Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na paczkach od zavvi jest oznaczenie IOSS i zdaje się, że jakieś kody ale nie wiem w jaki sposób interpretuje je nasze PP i czy są częścia standardowego procesu IOSS czy raczej sklep sobie wymyslil oznaczenie i kody.
Witam.
Nie wiem czy w dobrym temacie, ale mam taką sprawę. I mały problem.
Zamówiłem (już nie pamiętam kiedy) w pre-orderze z zavvi NO TIME TO DIE w 4K steelbooku.
Wysłali 16.12.21. Miało przyjść do 24.12.21. Nie przyszło, skontaktowałem się z obsługą. Napisali, żeby czekać do 07.01.21. Nie przyszło, w sobotę napisałem do nich, że przesyłki dalej nie ma, a oni odpisali, że OK i zwracają koszty. Dzisiaj dostałem potwierdzenie na maila, że zwracają kasę.
Przed chwilą poczta przyniosła mi Bonda od zavvi, dodatkowo musiałem zapłacić 38 zł VATu plus 8,50 opłaty pocztowej.
Jak radzicie przyznawać się zavvi, że przesyłka jednak doszła i poprosić o zwrot dodatkowego VATu czy zostawić to tak jak jest?
Zapytaj swojego sumienia Big Grin
Jakbyś się przyznał i chciał od nich zwrot podatku (do czego masz prawo), to w teorii czeka Cię dodatkowa robota z przedstawieniem potwierdzenia zapłaty podatku (nie wiem czy takowe posiadasz).
Przecież oddali mu pieniądze za to zamówienie, więc niby na jakiej podstawie miałby żądać zwrotu VATu?
Napisałem, że jakby kolega się przyznał i zwrócił pieniądze ZAVVI.
Założyłem, że taki scenariusz jest brany pod uwagę, a nie zwrot filmu.
(10-01-2022, 12:29)MarekZegarek napisał(a): [ -> ]Napisałem, że jakby kolega się przyznał i zwrócił pieniądze ZAVVI.
Założyłem, że taki scenariusz jest brany pod uwagę, a nie zwrot filmu.
A mnie się tam wydawało, że kolega pyta forumowiczów czy mieć Bonda za 0 czy mieć Bonda za 46,4 PLN hehehe
Jak poprosi zwrot VATu, to chyba tam mają w bazie, że był full refund za to zamówienie więc będzie beka... Big Grin
Moim zdaniem najbardziej uczciwe byłoby: Kontakt z Zavvi, poinformowanie że przesyłka jednak przyszła i ponowne przelanie do Zavvi zwróconej przez nich kasy/ewentualnie pomniejszonej o VAT ale po ustaleniu z nimi zasadności zwrotu VATu.
Muszę się z tym przespać
(10-01-2022, 11:15)RylandGrace napisał(a): [ -> ]Zamówiłem (już nie pamiętam kiedy) w pre-orderze z zavvi NO TIME TO DIE w 4K steelbooku.
Wysłali 16.12.21. Miało przyjść do 24.12.21. Nie przyszło, skontaktowałem się z obsługą. Napisali, żeby czekać do 07.01.21. Nie przyszło, w sobotę napisałem do nich, że przesyłki dalej nie ma, a oni odpisali, że OK i zwracają koszty. Dzisiaj dostałem potwierdzenie na maila, że zwracają kasę.
Przed chwilą poczta przyniosła mi Bonda od zavvi, dodatkowo musiałem zapłacić 38 zł VATu plus 8,50 opłaty pocztowej.
Jak radzicie przyznawać się zavvi, że przesyłka jednak doszła i poprosić o zwrot dodatkowego VATu czy zostawić to tak jak jest?

To w końcu steelbook doszedł dzisiaj czy 4 stycznia? Tongue Bo w swoim wątku z kolekcją 4 stycznia chwaliłeś się steelbookiem No time to Die (no chyba, że zamówiłeś więcej niż jednego) Tongue
(10-01-2022, 17:25)MasterThief napisał(a): [ -> ]To w końcu steelbook doszedł dzisiaj czy 4 stycznia?  Bo w swoim wątku z kolekcją 4 stycznia chwaliłeś się steelbookiem No time to Die (no chyba, że zamówiłeś więcej niż jednego)
Podróżować w czasie nie umi, dwa zamówił, jeden ten "zagubiony" z dzisiaj już wylądował na olx  Big Grin