Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W moim przypadku - tych 84,50 zł, które musiałem dopłacić, o czym wcześniej pisałem - podczas odbioru na poczcie przesyłki poprosiłem o wydrukowanie potwierdzenia, za co jest opłata i wysłałem zdjęcie Zavvi. Po ok. 1,5 godziny dostałem odpowiedź, że zrefundują mi ten koszt i w ciągu 5 dni roboczych dostanę pieniądze - zwrot dostałem trzeciego dnia roboczego, przed chwilą zalogowałem się na moje konto w Zavvi - nie usunęli Smile

Z potwierdzeniem ważne jest, aby wziąć z poczty wydrukowane. Więc jeżeli listonosz przynosi do domu paczkę i chce dopłatę - nie odbierać, niech zostawi awizo, na poczcie wydrukują potwierdzenie. Listonosz co najwyżej może ręcznie wypisane potwierdzenie zostawić, ale ono może być zakwestionowane przez sklep - bo z ręcznego pisma się nie rozczytają, a na wydrukowanym potwierdzeniu pojawia się wprost "VAT".
U mnie był ten ich druk naklejony na paczkę. Widać było VAT i cenę, którą trzeba było zapłacić. Wszystko wydrukowane. Nie podobało się komuś z supportu, że nie załączyłem potwierdzenia, że to zapłaciłem. Płaciłem gotówką, bo listonosz karty nie przyjął. Gdybym miał kartą, nie byłoby problemu i w tym miejscu. Ale wszystko spoko się zakończyło (chyba, ale jak napisali, że będzie w ciągu 3 dni, to raczej nie oszukują) Wink
Czy Zavvi nadal wysyła każdy film z zamówienia osobno, czy coś się zminiło i jest jedna przesyłka?
Ja dostałem dwa boxy w jednej przesyłce. Zależy, w których magazynach mają dany film.
(26-11-2021, 11:07)slavekg napisał(a): [ -> ]Film o II Wojnie Światowej, gdzie cała okładka jest w języku niemieckim, to tak dziwnie wygląda... Wink

A przy zamawianiu z Amazona UK żadnych dodatkowych opłat nie ma.
(26-11-2021, 11:12)prodarek napisał(a): [ -> ]Nie ma 8,5zł kasowanego od poczty polskiej?
(26-11-2021, 11:38)slavekg napisał(a): [ -> ]Amazon wysyła firmami kurierskimi.
(26-11-2021, 14:39)prodarek napisał(a): [ -> ]Dziesiątki razy miałem paczki od amazona z poczty polskiej... albo mi się wydaje sam nie wiem już Smile

Nie ma żadnych dodatkowych opłat o ile kupujesz bezpośrednio od Amazona.
Zdarza się, że Amazon UK wyśle coś PP, ale wtedy film idzie z któregoś z magazynów w UE, a nie z UK.
Jeśli wysyłają z UK to wtedy jest to kurier - piszę z praktyki, na podstawie ponad 20 przesyłek od lipca.
Odpowiedź w sprawie żebrania zwrotów kosztów opłat extra za dostawę filmu z Zavvi

Unfortunately we are unable to refund post office charges. I apologise for any inconvenience this causes.

Pisałem na twitter. A wy gdzie żebraliście o zwrot? Udaje wam się?
Mnie się udało dość szybko dostać zwrot. Pytanie, co im wysłałeś?
Ja skontaktowałem się z nimi poprzez ich stronę - wchodzisz w dane zamówienia, którego opłata dotyczyła i "Contact Us".
Wysłałem im zdjęcie wydrukowanego na poczcie potwierdzenia (na A4 z wyszczególnionymi opłatami za VAT i ich pocztowe 8,50) i paragon z karty.
Plus do tego wiadomość, że zostałem obciążony VAT-em w kwocie takiej i takiej, "dlaczego była dodatkowa opłata?", "nie spodziewałem się dodatkowego kosztu" Wink
Zdjęcia tych druków z poczty
Gdy próbowałem reklamować przez ich stronkę, to były podobne teksty. Generalnie chcieli jeszcze potwierdzenie opłacenia (wyciąg z karty, a płaciłem gotówką), ale na fb od reki zrobili refund Smile
Ale ty ich nie pytasz o zwrot tego 8,5zł, co nie? Tongue
No nie żartuj, za każdy film od 35 - do 45