi promocjami dawało to całkiem przyjemną kwotę końcową, nie raz sporo niższą niż na Amazonach czy Zavvi. Ale teraz po dojściu tych wszystkich opłat (nie chodzi tylko o vat - jbhifi rozdzielił mi ostatnie zamówienie z 4 filmami na trzy wysyłki = 3 x 8,50 zł) już tak fajnie nie jest. Do tego wydłużył się znacząco czas realizacji zamówień oraz dostawy (wiadomo dlaczego) + możliwość zaginięcia przesyłki, co wcześniej mi się nie zdarzało. To wszystko już jest nie na moje nerwy...
(05-11-2021, 11:57)misfit napisał(a): [ -> ]Zwykle udawało mi się tak dobierać filmy aby koszty wysyłki wynosiły ~13 AUD przy 4 filmach (zwykłe wydania), ale bywało też tak, że za dwa nowsze filmy w koszyku trzeba było zapłacić ~15 AUD za wysyłkę.

Faktycznie niemało, ale lepiej niż moje ostatnie zamówienie z Powerhouse z ich zeszłotygodniowej promocji, gdzie policzyli mi 13 GBP za wysyłkę. Fakt, że 10 filmów (z czego 4 w jednym boksie), ale Amazon wziąłby pewnie ok. 3 GBP.
Dodatkowo Powerhouse wysłał Royal Mail, paczkę już przejęła PP, więc 8,50 zł do zapłaty na pewno będzie. Oby z VAT-em nie było cyrków...
(05-11-2021, 11:04)misfit napisał(a): [ -> ]wyszło 5 miesięcy oczekiwania na film
Do mnie też dotarł po 5 m-cach zaginiony w akcji Cowboy Bebop z JB (15zł do opłacenia).
(04-11-2021, 20:22)pmmazz napisał(a): [ -> ]
(04-11-2021, 18:47)gostek86 napisał(a): [ -> ]Odebrałem dziś na poczcie steelbook krzyku z Zavvi, się zdziwiłem bo zapłaciłem tylko 8,50 może dlatego że na etykiecie jest wyszczególniony VAT, bo chyba tego wcześniej nie było.
[Obrazek: 1636047107823.jpg]

Nie do końca o to chodzi, COUNTRY OF ORIGIN wpisali PL, dlatego tylko 8.50 za zgłoszenie celne, cwane bestie w tym zavvi
Co jest dość zabawne bo wartości są podane w funtach brytyjskich - zavvi nabrało naszą PP Big Grin
(05-11-2021, 12:36)Glaeken napisał(a): [ -> ]
(04-11-2021, 20:22)pmmazz napisał(a): [ -> ]
(04-11-2021, 18:47)gostek86 napisał(a): [ -> ]Odebrałem dziś na poczcie steelbook krzyku z Zavvi, się zdziwiłem bo zapłaciłem tylko 8,50 może dlatego że na etykiecie jest wyszczególniony VAT, bo chyba tego wcześniej nie było.
[Obrazek: 1636047107823.jpg]

Nie do końca o to chodzi, COUNTRY OF ORIGIN wpisali PL, dlatego tylko 8.50 za zgłoszenie celne, cwane bestie w tym zavvi
Co jest dość zabawne bo wartości są podane w funtach brytyjskich - zavvi nabrało naszą PP Big Grin

To jakieś kuriozum, bo gdyby faktycznie krajem pochodzenia była Polska, to przesyłka nie kwalifikowałaby się do odprawy celnej i żadnego 8,50 zł by nie było.
Skoro PP przedstawiła przesyłkę do odprawy, to chyba raczej celnik dał się nabrać i nic nie naliczył Smile
(05-11-2021, 12:43)slavekg napisał(a): [ -> ]To jakieś kuriozum, bo gdyby faktycznie krajem pochodzenia była Polska, to przesyłka nie kwalifikowałaby się do odprawy celnej i żadnego 8,50 zł by nie było.
To nie kuriozum, to całkiem znany trik z powodzeniem stosowany przez majfriendów z Aliexpress. Oznaczają pochodzenie jako kraj do którego wysyłaja, co w praktyce może oznaczać, "zwracamy (lub odsyłamy na reklamację) towar jaki od ciebie kupiliśmy" Wink