Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(10-01-2022, 17:25)MasterThief napisał(a): [ -> ]
(10-01-2022, 11:15)RylandGrace napisał(a): [ -> ]Zamówiłem (już nie pamiętam kiedy) w pre-orderze z zavvi NO TIME TO DIE w 4K steelbooku.
Wysłali 16.12.21. Miało przyjść do 24.12.21. Nie przyszło, skontaktowałem się z obsługą. Napisali, żeby czekać do 07.01.21. Nie przyszło, w sobotę napisałem do nich, że przesyłki dalej nie ma, a oni odpisali, że OK i zwracają koszty. Dzisiaj dostałem potwierdzenie na maila, że zwracają kasę.
Przed chwilą poczta przyniosła mi Bonda od zavvi, dodatkowo musiałem zapłacić 38 zł VATu plus 8,50 opłaty pocztowej.
Jak radzicie przyznawać się zavvi, że przesyłka jednak doszła i poprosić o zwrot dodatkowego VATu czy zostawić to tak jak jest?

To w końcu steelbook doszedł dzisiaj czy 4 stycznia? Tongue Bo w swoim wątku z kolekcją 4 stycznia chwaliłeś się steelbookiem No time to Die (no chyba, że zamówiłeś więcej niż jednego) Tongue


4 stycznia przyszedł mi zamówiony z Amazona

(10-01-2022, 17:53)Aradiel napisał(a): [ -> ]
(10-01-2022, 17:25)MasterThief napisał(a): [ -> ]To w końcu steelbook doszedł dzisiaj czy 4 stycznia?  Bo w swoim wątku z kolekcją 4 stycznia chwaliłeś się steelbookiem No time to Die (no chyba, że zamówiłeś więcej niż jednego)
Podróżować w czasie nie umi, dwa zamówił, jeden ten "zagubiony" z dzisiaj już wylądował na olx  Big Grin

Tak. Wystawiłem na OLX, ale jeszcze nie wiem co z tym zrobię.
Zwróciłem im kasę i poprosiłem o zwrot podatku. Także czekam co mi napiszą i mam z głowy.
(10-01-2022, 11:15)RylandGrace napisał(a): [ -> ]Jak radzicie przyznawać się zavvi, że przesyłka jednak doszła i poprosić o zwrot dodatkowego VATu czy zostawić to tak jak jest?

1. opóżnienia w dostawie to ich problem lub naszej PP a nie Twój;
2. Zavvi to czesc bogatego koncernu a takie duze firmy tego typu straty mają wliczone w koszta;
3. Zwrot moze wpedzic Cię w dodatkowe kłopoty lub koszta
4. Wiekszosc sklepow, w tym chyba także i zavvi, czesto odpisuje, że gdyby jednak opóźniona paczka doszła to można ją zatrzymać.
5. Sprzedaj duplikat i w ten spsób odzyskasz poniesione koszta.
Dostałem w ten piątek steelbook Venom z Zavvi i co najciekawsze miałem do zapłaty tylko 8,50 zł opłaty pocztowej. Paczka została wysłana z Guernsey i etykieta wygląda tak samo jak te wcześniejsze. Czyżby w końcu ogarnęli IOSS? Wink
Dobrze by było, bo premiera Robocopa 4k już za miedzą Smile
Nie zapomnij dorzucić do koszyka The Proposition 4K - kolejna limitowana ofiara, której Amazon nie chce wysyłać do UE.

BTW dziś odwiedził mnie listonosz z przesyłką z Australii i vatem do zapłaty. Problem tylko w tym, że ja nic od nich już dawno nie brałem, więc pewnie była to zaginiona przesyłka z jbhifi z czerwca 2021 Big Grin
Mam pytanie, bo może ktoś już przechodził przez taki przypadek. Zamówiłem coś w UK i rozbili mi to na 2 paczki. Pierwsza w naszym kraju, a druga dopiero jest wysyłana. Z Tego co widze jest ta 1 już u celników, więc się spodziewam pisma... Chociaż 20GBP, to chyba sami powinni rozliczyć, skoro im udzieliłem pozwolenia. Tu się pojawia moje pytanie, jak ja mam to rozliczyć. Zawsze chcą ode mnie potwierdzenie zamówienia i wyciąg z karty czy coś. Jeśli im dam wyciąg, będzie tam widniała kwota za dwa przedmioty. Nie mam zamiaru płacić 2 razy. Myślicie, że ogarną moją sytuację, czy stwierdza, że coś ściemniam i tyle? Mam potwierdzenie osobne, że w paczce jest jedno zamówienie.
W jakim sklepie kupiłeś? Jeśli w Amazonie UK to się nie martw, żadnych dodatkowych opłat nie będziesz miał.
Nie, w innym. Generalnie mi VAT dla UK odliczyli przy zamówieniu, więc zapłacenie normalnego VAT, który należy dla mnie policzyć, nie jest problemem. Obawiam się tylko, że coś mi policzą kilkukrotnie, bo rozdzielono przesyłkę :/
(18-01-2022, 23:19)NWWStation napisał(a): [ -> ]Nie, w innym.
Czyli w jakim ? Produkujesz się tyle, aby ci pomóc, doradzić a najprostszej rzeczy nie potrafisz napisać.